„Žalgiryje“ – mažiausiai NBA patirties turinčių žaidėjų rinkinys
Lyderiai – R. Kurtinaičio auklėtiniai

Nigelis Hayesas
Nigelis Hayesas
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-10-09 17:42

Kelis sykius su NBA žaidusiais, tačiau Europos krepšinio patirties neturinčiais žaidėjais jau nudegę Kauno „Žalgirio“ vadovai šią vasarą surinko žaidėjus, praktiškai nežaidusius pajėgiausioje pasaulio lygoje.

Lietuvos čempionų gretose yra vos vienas NBA duonos ragavęs žaidėjas – Nigelis Hayesas, kuris 2017-2018 m. sezone trumpai buvo užsivilkęs Los Andželo „Lakers“, Toronto „Raptors“ ir Sakramento „Kings“ marškinėlius bei iš viso sužaidė 9 rungtynes.

Pagal šį rodiklį „Žalgiris“ yra visiškas Eurolygos autsaideris. Savo gretose vos po vieną buvusį NBA žaidėją turi ir Vilerbano ASVEL bei Sankt Peterburgo „Zenit“, tačiau jie pajėgiausioje pasaulio lygoje rungtyniavo kiek ilgiau – Prancūzijos čempionams atstovaujantis Adreianas Payne‘as NBA sužaidė 107 rungtynes, o „Zenit“ aprangą apsivilkęs meksikietis Gustavo Ayonas rungtyniavo 135 mačuose.

Arčiausiai „Žalgirio“ pagal sužaistų rungtynių kiekį yra „Valencia“ ir Berlyno ALBA – jų gretose rungtyniaujantys žaidėjai už Atlanto dalyvavo atitinkamai 46 ir 74 mačuose.

Du buvusius NBA krepšininkus savo gretose turi Berlyno ALBA, po tris – Vitorijos „Baskonia“, Belgrado „Crvena Zvezda“ ir „Valencia“.

Daugiausiai buvusių NBA žaidėjų savo gretose turi Madrido „Real“ ir Maskvos srities „Chimki“ klubai – net po 7.

Būtent Rimo Kurtinaičio treniruojama Rusijos komanda pirmauja ir pagal jos žaidėjų NBA arenose sužaistų rungtynių skaičių – Aleksejus Švedas, Sergejus Karasiovas, Timofejus Mozgovas, Sergejus Monia, Jonas Jerebko, Dairis Bertanis ir Jeremy Evansas kartu už Atlanto sužaidė 1744 mačus.

Nedaug nuo „Chimki“ atsilieka ir Milano „Olimpia“, kuriai atstovaujantys keturi buvę NBA žaidėjai iš viso rungtyniavo 1660 susitikimų.