Vilniuje – tarptautinis fejerverkų festivalis

Vilniaus fejerija
Vilniaus fejerija
Alfa.lt
2019-09-21 20:56

Sostinės Vingio parke tarptautinį XI fejerverkų festivalį „Vilniaus fejerija“ pradėjo komanda iš Portugalijos, mėginsianti konkursinėje programoje savo paruoštu pasirodymu labiau sužavėti publiką nei jos konkurentės – ekipos iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) bei Čekijos.

Antrąjį dešimtmetį pradedantis skaičiuoti renginys ypatingas tuo, kad besivaržantys jame fejerverkų meistrai publikai mėgina pademonstruoti tai, ką tuo metu geba įspūdingiausiai atlikti, todėl Lietuvos sostinės dangų vienam vakarui ir labai ilgam „nudažo“ neįtikėtina spalvingų liepsnelių bei garsų jūra.

Pagal festivalio taisykles kiekvienos komandos muzikinį fejerverką sudaro trys dalys: tai šalies savitumą atspindinti, laisvoji ir privalomoji. Privalomoji fejerverkų programa bus atliekama skambant ištraukoms iš garsaus miuziklo „Paryžiaus katedra“. Šio kūrinio pasirinkimą lėmė siekis atkreipti dėmesį į pasaulį sukrėtusį Paryžiaus Dievo Motinos katedros gaisrą.

Festivalio kulminacija – fejerverkų profesionalų, „Vilniaus fejerija“ organizatorių „Blikas“ įspūdinga ir jautri muzikos, šviesų, lazerių, fejerverkų kelionė laiku bei erdve, kuri jau yra pelniusi tarptautinį pripažinimą Monako fejerverkų festivalyje – fejerverko kūrėjams buvo įteiktas žiūrovų simpatijų prizas.

Parodomosios programos garso takelio autorius – kompozitorius Audrius Balsys. Lazerines idėjas įgyvendins Julija Kolobovaitė, šviesų dailininkas  Marius Selevičius, programos pirodizaineris  Mindaugas Preikša. Titanišką darbą kuriant net 20 minučių trunkančią parodomąją programą atliko visas bendrovės „Blikas“ kolektyvas.

Muzikiniuose intarpuose pasirodys grupė „Pelenai“ ir Česlovas Gabalis. Vakaro viešnios – TV projekto „Lietuvos balsas. Vaikai“ nugalėtoja Milėja ir TV projekto „Lietuvos balsas“ finalininkė Paulina.

XI tarptautinio fejerverkų festivalio „Vilniaus fejerija“ konkursinės programos dalyviai:

Arthur Rozzi Pyrotechnics“ – JAV atstovai, kilę iš Italijos ir jų įmonės istorija pirotechnikos srityje siekia XIX a. Žinias ir įgūdžius giminė perduodavo iš kartos į kartą kaip palikimą. Pirotechnikos įmonė iš Ohajo Lietuvos žiūrovams pademonstruos šimtametės patirties Amerikos italų tradicijomis grįstą muzikinę fejerverkų programą.

Čekijai atstovaus„Makalu Fireworks"  – trijų užsidegusių kurti jaunuolių įkurta kompanija, pasižyminti nuoširdžia aistra pirotechnikos profesijai ir menui. Martin, Karel ir Lukáš komanda vienijanti skirtingų šalių ekspertus, patirtis dirbant su įvairiais fejerverkų šou ir specialiųjų efektų reikalaujančiais projektais leidžia jiems išreikšti savo kūrybiškumą bei savitumą.

„Grupo Luso pirotecnia" – tai kompanija iš Portugalijos, kurią sudaro net 5 įmonės – trys industriniai fejerverkų gamybos kompleksai, specialiųjų efektų kompanija ir renginių vadybos komanda. Pirotechnikos srities ekspertai ir gigantai dirba nacionalinio ir pasaulinio mąsto renginiuose: 2018 m. Eurovizijos" dainų konkurse, 2011 m. futbolo pasaulio čempionato atidaryme. Kūrybingumas, patirtis ir inovacijos yra jų darbų pagrindas, kurį nuolat tobulina jau beveik ketvirtį amžiaus.

Vilniuje – tarptautinis fejerverkų festivalis

Vilniaus fejerija