Pirmąją pergalę įvertinęs Šaras – apie J. Landale‘o atsidavimą ir nestandartinį starto penketą

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
Alfa.lt
2019-09-22 20:51

Kauno „Žalgiris“ pergalingai atidarė 2019–2020 m. sezoną, o Šiauliuose pergalę iškovojusios komandos treneris Šarūnas Jasikevičius po susitikimo džiaugėsi ir rezultatu, ir pademonstruotu žaidimu.

„Šiandien svarbiausia buvo laimėti, – po pergale 94:63 prieš „Šiaulius“ sakė Šaras. – Pirmos rungtynės yra specifinės, daug kas gali nepavykti, bet šiandien visai normaliai pavyko. Momentais atrodėme visai gražiai. Yra įvairių dalykų, bet jų visą laiką ir bus.

Svarbiausia man šiuo metu yra žaidėjų atsidavimas, fizinis pasiruošimas, nes tai yra bazė visam sezonui. Žaidėjai, kurie darbavosi su mumis nuo pat pradžių, fiziškai atrodo visai normaliai pasiruošę. Rinktinės žaidėjai, aišku, irgi yra formoje, tik juos reikia kažkiek atgaivinti ar įvesti į sistemą. Bet jie stengiasi, gal tai – tik laiko klausimas.“

Vienas geriausiai sekmadienio vakarą pasirodžiusių žalgiriečių buvo vos prieš kelias dienas prie komandos prisijungęs Jockas Landale‘as. Australas į aikštę žengė nuo suolo, tačiau jau po kelių atakų dėjimu greitoje atakoje atsidarė savo taškų sąskaitą bei rungtynėse finišavo su 14 taškų kraičiu.

„Daug nenoriu apie jį kalbėti, nes turėjo tik dvi–tris treniruotes, tai labai sunku spręsti, – apie „centrą“ daugžodžiauti nebuvo linkęs Š. Jasikevičius. – Bet yra labai geras atsidavimas, labai gražus bendravimas, tikrai noriai priima informaciją. Viskas gerai.“

J. Landale‘as Šiauliuose buvo vienas iš penkių aukštaūgių, kuriuos panaudojo „Žalgiris“. Dar yra Nigelis Hayesas, Zachas LeDay, Paulius Jankūnas ir Martinas Gebenas, o rungtynėse Šaras nevengė šio penketuko rotuoti itin įvairiai.

„Iš tų vienų rungtynių labai anksti kreipti į tai dėmesį, bet faktas yra tas, kad stengiamės išbandyti juos, kaip jie atrodo, kuris tinka geriau su kuriuo. Matome juos per treniruotes, matome per rungtynes, kažkokią informaciją pasiimame. Stengsimės ją pritaikyti ateityje“, – apie aukštaūgių žaidimą kalbėjo Š. Jasikevičius.

Nors kauniečiai kartu visa sudėtimi dar sportuoja mažiau nei savaitę, laiko iki pirmosios Eurolygos akistatos liko ne tiek jau ir daug – pirmąjį mačą prieš Vitorijos „Baskonią“ žalgiriečiai žais jau spalio 4-ąją. Visgi Š. Jasikevičius nesutinka, kad komanda dėl šio trumpo pasiruošimo laikotarpio jau dabar rungtyniauja taip, kaip žais pajėgiausiame žemyno turnyre.

„Negalvoju, kad mes žaidžiame taip, kaip žaisime Eurolygoje. Vis tiek žaidžia visi 12 žaidėjų, visi jie išėjo į aikštę dar pirmoje rungtynių pusėje. Kažkiek norisi ir kad jie įeitų į sistemą, ir kad nepervargtų šitose situacijose. Rinktinės žaidėjai sugrįžo iš absoliutaus fizinio ir emocinio piko, kur jie turėjo rodyti geriausią krepšinį. Jie šauniai įsijungė į komandą, o naujiems žaidėjams reikia viską perprasti. Daug ką bandome, stengiamės, kad daug ką jie išmoktų ir pamatytų įvairias situacijas. Ir tas procesas, manau, tęsis dar bent mėnesį“, – tikino strategas.

Pirmosiose oficialiose sezono rungtynėse ant parketo startiniame penkete kiek netikėtai pasirodė M. Gebenas. Visgi Š. Jasikevičius tikina, kad tai nereiškia, jog šis žaidėjas ir toliau susitikimus pradės nuo jų pradžių.

„Pas mus niekada nebuvo standartinio starto penketo ir nemanau, kad bus. Reikia perprasti žaidėjus, jų mentalitetą, kuriems geriau yra pradėti, kuriems geriau eiti nuo suolo, kurie prisirenka pražangų ir sumažina savo minutes. Daug faktorių įeina į tą starto penketą. Galų gale kažkiek ir varžovas prisideda. Esame bandymų stadijoje, ir svarbiausia, kad laimime ir imame informaciją iš šių rungtynių“, – sakė specialistas.

Kitas rungtynes trečiadienį kauniečiai žais prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“, o iki Eurolygos starto spės sužaisti ir dar vieną LKL mačą, kai susigrums su Kėdainių „Nevėžiu“.