R. Baškienė apie planuojamus naujus mokesčius: mes turime tik kalbas ir prielaidas
Laidos „Alfa taškas“ įrašas

Alfa.lt
2019-10-09 19:14

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, atrodo, skaičiuoja paskutines dienas savo poste, tačiau kada konkrečiai vyks jo atstatydinimo procedūra? „Alfa taško“ studijoje apsilankiusi Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė teigė, kad konkrečių procedūrų dar reikia palaukti. Pasak politikės, oficialiai dar nėra pateiktas joks raštas, leidžiantis inicijuoti atstatydinimą.

„Kol jie (parašai – red. past.) nepateikti oficialiai – nieko negalima daryti“, – teigė politikė.

Seimo pirmininko vizitas į Armėniją

Valdančiųjų konfliktai su Seimo pirmininku visai neseniai vos neperaugo į tarptautinį skandalą – V. Pranckietis Seimo valdybos vos buvo išleistas vizito į Armėniją. Ar tai buvo bandymas susidoroti su nepaklusniu buvusiu kolega? R. Baškienė, kuri ir pati balsavo prieš Seimo pirmininko kelionę, teigė, kad kalbėta ne apie neleidimą vykti, o tik komandiruotės nukėlimą vėlesniam laikui.

„Reikia pažymėti, kad nuo pat 2005 m. į Armėniją nevyko nė vienas Seimo pirmininkas. Buvo ilgas ilgas etapas, kai tik jų (armėnų – red. past.) delegacijos atvykdavo, o mūsų aukštieji pareigūnai ar prezidentiniu, ar Seimo pirmininko lygmeniu atsisakydavo ir nevykdavo, – teigė Seimo narė. – Tiesiog buvo tokia mintis, kad galbūt reiktų pasakyti, jog šita reikšminga ir reikalinga komandiruotė galėtų vykti šiek tiek vėliau. Ne nevykti, o vykti šiek tiek vėliau. Ir susiklostė tokia situacija, kad neva mes pasiūlėme nevykti.“

Ar R. Karbauskis netapdamas Seimo pirmininku nepadarė klaidos?

Politinė praktika rodo, kad Seimo pirmininko postą dažnai užima kažkurios iš koalicinių frakcijų vadovas. Kodėl didžiausios valstiečių frakcijos vadovas Ramūnas Karbauskis netapo Seimo pirmininku ir ar tai nebuvo klaida?

Seimo pirmininko pavaduotojos R. Baškienės teigimu, tai buvo paties valstiečių lyderio sprendimas ir jis į vieną svarbiausių postų Lietuvoje pasiūlė žmogų, kuriuo pasitikėjo labiausiai – V. Pranckietį.

„Mes tikėjomės, bet kažkaip jau pirmosiomis dienomis pasirinko žmogų, kuriuo pasitikėjo labiausiai, ir pasiūlė būtent jo kandidatūrą. Tikrai visi džiaugėmės ir tam neprieštaravome – svarbu, kad yra pasitikėjimas“, – teigė valstietė.

Ar valstiečiai siūlė V. Čmilytei-Nielsen tapti Seimo pirmininke?

Valstiečių lyderis R. Karbauskis vienai iš opozicijos lyderių Viktorijai Čmilytei-Nielsen siūlė tapti Seimo pirmininke, o frakcijos narė Agnė Širinskienė vėliau patvirtino, kad valstiečių frakcijai tokia kandidatė būtų priimtina.

Tačiau ar iš tiesų šis pasiūlymas buvo suderintas su valstiečių frakcija ir likusia koalicija? R. Baškienės teigimu, šis partijos vadovo žingsnis buvo netikėtas ir tikrai nederintas su likusia valstiečių frakcija – tai tebuvo paties R. Karbauskio idėja.

„Tai nebuvo frakcijoje aptarta. Tai buvo jo iniciatyva pasikalbėti ir žinoti, kaip ji (V. Čmilytė-Nielsen – red. past.) planuotų daryti“, – sakė R. Baškienė.

Dėl naujų mokesčių kol kas tik kalbos

Akivaizdu, kad V. Pranckiečio atleidimo ir naujo Seimo pirmininko skyrimo klausimas nėra vienintelis Seimo darbotvarkėje. Pastaruoju metu iš Finansų ministerijos vis sklinda kalbos apie naujus mokesčius. Ką apie tai mano Seimas? R. Baškienė teigė, kad šie ketinimai kol kas ir yra paprasčiausios kalbos ir prielaidos.

„Turėtų būti konkretus paketas dokumentų. Juodu ant balto surašyti pasiūlymai, tada sėdame ir diskutuojame, – mano politikė. – Mes turime tik kalbas ir prielaidas, kaip galėtų būti.“

Tačiau politikė neatmeta, kad nauji mokesčiai yra reikalingi, norint papildyti biudžetą užsibrėžtoms socialinėms reikmėms.

„Aš suprantu finansų ministrą ir jo siekį, kad jeigu mes norime papildomai (skirti – red. past.) 100 mln. socialinei sričiai ir suprantame, kaip tai jautru ir kaip labai to reikia, iš kažkur surasti, kaip apmokestinti vieną ar kitą sritį, kaip tai padaryti, iš kur paimti“, – svarstė politikė.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“