L. Linkevičius: Lietuva pozityviai žiūri į galimybę pratęsti „Brexito“ terminą

Linas Linkevičius
Linas Linkevičius
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
BNS
2019-10-09 16:13

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Lietuva būtų linkusi sutikti atidėti „Brexito“ terminą, jeigu to paprašytų Jungtinė Karalystė (JK).

„Jeigu bus prašymas, mes, be abejo, žiūrėsime į tai teigiamai“, – žurnalistams Vilniuje trečiadienį sakė ministras L. Linkevičius.

Bendroje spaudos konferencijoje dalyvavusi Švedijos užsienio reikalų ministrė Ann Linde sakė, kad ES jau kelis kartus parodė didelį lankstumą, sutikdama atidėti britų pasitraukimą.

„Jeigu bus matyti tikra valia iš JK pasiekti susitarimą... Visi nori susitarimo“, – kalbėjo švedų diplomatijos vadovė.

Šiuo metu numatyta, kad JK iš ES pasitrauks spalio 31 d.

Prieš kelis mėnesius pareigas pradėjęs eiti britų premjeras Borisas Johnsonas šią dieną žada išvesti šalį iš bendrijos nepriklausomai nuo to, ar bus pasiektas susitarimas su ES dėl pasitraukimo sąlygų, ar nebus.

ES „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier trečiadienį pareiškė, kad pasiekti susitarimą iki kitos savaitės bendrijos šalių lyderių susitikimo yra labai sudėtinga, bet įmanoma.

L. Linkevičius teigė, kad ES neatsitrauks nuo vadinamosios apsidraudžiamosios priemonės („backstop“), kuri reikalautų visos Didžiosios Britanijos ar bent Šiaurės Airijos laikinai likti ES muitų sąjungoje.

Šis klausimas derybose dėl „Brexito“ susitarimo kelia daugiausia priešpriešų.

„Be abejo, mes rodome solidarumą su Airija. Mes suprantame, kad „backstop“ yra būtinas ir negali būti pakeičiamas“, – sakė L. Linkevičius.

„Klausimai nėra atsakyti, niekas nežino, kas nutiks, įskaitant, bijau, ir JK vyriausybę. Todėl turime laukti, būti kantrūs, konstruktyvūs ir mes tikimės, kad baigtis bus kaip įmanoma pozityvi“, – teigė jis.

Švedijos ministrė sakė dar tikinti, kad susitarimą pasiekti pavyks.

„Pasitraukimo be susitarimo perspektyva yra labai labai bloga“, – kalbėjo A. Linde.

ES šalių lyderiai dėl „Brexito“ susitiks spalio 17–18 d.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.