Prasidėjo festivalis „Nepatogus kinas“: atidaryme lankėsi kviestiniai svečiai

„Nepatogaus kino“ atidarymas
„Nepatogaus kino“ atidarymas
  © Alfa.lt fotomontažas
Alfa Pramogos
2019-10-10 14:23

Ketvirtadienį prasidedantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ buvo atidarytas filmu „Vidurnakčio keliautojas“, kuriame pasakojama apie Europoje prieglobsčio ieškančią afganų pabėgėlių šeimą. Šio filmo režisierius Hassanas Fazili sužino apie Talibano ketinimus jį nužudyti – šeima priversta bėgti iš Afganistano, o toldamas nuo namų, Hassanas telefonu fiksuoja tragiškas šeimos akimirkas.

Prieš festivalio atidarymo filmą organizatoriai darkart priminė apie skaudžią MES ir JIE atskirtį. Salėje skambėjo Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos 7D klasės moksleivių balsai – jie skaitė savo bendraamžio Icchoko Rudaševskio, kalėjusio gete, dienoraščio ištraukas. Prieš 76 metus penkiolikmetis berniukas pasauliui paliko sukrečiantį liudijimą apie laikotarpį, kai riba tarp MES ir JIE buvo geto siena. Šią garso instaliaciją kūrė režisierius Mantas Jančiauskas, kompozitorius Dominykas Digimas, vaizdo įrašą parengė Ignė Narbutaitė.

Festivalis Vilniuje prasideda spalio 10 d., Kaune – spalio 11 d. ir toliau keliaus per visą Lietuvą: nuo spalio 23 d. nepatogius filmus žiūrės Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Ukmergės žiūrovai, o nuo lapkričio 13 d. – Utenos, Anykščių, Marijampolės, Rokiškio, Tauragės, Biržų kino gerbėjai.

Prasidėjo festivalis „Nepatogus kinas“: atidaryme lankėsi kviestiniai svečiai

„Nepatogaus kino“ atidarymas
+105