„Tvarkiečiams“ kuriant naują partiją, lyderius toliau drasko nesutarimai

Remigijus Žemaitaitis
Remigijus Žemaitaitis
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
BNS
2019-10-08 16:58

„Tvarkos ir teisingumo“ valdybai prieš kelias savaites nusprendus kurti naują politinę jėgą, partijos lyderius toliau drasko nesutarimai.

Šįkart ginčai kilo dėl to, ar naujos partijos vadovu galėtų tapti šiemet į prezidentus kandidatavęs filosofas Arvydas Juozaitis.

Po rugsėjo pabaigoje vykusio „tvarkiečių“ valdybos posėdžio politikai paskelbė kuriantys naują partiją ir sieksiantys, kad jai vadovautų žmogus iš šono.

Paskui „Tvarkos ir teisingumo“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio pirmasis pavaduotojas Vytautas Kamblevičius susitiko su A. Juozaičiu ir su juo aptarė galimybes vadovauti partijai.

V. Kamblevičius antradienį paskelbtame pranešime spaudai teigė taip vykdęs partijos sprendimą derėtis su galimais kandidatais į pirmininkus, tačiau R. Žemaitaitis tvirtina, kad tai netiesa.

„Valdybos posėdžio metu buvo nutarta susitikti su Arvydu Juozaičiu. Susitikimą organizavo Almantas Petkus, tačiau R. Žemaitaitis išvyko į užsienį, o A. Petkus į susitikimą neatvyko, pareiškęs, kad sugedo automobilis“, – rašoma V. Kamblevičiaus pranešime spaudai.

„Spalio 2 dieną, kaip ir buvo nuspręsta valdybos posėdyje, V. Kamblevičius susitiko su A. Juozaičiu ir po ilgai trukusio pokalbio aptarė jo galimybes tapti naujos politinės partijos lyderiu“, – teigiama jame.

R. Žemaitaitis BNS sakė, kad V. Kamblevičiaus minima darbo grupė deryboms su partijai dabar nepriklausančiais politikais buvo skirta kalbėtis apie galimą jų narystę naujoje organizacijoje, o ne vadovavimą.

„Tai nėra priimtina niekam. (...) Jeigu žmogus nori žaisti žaidimus, tegu žaidžia vienas“, – teigė „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas.

„Čia man panašu į tai, kad nusipirko du draugai butelį, išgėrė ir sako, kad tu būsi prezidentas, o aš būsiu viceprezidentas“, – sakė jis.

R. Žemaitaitis piktinosi A. Juozaičio pareiškimais, kad tai „tvarkiečiai“ jungsis prie jo kuriamos partijos.

„Kaip turi jaustis koks skyriaus pirmininkas ar eilinis partijos narys, kai atsistoja žmogus, kuris yra nulis, absoliutus niekas šitame politiniame darinyje, jau pradeda į kairę į dešinę mėtyti žmones?“, – kalbėjo politikas.

V. Kamblevičius jo žodžius yra pavadinęs kliedesiais, o R. Žemaitaitis pareiškė, kad ateityje nemato bendros atieties tiek su pirmuoju savo pavaduotoju, tiek su A. Juozaičiu.

Su A. Juozaičiu BNS antradienį nepavyko susisiekti.

Naują partija žadantys kurti „tvarkiečiai“ yra nusprendę pavadinti ją „Suvereni Lietuva“, arba „Vieninga Lietuva – Suvereni Lietuva“.

Rugsėjo pradžioje Seime sugriuvo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija, jos pagrindu susikūrė nauja frakcija „Lietuvos gerovei“.

Frakcijai vadovauja V. Kamblevičius, prie jos taip pat prisijungė „tvarkiečiai“ Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava, Juozas Imbrasas ir Kęstutis Bartkevičius.

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas R. Žemaitaitis liko vienas ir dirba Mišrioje Seimo narių grupėje.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ kaip juridinis asmuo yra teisiama korupcijos byloje, ji kaltinama iš kyšių ar neteisėtai iššvaistyto turto gavusi daugiau nei 350 tūkst. eurų.

A. Juozaitis per prezidento rinkimus surinko 4,69 proc. balsų ir liko penktas. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.