Šiauliečiai sunerimę: lapiuko guolis – vaikų žaidimų aikštelėje

Lapė
Lapė
  © Youtube.com
Etaplius.lt
2019-10-10 17:49

Jau visą mėnesį Šiaulių K. Korsako g. 9-15 daugiabučių gyventojai stebi keistą reginį – į kiemus atklysta lapiukas. Baimindamiesi dėl lapiuko gyvybės, šiauliečiai sako skambinę įvairioms institucijoms, bet reakcijos nesulaukė.

Redakcijai lapiuko nuotraukas atsiuntę šiauliečiai aiškina, kad miško gyvūnas pasiieško maisto prie atliekų konteinerių, o pailsi smėlio dėžėje, esančioje vaikų žaidimų aikštelėje.

Daug kam kyla nerimą keliančių klausimų: gal lapiukas serga, gal jam reikia žmonių pagalbos, o gal jis pavojingas žmonėms, serga pasiutlige.

„Ieškome pagalbos. Skambinome Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrui, gyvūnų gerove besirūpinančioms įstaigoms, veterinarijos gydytojams, bet niekas nereaguoja. Nebežinome, kur kreiptis. Gaila gyvūno, padėkite“, – tokį laišką redakcijai atsiuntė šiauliečiai.


etaplius.lt nuotr.

Gyventojai labiausiai baiminasi net ne dėl savo, savo vaikų, o lapiuko gyvybės. Šalia lapiuko pamėgto kiemo yra judri gatvė, mokykla.

„Kokie nenormalūs žmonės dar užpjudys šunimis lapiuką ar jį suvažinės mašinos. Gelbėkime drauge“, – prašo šiauliečiai.

Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos, viešosios tvarkos ir sanitarijos skyriaus vadovas Linas Gadliauskas Etaplius.lt teigė pirmą kartą išgirdęs informaciją apie klaidžiojantį lapiuką.

Tačiau vedėjas patarė, kad bet kokiu atveju, kai matomas pažeidimas ar nutinka nelaimė, reikia skambinti telefonu 112. Skubios pagalbos centras sujungs su reikiama įstaiga ir problema bus sprendžiama.