Mangų aliejaus nauda

Mangai
Mangai
  © „Sekundės“ archyvas
Sekundė | Alfa.lt
2019-10-09 20:01

Ar žinojote, jog mangų aliejuje esantis vitaminas E stabdo senėjimo procesus, gerina odos išvaizdą ir spalvą, užkerta kelią smulkių raukšlelių susidarymui, o vitaminas A užtikrina normalią odos ir gleivinės būklę, padeda užsitraukti žaizdelėms ir saugo nuo infekcijų? Aliejus pasižymi odą ypač minkštinančiomis ir švelninančiomis savybėmis. Mangų aliejus išgaunamas iš mangų sviesto frakcionavimo būdu (skystąją dalį atskiriant nuo kietosios) ir yra gelsvas, skystos konsistencijos. Lengvai įsigeria, atsparus oksidavimuisi, neutralaus kvapo ir skonio, puoselėja, saugo ir drėkina odą bei plaukus. 

Puikiai drėkina, maitina, apsaugo ir padeda atsistatyti pažeistai odai. Jame yra riebalų rūgščių, vitamino A ir E, fitosterolių, fosfolipidų, ypač svarbių odos ląstelių atsinaujinimui ir apsaugai, todėl mangų aliejus ypač minkština ir maitina brandžią, sausą odą, sušvelnina šiurkščią alkūnių ir pėdų odą, užkerta kelią smulkių raukšlelių susidarymui, suteikia švytėjimo ir skaistumo, gali pagelbėti probleminei, suskirdusiai, įtrūkinėjusiai, egzemos ar psoriazės kamuojamai, taip pat saulėje nudegusiai odai. Saugo nuo kenksmingų saulės spindulių, užkerta kelią senėjimo procesams, suteikia elastingumo, puoselėja pavargusius, išsausėjusius plaukus ir nagus. Lengvai susigeria, nepalieka riebumo jausmo. 

Kad jūsų plaukai būtų minkšti ir švelnūs, šiek tiek skysto mangų aliejaus įpilkite į plaukų kondicionierių (1 dalis aliejaus, 10 dalių priemonės). Gautu mišiniu ištepkite išplautus plaukus ir galvos odą. Po penkių minučių gerai išskalaukite. 

Šiek tiek mangų aliejaus sumaišykite su Himalajų druska ir supilkite į šiltą vonią. Suminkštės ne tik vanduo, bet ir jūsų oda taps švelni lyg aksomas. Tokia vonia puikiai tinka sausoms kojų pėdoms ar įtrūkusiems kulnams gydyti.