Šaras – apie pasikeitusią treniruočių tvarką, E. Messinos įtaką Milane ir pritapusį L. Scolą

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-10-10 13:22

Kauno „Žalgiris“ naują sezoną Eurolygoje pasitiko su nauja tvarka. Jei anksčiau kauniečiai į išvykas išskrisdavo dienos prieš rungtynes rytą ir vakare rengdavo treniruotę būsimo susitikimo arenoje, tai nuo šiol pratybas Lietuvos čempionai surengs dar Kaune ir iškeliaus tik pavakarę.

Taip nutiks ir šiandien, kai žalgiriečiai, baigę 12 val. prasidėjusią treniruotę, užsakomuoju reisu išvyks į Milaną. Jame „Žalgirio“ žaidėjai šįvakar jau nesitreniruos – vienintelę treniruotę kauniečiai „Mediolanum Forum“ arenoje surengs penktadienį ryte.

Šarūnas Jasikevičius prieš šiandieninę treniruotę tokią pasikeitusią tvarką aiškino noru, kad žaidėjai atlaikytų dar labiau pasunkėjusį Eurolygos ritmą ir sugebėtų atsigauti prieš rungtynes.

„Norime daugiau koncentruotis į žaidėjų atsigavimą, o ne į treniruotes. Šiais metais turime dar ketverias papildomas rungtynes. Kaip suprantu, minimaliai ilgėja ir Lietuvos (krepšinio lygos – Alfa.lt) atkrintamosios. Tai yra didžiulis rungtynių skaičius, taigi norisi prioritetą skirti atsigavimui, o ne kažkokioms treniruotėms“, – kalbėjo Šaras.


Tiesa, strategas dar nežino, kaip ši tvarka veiks per septynias šį sezoną laukiančias dvigubas savaites, kai vos per kelias dienas teks sužaisti net du Eurolygos mačus.

„Nežinau, negaliu atsakyti, – paklaustas apie būsimus dvigubų savaičių iššūkius sakė Š. Jasikevičius. – Man atrodo, bus įvairių variantų – priklausomai nuo to, kur žaidžiame, kada grįžtame ir t. t. Bus tos dvigubos Eurolygos savaitės, kai abejas rungtynes teks žaisti išvykoje arba namuose, tad daugiau nutarsime prieš rungtynes.“

„Žalgirio“ strategas prieš išvyką į Milaną taip pat kalbėjo apie praėjusią savaitę patirtus iššūkius, naujojo trenerio Ettore Messinos pakeistą „Olimpios“ ekipos braižą ir neseniai prie Milano komandos prisijungusį veteraną Luisą Scolą.


Luisas Scola

Luisas Scola© SCANPIX

 Praėjusią savaitę turėjote du rimtus testus su Vitorijos „Baskonia“ ir Panevėžio „Lietkabeliu“. Ką parodė šios rungtynės ir ko dar galima pasimokyti?

– Parodė, kad esame komanda, kuri dar tik pradeda viską, kaip ir kitos komandos. Daug ko mums trūksta. Kai kurie dalykai yra geri, kai kurie nuteikia optimistiškai, bet tai yra ilgas procesas. Reikia kantriai į tai reaguoti, tai ir bandome daryti.

 Varžovai vasarą patyrė daug pasikeitimų. Kokį įspūdį palieka Milano komanda?

– Solidų. Tai tikrai yra komanda, kuri bando žaisti teisingą krepšinį. Pradeda nuo gynybos, kreipia dėmesį į detales. Komanda pasikeitė, atėjo treneris su visai naujomis idėjomis, nauja sistema, tad ir jiems reikia laiko. Kai kurie žaidėjai traumuoti, bet žiūrint į priekį, visą sezoną, jų potencialas tikrai yra didžiulis.

 Prieš pat Eurolygos sezono startą prie „Olimpios“ ekipos prisijungė ir L. Scola. Ką jis pridėjo šiai komandai?

– Jis prideda visoms komandoms. Tai yra super savo srities profesionalas, kuris gali pridaryti daug problemų tiek prie krepšio, tiek toliau nuo jo. Jis tikrai žaidžia solidžiai, gerai reaguoja į situacijas. Matyti, kad puikiai įsiliejo į komandą ir treneris juo tikrai pasitiki.