Pirmojo testo laukiantis Šaras nori panaikinti baskų prakeiksmą: jau būtų malonu juos nugalėti

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-10-03 12:44

Šarūnas Jasikevičius smalsiai pasitinka kol kas rimčiausią prasidedančio sezono iššūkį. Trejas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes užtikrintai laimėjęs Kauno „Žalgiris“ penktadienio vakarą stos į pirmąjį Eurolygos mūšį su Vitorijos „Baskonia“, o kauniečių strategas jį vertins kaip puikų testą.

„Net sunku atsakyti, – paklaustas, ar komanda jau yra tokios formos, kokią norėtų matyti, sakė Šaras. – Pirmose LKL rungtynėse pasirodė, kad atrodome visai normaliai, bet čia visai kitas lygis ir kitos situacijos. Nelabai galiu kažką daug pasakyti. Laukiame rytojaus, kad pasižiūrėtume, kaip atrodome labai gerų komandų fone, ką mes galime, ir ko – ne, kaip susitvarkysime su jauduliu.

Yra daug faktorių ir tos pirmos rungtynės daug ką parodys. Dar sekmadienį laukia ir rimta komanda Panevėžio „Lietkabelis“, tad gal po šitos savaitės galėsime kažką spręsti apie save.“

Š. Jasikevičius prieš pirmąją sezono akistatą pajėgiausiame žemyno turnyre pasidalijo mintimis ir apie būsimuosius varžovus, praeityje galimai „Žalgirį“ dominusį baskų lyderį ir Alexo Perezo situaciją.

– „Baskonia“ jau turėjo rimtų testų – ši komanda žaidė ir su „Barcelona“, ir su Madrido „Estudiantes“. Kaip atrodo jūsų rytdienos varžovų žaidimas?

– Jie žaidžia daugiau mažiau taip pat, kaip visą laiką žaidžia „Baskonia“. Labai svarbus jiems yra greitas puolimas, tie tritaškiai. Visą laiką su tokiomis komandomis yra svarbūs lengvi taškai. Vienas pagrindinių faktorių bus (Pierria) Henry, (Tornikės) Šengelijos ir (Shavono) Shieldso greitas puolimas. Ar jie įmes tuos lengvus taškus, ar mes priversime juos žaisti pozicinį žaidimą penki prieš penkis? Manau, kad tokiame žaidime turėtume daugiau šansų.

– P. Henry praeityje buvo ir „Žalgirio“ radare. Kuo jis tada traukė akį ir ką jis pridėjo „Baskonios“ ekipai?

– Reikia suprasti, kas yra „Žalgirio“ radaras. Jei kažkada agentas paskelbė, kad mes paklausėme, kokia yra jo kaina ir ar jis laisvas... Viskas priklauso nuo agento, mes jau juos žinome. Jeigu tu žinai, kad tave domina to agento žaidėjas, tai žinai, kad viskas išeis į spaudą. Aišku, mums yra dirbti maloniau su tais agentais, su kuriais viskas vyksta tyliau. Bet vis tiek prioritetu lieka žaidėjas, jei tik galvojame, kad tokio mums reikia. Negaliu sakyti, kad kai kurie žaidėjai, kurie spaudoje yra įvardijami kaip „esantys „Žalgirio“ akiratyje“, iš tikrųjų yra mūsų akiratyje.

Kalbant apie jį, kaip žaidėją, manau, daug komandų juo domisi. Jis sužaidė solidžius sezonus tiek Bursoje, tiek Kazanėje. Jis yra vienas iš tų, kurie paima kamuolį ir gali nuspręsti situaciją. Tikimės, kad sugebėsime ateiti į pagalbą, nes vienas prieš vieną jį sustabdyti yra sunku.

– „Baskonios“ priekinėje linijoje įvyko nemažai pasikeitimų. Ar išlaikytas tas pats komandos braižas po krepšiu?

– Nemanau, liko mažiau „centravimo“, gal tik išskyrus (Youssoupha) Fallą, kuris yra tikrai labai didelis. Šengelija kaip Šengelija, jis jau buvo vienas geriausių „ketvirtų numerių“ Europoje, toks ir liko. Dabar jis tikrai geros formos. Jo bėgimas į greitą puolimą pasiėmus kamuolį yra skirtingas nuo to, ką esame įpratę matyti. Ta priekinė linija yra tikrai labai didelė, nors realią grėsmę „centruodamas“ sukelia tik Šengelija.


Tornikė Šengelija (Eurolygos nuotr.)

Tornikė Šengelija (Eurolygos nuotr.)

– „Baskonios“ neįveikėte jau keturis sykius iš eilės. Ar jie kažkuo neparankūs?

– Nemanau. Dar teko peržiūrėti paskutines rungtynes Vitorijoje, kurias pralaimėjome. Buvo daug gerų dalykų, kartais susideda ir tai, kad viena komanda sužaidžia prieš tave. Dabar, kai tiek žaidžiame vieni prieš kitus, aš tokių dalykų nesureikšminu. Aišku, jau būtų malonu juos nugalėti.

– Kokia yra asmeninė A. Perezo situacija ir kaip jis įsilieja į komandą?

– Treniruojasi gerai. Vėlgi aš visą laiką sakau, kad nereikia tikėtis kažkokių ypatingų dalykų iš tų žaidėjų, kurie atvyko iš žemesnio lygio. Jie turi būti proceso dalimi, turi tobulėti, įsilieti į komandą. Sezono pradžioje turi tempti tie žaidėjai, kurie supranta sistemą, Eurolygos intensyvumą, netgi „Žalgirio“ arenos atmosferą ir tai, kas jų laukia. Stengsimės reaguoti į tai, kaip kas žaidžia, ir pasirinksime tuos, kurie tą vakarą yra geresni.