Ilgai laukti nereikėjo: savo nuomonę apie Kinijos ir NBA konfliktą išsakė ir D. Trumpas

Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-10-10 11:07

Kinijos kritikuoti nevengiantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas nepraleido progos pasisakyti ir apie pastarosiomis dienomis tiesiog verdantį kinų konfliktą su NBA lyga.

Apie tai D. Trumpo buvo paklausta spaudos konferencijos metu, o valstybės vadovas daug negalvojęs pažėrė kritikos „Golden State Warriors“ vyriausiajam treneriui Steve‘ui Kerrui ir San Antonijaus „Spurs“ strategui Greggui Popovichiui.

Pastarieji praeityje nevengė pasisakyti apie paties JAV prezidento veiksmus, tačiau paklausti apie Kinijos ir NBA konfliktą aiškios pozicijos neišreiškė. S. Kerras teigė, jog prieš atsakydamas į klausimą, kuri pusė yra teisi, turėtų labiau pasidomėti visa situacija, o G. Popovichius išreiškė paramą NBA komisarui Adamui Silveriui, tačiau plačiau kalbėti šia tema nenorėjo.

„Stebėjau tą vyruką Steve‘ą Kerrą, kuris atrodė lyg mažas berniukas, – tikino D. Trumpas. – Jis net negalėjo atsakyti į klausimą ir visas drebėjo. „Nežinau, nežinau“ – jis tiesiog drebėjo ir neturėjo atsakymo į jam pateiktą klausimą, nors kalbėdamas apie Jungtines Valstijas nevengia pasisakyti iš blogosios pusės.

Mačiau ir Popovichių, kuris pasirodė panašiai, nors ir nebuvo toks išsigandęs. Apie JAV jie šneka blogai, tačiau kai kalba pasisuka apie Kiniją, jie bijo pasakyti kažką blogo. Manau, kad tai yra išties liūdna. Man įdomu, kaip viskas baigsis.“


Paklaustas, ar jo netrikdo tai, kad NBA vadovai patiria spaudimą iš Kinijos, D. Trumpas tikino, jog šią problemą išspręsti turi patys lygos atstovai.

„Jie turi išspręsti savo susikurtą situaciją. NBA žino, ką daro. Mačiau, kaip Kerras, Popovichius ir kai kurie kiti lenkėsi prieš Kiniją ir smerkė savo valstybę. Atrodė, kad jie jos tiesiog negerbia. Man tai neatrodė normalu, o dabar dėl visos susiklosčiusios situacijos man tiesiog liūdna“, – progų sukritikuoti savo paties kritikų nepraleido D. Trumpas.

Primename, kad Kinijos ir NBA konfliktas įsiplieskė po Hjustono „Rockets“ generalinio vadybininko Darylo Morey žinutės tviteryje, kuria jis palaikė Honkonge protestuojančius žmones. Ilgus metus santykius su Teksaso komanda plėtoję kinai po šio D. Morey veiksmo nutraukė visus ryšius su Hjustono klubu – nebetransliuos šios komandos rungtynių, nebepardavinės atributikos ir nebebendradarbiaus organizaciniu lygmeniu.

Maža to, kinai jau atšaukė ir visų ikisezoninių NBA rungtynių transliacijas bei kelis Šanchajuje turėjusius vykti renginius, kuriuose būtų dalyvavę NBA ir kai kurių klubų atstovai.