NBA ir Kinijos konflikte pabaigos nematyti: atšaukiami renginiai, suimtas „Rockets“ sirgalius

Šanchajuje nukabinami rungtynių plakatai
Šanchajuje nukabinami rungtynių plakatai
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-10-09 20:43

Hjustono „Rockets“ klubo generalinio vadybininko Darylo Morey žinutės apie Honkongą pradėtas NBA ir Kinijos konfliktas apima vis platesnes sferas.

Jau ketvirtadienį Šanchajuje turi įvykti Bruklino „Nets“ ir Los Andželo „Lakers“ ekipų draugiškos rungtynės, o prieš jas abiejų klubų nariai turėjo dalyvauti įvairiuose renginiuose. Visgi šie vienas po kito buvo atšaukti.

ESPN praneša, kad trečiadienį turėjęs įvykti socialinės NBA lygos iniciatyvos „NBA Cares“ renginys, kuriame turėjo dalyvauti ir „Lakers“ krepšininkai, buvo atšauktas iki jo likus vos kelioms valandoms. Teigiama, kad tokį sprendimą priėmė ne NBA, o Kinijos atstovai.

Taip pat trečiadienį buvo atšauktas ir sirgaliams skirtas renginys, kuriame šie būtų turėję galimybę susitikti su „Nets“ ir „Lakers“ žaidėjais.

Antradienį neįvyko ir dar vienas „NBA Cares“ renginys, kuriame „Nets“ nariai turėjo dovanoti kompiuterius Šanchajaus mokslo įstaigoje. Tiesa, NBA netruko išplatinti pranešimą, kuriame teigiama, kad mokslo įstaigos atstovai dovanas vis tik gaus, nors ir ne iš „Nets“ žaidėjų rankų.

Nors pranešimų apie galimą rungtynių atšaukimą kol kas nėra, tačiau visame Šanchajuje antradienį ir trečiadienį buvo šalinami susitikimą reklamuojantys plakatai. ESPN šaltiniai tikina, kad tikimybė, jog rungtynės bus atšauktos, egzistuoja.

Tiesa, ne „Nets“ ir ne „Lakers“ yra kinų pykčio taikinyje. Daugiausiai kritikos sulaukia ilgus metus Kinijos krepšinio gerbėjų garbintas „Rockets“ klubas, o demonstruoti šiltus jausmus Teksaso valstijos komandai netgi tampa pavojinga.

Štai vienas Hjustono ekipą palaikantis sirgalius iš Kinijos internete patalpino nuotrauką, kurioje jis degina Kinijos vėliavą ir teigia, kad „su šia komanda gyvens ir mirs“.

Kinijos pareigūnai netruko išsiaiškinti „Rockets“ gerbėjo tapatybę ir kaipmat jį suėmė, kaltindami valstybės simbolio išniekinimu.

Primename, kad milijonus ar net milijardus NBA lygai ir jos komandoms galintis kainuoti konfliktas įsiplieskė po to, kai D. Morey „Twitter“ socialiniame tinkle pasidalino tokia neramumų krečiamo Honkongo palaikymo žinute: „Kovokite už laisvę. Palaikykite Honkongą“.

Nors D. Morey greitai šį įrašą ištrynė, o netrukus ir pasiaiškino, kinų įsiūčio tai nesumažino – jau netrukus nacionalinė šalies televizija CCTV paskelbė, kad neberodys „Rockets“ rungtynių, parduotuvėse neliko Hjustono ekipos atributikos, o visus ryšius su „raketomis“ nutraukė net ir Kinijos krepšinio federacija, kuriai vadovauja devynerius metus Hjustone žaidęs Yao Mingas.

Po kelių dienų į konfliktą įsitraukė ir NBA komisaras Adamas Silveris, kuris apgynė „Rockets“ generalinį vadybininką, pareikšdamas, kad „NBA nežada užsiimti žaidėjų, komandų darbuotojų ar savininkų pasisakymų reguliavimu“.

Toks NBA „galvos“ atsakas lėmė, jog kinai nusprendė atšaukti visų NBA ikisezoninių rungtynių transliacijas, o ant plauko pakibo ir reguliariojo sezono rodymas Kinijoje.

Įdomu tai, kad „Nets“ ir „Lakers“ Šanchajuje turėtų sužaisti net dvejas rungtynes – antrasis susitikimas numatytas šeštadienį. Į Kiniją dėl šių rungtynių turėtų atvykti ir A. Silveris, prieš tai viešėjęs Japonijoje.

Bruklino ir Los Andželo ekipų gretose rungtyniauja ir tokios žvaigždės, kaip LeBronas Jamesas, Kyrie Irvingas ar Anthony Davisas.