D. Blatto atleidimą įvertinęs Š. Jasikevičius: tai jau tampa mada

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
LKL | Alfa.lt
2019-10-06 20:39

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ne iš karto persijungė į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynių režimą, tačiau galiausiai radę motyvacijos užtikrintai susitvarkė su Panevėžio „Lietkabeliu“.

Kauniečiai ketvirtąją pergalę šiame LKL sezone pasiekė rezultatu 96:69, o šalies čempionų strategas Šarūnas Jasikevičius po mačo kalbėjo apie dvi skirtingas rungtynių puses – pirmąją „Žalgiris“ laimėjo vos 3 taškų skirtumu, o antrąją – 24.

„Esu labai patenkintas antra puse. Aišku, labai nepatenkintas pirma, – sakė Šaras. – Po pralaimėjimo Eurolygoje išėjome nesusikaupę ir, atrodo, buvo nelabai geras užsivedimas. Galbūt labai daug emocinių jėgų pareikalavo penktadienio rungtynės, tačiau tai yra tik pasiaiškinimai.

Buvo dviejų skirtingų pusių rungtynės. Antroje pusėje energija ir atsidavimas gynyboje buvo visai kitokie o kai dar pavyksta pataikyti, į mūsų pusę būna ir rezultatas. Turime pasimokyti iš to pirmojo mūsų išėjimo.“

Didžiąją pirmosios rungtynių pusės dalį atsilikusio „Žalgirio“ krepšininkai per ilgąją pertrauką rūbinėje užtruko kur kas ilgiau nei įprastai. Š. Jasikevičius atskleidė, kad žaidėjams priekaištavo dėl veiksmų savojoje aikštės pusėje.

„Priekaištų buvo dėl gynybos. Praleisti 45 taškai pirmoje pusėje po pralaimėjimo yra neatleistinas dalykas, – tikino strategas. – Kažkiek sprendėme savo problemas, bet nesupratau, kodėl taip įvyko. Labai daug kur nesustabdėme kamuolio, apskritai komandinė gynyba labai strigo. Panevėžys rungtynes pradėjo su žymiai geresne energija, kas yra logiška, nes LKL visada rungtyniausime, ko gero, ne tokie pailsėję, kaip varžovai, bet tai man skamba daugiau kaip pasiaiškinimai.“

Šiose rungtynėse eilinį sykį tarp rezultatyviausių buvo kol kas geriausiai iš žalgiriečių LKL pirmenybėse žaidžiantis Zachas LeDay, pelnęs 15 taškų. Visgi šįsyk aukštaūgis netikėtai išskirstė dar ir šešis rezultatyvius perdavimus, tapdamas lyderiu ir pagal šią kategoriją.

Tiesa, Š. Jasikevičius šio skaičiaus nesureikšmino.

„Jeigu sąžiningai, tai per pertrauką pamačiau, kad jis tų „asistų“ turi, bet nelabai kreipiau į tai dėmesio. Čia taip jau gavosi. Nemanau, kad jis yra žaidimo kūrėjas“, – sakė Šaras.

Dviženklį taškų skaičių pirmą kartą šiame sezone surinko ir asmeninių problemų turintis Alexas Perezas. Ar tai galėjo įpūsti įžaidėjui pasitikėjimo?

„Nežinau, man sunku atsakyti. Čia reikėtų klausti jo paties, – kalbėjo Š. Jasikevičius. – Bet manau, kad kiekvieną sykį, kai žaidėjas gerai sužaidžia, jis jaučiasi geriau. Manau, kad jis turi jaustis geriau. Kažkokių dalykų buvo labai gerų. Ir ta pati gynyba prieš (Kendricką) Browną – jis jau kelintą kartą susitvarko su savo tiesioginiu oponentu. Manau, kad reikia išnaudoti kiekvienas rungtynes, o šitos jam buvo tikrai geros“


Alexas Perezas

Alexas Perezas© Teodoras Biliūnas / Fotobankas„Lietkabelio“ gretose žibėjo „Žalgirio“ sistemoje „užaugintas“ Martynas Sajus, pelnęs net 17 taškų. Šaras po rungtynių įvertino ne tik aukštaūgį, bet ir kitus Kauno komandos sistemos auklėtinius.

„Jeigu Sajokas įmeta 17 taškų, tai yra super. Jis tikrai yra neblogai besiginantis žaidėjas, jam tokią viziją ir turėjome. Aišku, kiekvienam jaunam „Žalgirio“ sistemos žaidėjui turime viziją – kai kurie pasiteisina, kai kurie ne. Dažniausiai galbūt jie neturi kantrybės, nori išeiti, nori žaisti daugiau, kas yra logiška.

Tai yra mūsų vaikai ir už juos malonu. Nors kartais ir pridaro mums problemų, vis tiek malonu. Tas pats (Tomas) Dimša paskutinius sezonus ir paskutiniu metu žaidžia solidesnį krepšinį, eina į priekį, (Marius) Valinskas irgi šiandien sužaidė geras rungtynes. Tikrai malonu“, – kalbėjo specialistas.

Dar vykstant rungtynėms Kaune, netikėta žinia atskriejo iš Pietų Europos – Davidas Blattas tapo pirmuoju šį sezoną atleistu Eurolygos treneriu. 60-mečio specialisto atsisakė Pirėjo „Olympiakos“, o Š. Jasikevičius mano, kad tai jau tampa įprasta.

„Tai jau tampa mada. Aišku, aš negaliu lįsti į kitų daržą, bet trenerių atleidimas jau tampa mada ir nieko jau nepadarysime. Iš kitos pusės, iš Kauno žiūrėti, kas darosi Pirėjuje, yra sunku, bet tai – lengviausias sprendimas. Nors vėlgi, pabrėžiu, galbūt mes kažko nežinome, tai yra vidiniai dalykai. Kartais taip būna geriau, bet daugiausia situacijų tas kantrybės neturėjimas nežinau, ar priveda prie geresnių rezultatų“, – svarstė Kauno komandos strategas.

D. Blatto atleidimą įvertinęs Š. Jasikevičius: tai jau tampa mada

Šarūnas Jasikevičius