Startuoja didžiausias 2019 m. sporto renginys – pasaulio regbio čempionatas

Pasaulio regbio taurė
Pasaulio regbio taurė
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2019-09-20 18:21

Jau penktadienį Japonijoje startuos devintasis planetos regbio čempionatas („Rugby World Cup“) – vienas didžiausių sporto renginių pasaulyje. Pirmą kartą planetos pirmenybės yra rengiamos Azijos žemyne.

Pasaulio čempionate dalyvaus 20 komandų: Airija, Škotija, Japonija, Rusija, Samoa (A grupė), Naujoji Zelandija, Pietų Afrika (PAR), Italija, Namibija, Kanada (B grupė), Anglija, Prancūzija, Argentina, JAV, Tonga (C grupė), Australija, Velsas, Gruzija, Fidžis, Urugvajus. Po dvi stipriausias komandas pateks į ketvirtfinalį.

Pirmosios rungtynės jau įvyko tarp Japonijos ir Rusijos komandų, o jas 30:10 laimėjo japonai.

Regbio ekspertai tarp pirmenybių favoritų išskiria čempionės titulą ginančią Naująją Zelandiją, „Šešių nacijų“ čempioną Velsą, taip pat – Anglijos, Airijos ir PAR komandas.

Pasaulio regbio čempionatas pagal žiūrovų skaičių yra trečias didžiausias sporto renginys po olimpinių žaidynių ir pasaulio futbolo taurės. Čempionatas truks nuo rugsėjo 20 iki lapkričio 2 dienos.


Skelbiame 15 faktų apie pasaulio regbio čempionatą, kurių galbūt nežinojote.

1. Karalius Jonny

Anglijos rinktinės herojus 2003 metų pasaulio čempionate Jonny Wilkinsonas vis dar išlieka rezultatyviausiu planetos taurės žaidėju su 277 taškais (1 žeminimas, 28 realizacijos, 58 baudos smūgiai ir 14 smūgių į nuo žemės atšokusį kamuolį).

2. Žeminimų rekordas

Jonah Lomu iš Naujosios Zelandijos (1995 m.) ir Bryanas Habana iš PAR (2007 m.) yra daugiausiai žeminimų pasaulio čempionate atlikę žaidėjai – po aštuonis.

3. Raudona kortelė

Kanada yra vienintelė komanda, kuri „užsidirbo“ dvi raudonas korteles per vienerias rungtynes. 1995 metais rungtynėse su PAR iš aikštės buvo pašalinti Garethas Reesas ir Rodas Snow.

4. Vienodi švilpukai

Pasaulio čempionato atidarymo rungtynėse visada naudojamas tas pats švilpukas. Pirmą kartą jis buvo panaudotas 1905 metais, kuomet teisėjas iš Velso davė signalą pradėti rungtynes Anglijos ir Naujosios Zelandijos ekipoms.

5. Didžiausias skirtumas

2003 metų pasaulio regbio čempionate Australijos rinktinė 142:0 sutriuškino Namibiją. Tai – didžiausias skirtumas šio turnyro istorijoje. Rezultatyviau yra sužaidusi tik Naujoji Zelandija, kuri 1995 metais 145:17 sutriuškino Japoniją.

6. Rungtynių skaičius

Anglas Jasonas Leonardas per keturis pasaulio čempionatus (1991-2003 m.) sužaidė 22 rungtynes ir vis dar išlieka rekordininku.

7. Ilgaamžiai čempionai

Prieš susikuriant pasaulio regbio taurės turnyrui 1987 metais, teoriškai stipriausia planetos komanda 63 metus galėjo save vadinti JAV rinktinė, kuri 1924 metais tapo olimpine čempione.

8. Dvigubas pasaulio čempionatas

Namibijos žaidėjas Rudie‘s van Vuurenas 2003 metais žaidė tiek kriketo, tiek regbio pasaulio čempionatuose.

9. Velso jaunuolis

Velso rinktinės žaidėjas George‘as Northas yra jauniausias pasaulio čempionato žaidėjas, atlikęs žeminimą. Jis tą padarė net du kartus 2011 metais rungtynėse su Namibija. Tuomet jam buvo 19 metų ir 166 dienos.

10. „Drop-goal“

Daugiausiai kartų - keturis - tiksliai smūgius į nuo žemės atšokusį kamuolį („drop-goal“) per vienerias rungtynes atliko PAR regbininkai. Jie tą padarė 1999 metų čempionato ketvirtfinalyje su Anglija, kuriame šventė pergalę 44:21.

11. Dvigubas „hat-trickas“

Marcas Ellisas iš Naujosios Zelandijos yra daugiausiai žeminimų per vienerias rungtynes atlikęs žaidėjas. 1995 metais jis rungtynėse su Japonija kamuolį įskaitiniame plote prispaudė net šešis kartus.

12. Fiasko

2007 metai yra vieninteliai, kuomet „All Blacks“ (Naujoji Zelandija) nepateko į pasaulio čempionato pusfinalį.

13. Čempionai

Tris kartus pasaulio čempione yra tapusi Naujoji Zelandija (1987, 2011 ir 2015 m.). Po du sykius triumfavo Australija ir PAR.

14. Trofėjus

Pasaulio čempionams yra įteikiama Williamo Webbo Elliso taurė. Pasakojama, kad W. Webbas Ellisas mokykloje pademonstravo regbio elementus, pagal kuriuos vėliau buvo sukurta sporto šaka.

15. Kapitonas

Naujosios Zelandijos legenda Richie McCaw yra vienintelis kapitonas, dukart iš eilės tapęs pasaulio čempionu (2011 ir 2015 m.).