Naminė priemonė nuo sąnarių skausmo – medaus kompresas

Sąnario skausmas
Sąnario skausmas

Klausimas, kaip numalšinti sąnarių skausmą, neduoda ramybės daugybei vyresnio amžiaus žmonių. Siūlome išbandyti lengvą naminį gydymosi būdą – ant skaudamos vietos uždėti specialų medaus kompresą.

Medaus kompresas sąnariams

Paimkite po vienodą kiekį (pavyzdžiui, po 2 šaukštus) miltų ir medaus. Geriau tiks ruginiai miltai, bet gali būti ir kvietiniai.

Medus turi būti skystas. Jei medus jau sukietėjęs, pašildykite jį vandens vonelėje, kol suskystės. Tik nekaitinkite per daug, nes naudingosios medaus medžiagos išlieka ne aukštesnėje kaip 40 laipsnių temperatūroje.

Kad medaus ir miltų tešlos paplotis būtų elastingesnis, įmaišykite truputį paukštienos taukų. Jie geriausiai įsigeria į odą. Jeigu jų negalite gauti, įmaišykite šaukštelį sezamų, alyvuogių ar saulėgrąžų aliejaus.

Tešlos paplotis turi būti elastingas ir netrupus, minkštas kaip tešla.

Paplotis būtinai turi būti šiltas. Uždėkite jį ant marlės ir prilipinkite prie skaudamo sąnario. Tvirtai apriškite. Apvyniokite rankšluosčiu ar šaliu ir palaikykite per naktį.

Ryte nuimkite kompresą ir ištrinkite sąnarį obuolių actu.

Procedūrą galima kartoti kasdien, kol skausmas pranyks. Paprastai užtenka 3–4 kartų.

Patarimas: jeigu skauda didelį sąnarį, pavyzdžiui, kelio ar klubo, reikėtų prieš kompresą pasikaitinti po dušu ar vonioje arba pašildyti šildykle, tada efektas bus stipresnis.

Šaltinis: Prodolgoletie.ru