R. Budbergytė: Lietuvai reikia turčių mokesčių
Laidos „Alfa taškas“ įrašas

Alfa.lt
2019-10-10 16:30

Antradienį vienas žinomiausių šalies socialdemokratų, eurokomisaro kadenciją baigiantis Vytenis Povilas Andriukaitis pareiškė norintis grįžti į nacionalinę politiką. Jis visai realiai įvertino savo galimybes imtis naujojo politinės kairės lyderio vaidmens ir palygino save su Algirdu Brazausku. Netrukus šį pareiškimą gan skeptiškai įvertino pačios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovai. Ar tai rodo, kad partiją ištiko lyderystės krizė?

„Alfa taško“ studijoje apsilankiusi Seimo narė socialdemokratė Rasa Budbergytė tokius savo bičiulio žodžius traktuoja kaip neskoningą juokelį. Anot jos, jokios vidinės krizės tikrai nėra.

„Gal jis ne taip turėjo juokauti, kaip jis bando pasakyti, – teigė socialdemokratė. – Jis juokavo, kad gali ateiti ir pakeisti kaip Brazauskas. Aš suprantu, kad jis taip pajuokavo.“

Seimo pirmininko atstatydinimo procedūroje socialdemokratai dalyvauti neketina

Artėja lemiama Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo diena. Kaip šiuo klausimu ketina elgtis opoziciniai socialdemokratai? Pasak R. Budbergytės, bent jau kol kas socialdemokratų frakcija atstatydinimo procedūroje dalyvauti neketina ir neįsivaizduoja, kas turėtų atsitikti, kad jos nuomonė pasikeistų.

Tačiau kas užims parlamento vadovo postą po V. Pranckiečio? Vienas iš svarstytinų kandidatų ­­– valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis, tačiau R. Budbergytė netiki, kad politikas pasiryš užimti šį svarbų postą.

„Aš manau, kad jis yra tikrai per daug gudrus, kad eitų į Seimo pirmininkus. Jis yra visų tų užkulisinių, strateginių dėlionių meistras, ir būdamas Seimo pirmininku paprasčiausiai neturėtų laiko sudėlioti sau, savo partijai pergalės“, – mano politikė.

Reikalinga kompleksinė mokesčių pertvarka

Finansų ministerijos siūlymus dėl naujų mokesčių R. Budbergytė vertina skeptiškai ­­– šie pavieniai mokesčiai sukels daugiau sumaišties gyventojams, nei atneš realios naudos valstybei. Pasak politikės, reikalinga kompleksinė ir atsakinga mokesčių pertvarka, kuri leistų pakeisti dabar nusistovėjusią regresyvią sistemą.

„Mūsų mokesčių sistema yra be galo regresyvi. Tai reiškia, kad nepaisant valdančiųjų pastangų permesti mokesčių naštą ant turtingų žmonių pečių, po visų pakeitimų šiandien mažas pajamas gaunantys gyventojai moka daugiau negu tie, kurie gauna dideles pajamas, – teigė politikė. – Reikia progresinių mokesčių, reikia turčių mokesčių.“

Tačiau socialdemokratai jau ne kartą buvo valdžioje. Kodėl jie taip ir neįvedė taip norimų progresinių mokesčių? Socialdemokratė, buvusi finansų ministrė R. Budbergytė mano, kad buvusios valdžios klaidingai suprato gerovės valstybės ir progresinių mokesčių idėjas.

„Pamačiau asmeniškai, kokius projektus buvo registravę Seime socialdemokratai: norėta tik nuo darbo pajamų progresinius mokesčius įvesti, – teigė Seimo narė. – Progresinių mokesčių idėja ­­– kad tuos mokesčius su „laiptais“ reikia įvesti visoms pajamoms – nesvarbu, iš kur tu gauni tas pajamas.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.