V. Sadauskas apie Vilniaus miesto savivaldybės remontą: kažkada turėjome auksinį tualetą, dabar turime auksinį mero kabinetą

Laida KK2
Laida KK2
  © LNK
Alfa Pramogos
2019-10-09 16:06

Į KK2 žurnalistų rankas pateko Vilniaus miesto savivaldybėje atliktų remonto darbų sąmata. Už dvidešimto ir devyniolikto savivaldybės aukštų atnaujinimą, mero kabineto remontą vilniečiai sumokėjo 300 tūkst. eurų. Tačiau paaiškėjo, kad už kai kuriuos darbus ir medžiagas galėjo būti permokėta keletą ar net keliolika kartų.

„Turime auksinį remontą, kaip kažkada turėjome auksinį tualetą, dabar turime auksinį mero kabinetą“, – taip situaciją pakomentavo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Vydūnas Sadauskas.

Pavyzdžiui, Vilniaus miesto savivaldybė už statybinių medžiagų pakėlimą liftu į dvidešimtą aukštą statybininkams sumokėjo 10 tūkst. eurų. Už šildomame savivaldybės balkone įmontuotus tris termostatus Vilniaus valdžia nepagailėjo 6500 eurų. Kai statybinių prekių parduotuvėje brangiausias termostatas kainuoja vos 200 eurų.

Dvidešimties kvadratinių metrų ploto savivaldybės balkono remontas kainavo 65 tūkst. eurų. Tiek buvo sumokėta už darbus, plyteles, šilumos kabelių išvedžiojimą. Darbų kaina papiktino dainininką ir profesionalų statybininką Algirdą Grudinską-Grūdą: „Vėliavų laikiklių tvirtinimas – 939 eurai. Kaip jums? Už šešių varžtų įsukimą. Aš nežinau... verta į kalėjimus sodint už tokius bajerius.

Dar dvidešimt tūkstančių eurų savivaldybė sumokėjo už keturis moderniausius projektorius. Visi prietaisai sumontuoti dviejuose viršutiniuose savivaldybės aukštuose. Neaišku, nei kam reikalingi keturi projektoriai, nei kodėl buvo perkami ypač brangūs. Projektorių pirkimą palaimino pats Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis: „Aš mėgstu gerą techniką. Puiki įranga tinkama darbui. Aišku, už mokesčių mokėtojų pinigus, iš ko dar?“

KK2 žurnalistinio tyrimo metu paaiškėjo, kad šimtus tūkstančių eurų kainavęs Vilniaus miesto savivaldybės remontas buvo atliktas nepaskelbus jokio viešojo pirkimo konkurso. Apie visą įtarimų sukėlusį savivaldybės remontą šį trečiadienio vakarą 19.30 val. per KK2.

V. Sadauskas apie Vilniaus miesto savivaldybės remontą: kažkada turėjome auksinį tualetą, dabar turime auksinį mero kabinetą

Laida KK2