ESPN reitingas: LeBronas – nebe geriausias pasaulyje, J. Valančiūnui neatsirado vietos net šimtuke
D. Sabonis šoktelėjo per beveik 30 pozicijų

LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-09-26 16:56

Beveik dešimtmetį NBA arenose ir įtakingų žiniasklaidos priemonių sudaromuose reitinguose karaliavęs LeBronas Jamesas nebėra geriausias pasaulio krepšininkas.

Bent jau taip mano tradicinį NBA žaidėjų reitingą sudarantys ESPN apžvalgininkai, kurių sutarimu Los Andželo „Lakers“ žvaigždė iš pirmosios vietos smuktelėjo į trečiąją.

L. Jamesas ESPN reitinge prieš tai karaliavo net septynerius metus iš eilės – nuo pat 2011-2012 m. sezono, kai šis reitingas sudarytas pirmąsyk.

Tiesa, vis dar neaišku, kas iš „Karaliaus“ perims lyderio poziciją – intrigą paliekanti ESPN pirmąsias dvi vietas užėmusius krepšininkus atskleis penktadienį.

Visgi lyderiu turėtų tapti vienas iš dviejų – Giannis Antetokounmpo arba Kawhi Leonardas. Būtent šie du krepšininkai liko vieninteliai NBA žvaigždžių, kurių dar nepaminėjo visas vietas nuo 100-osios iki 3-osios išvardinę ESPN ekspertai.

Į pirmąjį geriausių krepšininkų penketą be L. Jameso pateko Hjustono „Rockets“ vedlys Jamesas Hardenas ir „Karaliaus“ bendraklubis Los Andžele Anthony Davisas. Įdomu tai, kad pernai antras buvęs Stephenas Curry taip pat nusirito žemyn – šių metų reitinge jis jau užima tik šeštąją vietą.

Reitinge vietos atsirado ir vienam iš dviejų NBA rungtyniaujančių lietuvių – Domantas Sabonis iš 92-osios vietos šoktelėjo į 63-ąją. Visgi ESPN šimtuke neliko kito Lietuvos rinktinės aukštaūgio – Jono Valančiūno, kurį vienas iš šio žiniasklaidos giganto atstovų, Andre Snellingsas, išrinko labiausiai šimtuko vertu žaidėju, likusiu už jo ribos.

„Jis tiesiog per geras, kad nepatektų į šimtuką, – tikino ESPN apžvalgininkas. – Valančiūnas net ir negaudamas daug minučių Toronto „Raptors“ gretose buvo labai efektyvus, o jį išsikeitę Memfio „Grizzlies“ ėmė jam skirti daugiau laiko, kas išlaisvino tikrą žvėrį. Lietuvis yra stabiliai 20 taškų ir 10 atkovotų kamuolių galintis rinkti žaidėjas – man jis yra tvirtas pirmojo šimtuko krepšininkas.“