„Skalvijos“ kino centro repertuaras (spalio 11–17 d.)

„Skalvija“ (nuotr. Albina Griniūtė)
„Skalvija“ (nuotr. Albina Griniūtė)
  © Organizatoriai
Alfa Pramogos
2019-10-09 15:19

Dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“

Rungtynės namuose

Home Games

Rež. Alisa Kovalenko

(Ukraina, Prancūzija, Lenkija, 2018, ukr., rusų k., liet. subt., 86 min.)

11 d. 17.30 Po seanso vyks pokalbis su Alisa Kovalenko.

Dvidešimtmetė Alina iš Kijevo – profesionali futbolininkė, kuriai sportas – ne tik smagus užsiėmimas, bet ir galimybė pagaliau ištrūkti iš skurdo gniaužtų. Tačiau po netikėtos motinos mirties Alina yra priversta rinktis: futbolas ar šeima? (V)

Vakarų arabai

Western Arabs 

Rež. Omaras Shargawi

(Danija, Olandija, 2019, danų, anglų, arabų k., angl., liet. subt., 1.17)

11 d. 19.45

Aktorius bei režisierius Omaras Shargawi imasi filmuoti savo paties šeimą. Šis filmas – identiteto klausimus analizuojanti dokumentinė esė, kurioje gražūs vaikystės prisiminimai maišosi su žiauriais barniais, o šeimos dokumentinį archyvą papildo specialiai suvaidintos scenos. (V)

Mėlynoji Novalio rožė

A rosa azul de Novalis

Rež. Gustavo Vinagre, Rodrigo Carneiro

(Brazilija, 2018, port. k., angl., liet. subt., 70 min.)

11 d. 21.20

Marcelo – atviras žmogus ir istorijomis dalijasi laisvai, nesvarbu, ar jos apie nebaigtą skaityti vokiečių rašytojo Novalio romaną, ar apie procedūras, kuriomis Marcelo apdovanoja kūną po sekso. Tik suaugusiesiems skirtas filmas – apie gebėjimą priimti save tokį, koks esi. (N-18)

Pamirštos šlovės muziejus

The Museum of Forgotten Triumphs

Rež. Bojanas Bodružićas

(Kanada, Bosnija ir Hercegovina, 2018, serbų-kroatų k., angl., liet. subt., 83 min.)

12 d. 16.30

1992 m., dar būdamas vaikas, Bojanas Bodružićas buvo evakuotas iš Sarajevo ir kartu su šeima emigravo į Kanadą. Grįžęs į Bosniją 2000-aisiais pradėjo fiksuoti neįtikėtiną savo charizmatiškų senelių gyvenimo istoriją, pažymėtą gilios karo traumos ir netekčių – jaunystės, šeimos, gimtinės ir šalies. (N-18)

Kitokia meilės istorija

Heartbound

Rež. Janusas Metzas, Sine Plambech

(Danija, Olandija, Švedija, Tailandas, 2018, danų, anglų, tajų, lao k., angl., liet. subt., 91 min.)

12 d. 18.30

Jutlandijos regione Danijoje gyvena 900 meilės imigrančių bendruomenė. Prieš 25 metus tokia moteris čia tebuvo viena – tuomet ji pamatė progą padėti skurdžiai gyvenančioms, dažnai net prostitucija užsiimti priverstoms Tailando moterims ir gerai uždirbantiems, bet vienišiems danų vyrams. (V)

Selfis

Selfie

Rež. Agostino Ferrente

(Prancūzija, Italija, 2019, it. k., angl., liet. subt., 76 min.)

12 d. 20.30 Po seanso vyks pokalbis su Agostino Ferrente.

Nukreipę telefonų kameras į save, du neapoliečiai paaugliai pasakoja apie savo rajoną. Režisierių čia atvykti paskatino žiniose nuskambėjęs įvykis, kai policininkas nušovė šešiolikmetį, supainiojęs jį su ieškomu nusikaltėliu. Filmas nominuotas šių metų Europos kino akademijos apdovanojimui už geriausią dokumentiką. (V)

Misteris Gėjus Sirija

Mr. Gay Syria

Rež. Ayşe Toprak

(Turkija, Vokietija, Prancūzija, 2017, arabų, anglų k., angl., liet. subt., 88 min.)

13 d. 18.30 Po seanso vyks pokalbis su Ayşe Toprak.

Du gėjai pabėgėliai iš Sirijos bando iš naujo susikurti gyvenimą. Huseinas dirba kirpėju Stambule ir slepia savo tapatybę, gyvendamas dvigubą gyvenimą. Mahmudas yra Sirijos LGBTI judėjimo įkūrėjas, gyvenantis Berlyne. Juos suveda bendra svajonė – galimybė dalyvauti tarptautiniame grožio konkurse. (N-18)

Kabulas – vėjuotasis miestas

Kabul, City in the Wind

Rež. Aboozaras Amini

(Olandija, Afganistanas, Japonija, Vokietija, 2018, farsi k., angl., liet. subt., 88 min.)

13 d. – 20.45

Afganistano sostinė daugeliui asocijuojasi su nesibaigiančiu kariniu konfliktu. Tačiau režisierius Aboozaras Amini mano kitaip: paėmęs į rankas kamerą siekia parodyti kitą Kabulo pusę. A. Amini įkvepiantis debiutas 2018 m. tapo prestižinio Amsterdamo dokumentinių filmų festivalio atidarymo filmu. (N-13)

Ketvirtoji karalystė

El Cuarto Reino 

Rež. Adánas Aliaga, Àlexas Lora 

(Ispanija, JAV, Meksika, 2019, isp., anglų, kinų k., angl., liet. subt., 83 min.)

14 d. 19 val.

Būrys atstumtųjų – nelegalių imigrantų ir socialiai nepritapusių vietinių, kurių amerikietiškoji svajonė taip ir neišsipildė, gyvena tarp plastiko tonų Niujorko priemiestyje. Filmas iš arti pažvelgia į šią unikalią bendruomenę, šiukšlių siena atskirtą nuo šiuolaikinės civilizacijos. (N-18)

Labas, robote

HI, AI

Rež. Isabella Willinger

(Vokietija, 2018, anglų, jap., vok., it. k., angl., liet. subt., 90 min.)

14 d. – 20.45

Futuristiškas „Labas, robote“ kelia klausimą, ar dirbtinis intelektas gali atstoti pačius artimiausius žmones: nuobodžiaujančiai senutei – smalsaus anūkėlio draugiją, intymaus bendravimo pasiilgusiam vyrui – gyvenimo partnerę. Ką gausime ir ką prarasime į savo gyvenimus įsileidę dirbtinį intelektą? (V)

Juodoji motina

Black Mother

Rež. Khalikas Allah

(JAV, 2018, anglų k., liet. subt., 77 min.)

15 d. – 19 val.

„Juodoji motina“ – tai audiovizualinis meilės laiškas Jamaikai“, – taip savo unikalų ir dėmesį kaipmat prikaustantį filmą apibūdina kino kūrėjas ir garsus gatvės kultūros fotografas Khalikas Allahas. (N-16)

Paskutinę akimirką

Under the Wire

Rež. Chrisas Martinas

(Jungtinė Karalystė, 2018, anglų k., liet. subt., 95 min.)

15 d. 20.45

Garsi karo žurnalistė Marie Colvin ir fotografas Paulas Conroy’us, matydami Sirijoje prasidedantį pilietinį karą, pasiryžta visam pasauliui papasakoti, kas vyksta viename pagrindinių konflikto centrų – Homso mieste. M. Colvin ši misija tapo paskutine. (N-13)

Eteris

Aether

Rež. Ruken Tekes

(Turkija, Italija, 2019, kurdų k., angl., liet. subt., 82 min.)

16 d. 18 val. Po seanso vyks pokalbis su Ruken Tekes.

„Pasaulyje yra vietų, išsaugojusių pirmykštę energiją – eterį“, – sako režisierė ir žmogaus teisių ekspertė Ruken Tekes. Chasankeifas, 12 000 metų istoriją menanti gyvenvietė šalia Tigro upės pietryčių Turkijoje – būtent tokia ypatinga vieta. (V)

Gera mirtis

Dobrá smrt

Rež. Tomášas Krupa

(Slovakija, Čekija, Austrija, Prancūzija, Šveicarija, 2019, anglų k., liet. subt., 83 min.)

16 d. 20 val. Po seanso vyks pokalbis su Tomášu Krupa.

Raumenų distrofija serganti Janette norėtų numirti prieš gyvenimui tampant nesibaigiančia kančia. Deja, Jungtinės Karalystės įstatymai nepagydomomis ligomis sergantiems asmenims išlygų nenumato, tad ji nusprendžia vykti į Šveicariją. „Gera mirtis“ drąsiai pabrėžia akimirkas, kai idėjos apie gyvenimą prasilenkia su tikrais išgyvenimais. (V)

Programa „Kai suaugsim“ 10–12 kl. moksleiviams (61 min.)

17 d. 17.30

Kada tampi suaugęs? Ar tai lemia metų skaičius? Jausmas? Išgyvenimai? Pirmieji kartai? O ką veikti, kaip elgtis ir kaip bendrauti, kai jau esi suaugęs? Ar tikrai kada nors suaugi iki galo? Įvairių atsakymų ieško draugai: Ania su Serioža karo varginamoje Ukrainoje, Amarilė su Margo prieš vakarėlį Kanadoje ir Naomė su Semu pakeliui į psichiatrijos ligoninę Nyderlanduose.

Ania ir Serioža

Anya and Seryozha

Rež. Ivette Löcker

(Vokietija, 2018, rusų k., angl., liet. subt., 30 min.)

Nuo mokyklos artimi draugai Ania ir Serioža gyvena industriniame Ukrainos uostamiestyje Mariupolyje. Gyvenimas čia rimtas, tačiau jie stengiasi viską priimti lengvai ir su humoru. Nuo autonomijos iki neapibrėžtumo, nuo pasipriešinimo iki melancholijos – šių būsenų draugai bando nuspręsti, kuo norėtų tapti ir kaip gyventi ateityje. Neišvengiamai Aniai kyla klausimas – galbūt reikėtų kartu išvykti iš Mariupolio? Tačiau kažkas laiko Seriožą šiame mieste, esančiame prie pat fronto linijos. (N-13)

Kokteiliukas

Shirley Temple 

Rež. Audrey Nantel-Gagnon

(Kanada, 2018, pranc. k., angl., liet. subt., 16 min.)

Amarilė ir Margo, kartu įveikusios paauglystės mūšius, mėgaujasi jaunystės malonumais. Draugės ruošiasi vakarui, kuris pažymės vienos eros pabaigą ir kitos pradžią. Filmas apie pirmuosius kartus, moteriškumą ir moterų draugystę. (N-13)

Naomės paslaptis

Naomi’s Geheim

Rež. Saskia Gubbels

(Nyderlandai, 2016, olandų k., angl., liet. subt., 15 min.)

Naomė turi paslaptį. Ji retai matosi su psichiatrinėje ligoninėje gyvenančia mama. Vieną dieną mergina nusprendžia pagaliau su ja supažindinti savo geriausią draugą. (N-13)

Campo

Rež. Tiago Hespanha

(Portugalija, 2018, port. k., angl., liet. subt., 100 min.)

17 d. 19.15

Netoli Lisabonos įsikūrusi „Campo“ – didžiausia Europoje karinė bazė, kurioje žemyno kariuomenės ruošiasi karui. Kol kareiviai kovoja įsivaizduojamus mūšius, greta vyksta kitoks gyvenimas. (V)

Kita tylos pusė

Rež. Algimantas Puipa

Vaid. Juozas Budraitis, Povilas Stankus, Viktorija Kuodytė, Asta Stankūnaitė

(drama, Lietuva, 2019, liet. k., 1.52)

12 d. 14.20

Einaras ir Kasparas – broliai, ir panašūs, ir labai skirtingi. Vienas kito nematę visą amžinybę, nors juos skiria tik upė. Jų broliškas ryšys nutrūko jaunystėje, kai abu mylėjo vieną moterį vardu Mina. Vienam ji buvo žmona, kitam – meilužė. Mina abiem pagimdė sūnų Larsą. Tačiau jaunuolis žuvo. Ir abu broliai dėl to kalti. Jų nesantaikos purvas iškyla vėl, kai Einaro ir Kasparo gyvenimuose netikėtai atsiranda Izabelė. Trumpam apsistojusi pas vieną iš jų, ji pasilieka pusmečiui ir tampa tiltu tarp dviejų užsispyrusių brolių. Izabelė keliskart per dieną iriasi medine valtimi nuo vieno upės kranto prie kito, kad padėtų jiems tvarkytis su buitimi. Klausydamasi jų pasakojimų moteris sumano pamėginti brolius sutaikyti.

Filmas sukurtas pagal žinomo skandinavų rašytojo Torgny Lindgreno romaną „Kamanių medus“. (N-13)

Džono F. Donovano mirtis ir gyvenimas

The Death and Life of John F. Donovan

Rež. Xavieras Dolanas

Vaid. Kit Harington, Natalie Portman, Susan Sarandon, Jacob Tremblay, Thandie Newton

(drama, Kanada, D. Britanija, 2019, anglų k., liet. subt., 2.03)

13 d. 14.40, 15 d. 16.40

Televizijos žvaigždė Džonas F. Donovanas gavo vaidmenį stambiausiame savo karjeros filme, tačiau jam tai mažai rūpi. Priklausomybių kamuojamas vyras išgyvena krizę, kenčia vienatvę, o ir santykiai su mama tampa vis komplikuotesni. Vienintele artima siela pasirodo esantis 11-metis gerbėjas Rupertas – kitapus vandenyno gyvenantis vaikas išgyvena patyčias, auga be tėvo, o motina pasirodo esanti ne tokia supratinga, kaip norėtųsi. Ilgus metus susirašinėdami laiškais Džonas F. Donovanas ir Rupertas užmezga artimą ryšį ir vienas kito draugijoje atranda tai, ko visuomet ieškojo. Deja, laiškams pasiekus visuomenę ir dienos švieson išlindus slapčiausioms draugų paslaptims, užverda tikrų tikriausias pragaras, kurio pasekmės amžiams pakeis jųdviejų gyvenimus. (N-13)

Nematoma

Rež. Ignas Jonynas

Vaid. Dainius Kazlauskas, Darius Bagdžiūnas, Paulina Taujanskaitė, Liubomiras Laucevičius

(kriminalinė drama, Lietuva, Latvija, Ukraina, 2019, ukr., liet. k., liet. subt., 1.40)

14 d. 15 val. (Seansas senjorams)

Karpatuose dienas leidžiantį Joną slegia rutina, praeities šešėliai ir amžiaus krizė. Vyras užsimiršta tik šokdamas. Sanatorijos šokiuose Joną pastebi TV šokių projekto Lietuvoje prodiuseris ir pakviečia dalyvauti. Su šokėja porininke jiedu greitai tampa daugiausia žiūrovų dėmesio sulaukiančia pora. Vos gyvenimui prašviesėjus, netrukus Jonas sužino, kad iš kalėjimo paleidžiamas senas jo priešas – Vytas. Buvęs kalinys turi išspręsti dilemą – įrodyti visuomenei savo tiesą ar atkeršyti Jonui?

Režisierius I. Jonynas sako, kad tai filmas apie įvairias aklumo formas šiandienos pasaulyje, kur siekiama viską pamatyti ir visada būti matomam, o filmo istorijoje persipina nusikaltimo ir tiesos regimybės temos. (N-13)

Nijolė

Rež. Sandro Bozzolo

(dokumentika, Lietuva, Italija, 2018, isp., liet. k., angl., liet. subt., 1.20)

14 d. 17 val., 17 d. 16 val.

Nijolė Šivickas – garsi Kolumbijos menininkė. Gražų amžių nugyvenusi moteris daugybę laiko praleidžia viena savo keramikos studijoje. Bendraujant visad juntama Nijolės išmintis ir aiškūs gyvenimo principai. To iš Nijolės išmoko ir jos sūnus Antanas Mockus – profesorius ir buvęs Bogotos meras. Tačiau, priešingai nei mama, jis nuolat sukasi tarp žmonių. Iš pažiūros tokie skirtingi, mama ir sūnus, kurie tarpusavyje bendrauja ispaniškai ir lietuviškai, vis dėlto gyvena išvien – nepaliaudami tikėti žmogaus laisve, teisybe pasaulyje ir gerbdami vienas kito skirtybes. (N-13)

Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)

Rež. Aistė Žegulytė

(dokumentika, Lietuva, 2018, liet. k., angl. subt., 1.10)

16 d. 16.40

Taksidermininkas, elnių augintojas ir zoologijos muziejaus darbuotojas gyvena aplinkoje, kurioje riba tarp gyvenimo ir mirties tapusi beveik nepastebima. Tai archajinis pasaulis, kuriame medžiojami ne tik elniai, šernai, bet ir plastikiniai aligatorių manekenai. Kol pagamintos žvėrių iškamšos rungiasi dėl gyviausios pozos bei tikriausio žvilgsnio, žmogus vis bando sustabdyti laiką ir sugrąžinti gyvybę daiktams, kuriuose jos seniai nebėra. (N-13)

Karlsono kinas

Šuniškas pokštas

Trouble

Rež. Kevinas Johnsonas

(animacinis nuotykių filmas, JAV, Kanada, 2019, liet. įgars., 1.37)

12 d. 12.20

Linksmo, nerūpestingo ir išlepinto šunelio Pokšto gyvenimas buvo tarsi pasaka. Gyvendamas didžiuliame name, jis buvo lepinamas dėmesiu ir meile. Deja, pasaka vieną dieną baigėsi: Pokštas buvo išmestas į gatvę. O ten – visiškai kitokios taisyklės ir žiauri realybė. Visa laimė, kad jo gyvenime atsiranda geros širdies mergaitė, priglaudžianti šunelį sunkiausiu jo gyvenimo momentu. Pamažu vėl atgavęs savitvardą, Pokštas ima ieškoti būdų, kaip sugrįžti į numylėtus namus. Kartu su naujais draugais jis patirs daugybę nuotykių ir galų gale supras, kur jo tikrieji namai.

Rekomenduojama nuo 6 metų.

Sniego vaikis

Abominable

Rež. Jill Culton

(animacinis, nuotykių, Kinija, JAV, 2019, liet. įgars., 1.32)

13 d. 12.50

Pabėgęs iš slaptos mokslinės laboratorijos, Sniego žmogaus mažylis randa prieglobstį viename iš Šanchajaus dangoraižių. Čia, lydima draugų, jį aptinka geraširdė smalsuolė Yi, naująjį draugą ketinanti pristatyti į gimtuosius namus tolimuosiuose Himalajuose. Mažylį pavadinę Everestu draugai leidžiasi į aukščiausią pasaulio tašką – snieguotą Everesto viršūnę, kur jaunųjų keliautojų tyko pavojai ir nė nesapnuoti iššūkiai! Kaip paaiškėja, žaismingas Sniego žmogaus mažylis geba kurti stebuklus, tad pavojinga trijulės kelionė virsta magišku nuotykiu!

Rekomenduojama nuo 5 metų.

Specialusis seansas

Roza Liuksemburg: laisvės kaina

Rosa Luxemburg: Der Preis der Freiheit

Rež. Inga Wolfram Vaid. Kate Evans, Gregoras Gysi, Karin Huser

(biografija, drama, istorinis, Vokietija, 2019, vok. k., liet. subt., 55 min.)

13 d. 16.30

„Laisvė visada yra disidentų laisvė“ – garsioji Rozos Liuksemburg frazė įkvėpė Vokietijos demokratinės respublikos pilietinio judėjimo protestus ir neprarado aktualumo iki šiandien, jau šimtui metų praėjus po žiauraus Rozos Liuksemburg nužudymo. Jų siekiai sukurti sąlygas, kuriose tautybių skirtumai nediktuotų visuomenės sprendimų, šiuo metu vėl yra aktualūs Europoje ir visame pasaulyje stiprėjant populizmui. Roza Liuksemburg yra laikoma viena svarbiausių internacionalistų ir antimilitaristinių pozicijų atstovių. XX a. pradžioje, kai beveik nė viena moteris nesimokė, ji buvo viena iš nedaugelio, baigusių studijas Vokietijoje, ir tuo pat metu – viena iš nedaugelio aktyvių moterų politikoje.

Dokumentinis filmas pasakoja apie socialistinį gyvenimą ir idealus. Filmas nukelia į svarbiausias Rozos Liuksemburg gyvenimo vietas, rodo jaunos britų menininkės Kate Evans animacinius piešinius skirtingais revoliucionierės gyvenimo etapais. Šiais laikais, kai populistai Europoje ir visame pasaulyje garsiai reiškia nacionalistines pažiūras, Rozos Liuksemburg siekiai kelia didžiulį susidomėjimą ir primena humanistinės Europos kultūros šaknis. (N-13)

Įėjimas su nemokamais bilietais.