Rusijos antidopingo agentūros vadovas užsipuolė savo šalies atletikos federaciją

Rusijos antidopingo agentūra
Rusijos antidopingo agentūra
  © SCANPIX
BNS
2019-09-18 16:40

Rusijos antidopingo agentūros (RUSADA) vadovas trečiadienį griežtai sukritikavo rusų lengvąją atletiką prižiūrinčius pareigūnus ir apkaltino juos trukdant atlikti tyrimus, artėjant šį mėnesį Dohoje prasidėsiančiam čempionatui.

„Raginu visus federacijos direktorius atsistatydinti“, – Prancūzijos dienraščiui „L'Equipe“ pareiškė RUSADA generalinis direktorius Jurijus Ganusas.

Rusų lengvaatlečiams 2015 m. buvo uždrausta dalyvauti tarptautinėse varžybose dėl šalyje veikusios didelio masto valstybės finansuotos dopingo programos.

Nors RUSADA vadovybė nuo to laiko pasikeitė, J. Ganusas teigia, jog senoji gvardija šalies Lengvosios atletikos federacijoje (VFLA) stabdo pažangą skaidrinant šią sporto šaką.

„Mes [RUSADA] bendradarbiaujame su IAAF (Tarptautine lengvosios atletikos federacija), atliekame tyrimus, – sakė jis „L'Equipe“. – Neatliktų darbų mastas yra beprotiškas. Tai yra sisteminė problema, kadangi esama įrodymų, kad kišosi aukštesnė institucija.“

„Yra žmonių, nepritariančių mano darbui. Pavyzdžiui, sporto ministras (Pavelas Kolobkovas) gina ir tebepalaiko (Dmitrijų) Šliachtiną, vadovaujantį atletikos federacijai“ – nurodė J. Ganusas.

Nuo to laiko, kai pirmą sykį buvo paskelbtas draudimas Rusijai, IAAF net 11 kartų blokavo šalies mėginimus atkurti savo ankstesnį statusą.

Šios tarptautinės organizacijos vadovybė svarstys vėliausią tokį rusų federacijos prašymą per pirmadienį vyksiantį susitikimą Dohoje.

Nepaisant draudimo, „švariais“ pripažintiems sportininkams vėliau buvo leista rungtyniauti su neutralios komandos vėliava. Jei Rusijos rinktinė ir 12-ąjį kartą negaus leidimo, tuomet kriterijus atitinkantys atletai galės varžytis kaip vadinamieji įgalioti neutralūs atletai (Authorised Neutral Athletes) – kaip ir per 2017 m. pasaulio čempionatą Londone.

Birželio mėnesį RUSAF supurtė nauji kaltinimai, pasirodžius pranešimams, kad dėl vaidmens dopingo programoje suspenduoti rusų treneriai ir toliau moko atletus.

Remiantis britų laikraščio „The Sunday Times“ paskelbtu straipsniu, VFLA pareigūnai suklastojo dokumentus, kad parodytų, jog per 2017 m. pasaulio čempionato sidabrą laimėjęs šuolininkas į aukštį Danilas Lysenka sirgo ir neturėjo galimybės pranešti, kur jis yra, pareigūnams siekiant gauti jo mėginių tyrimui dėl dopingo.

„Kol nesame sąžiningi patys su savimi, tarptautinė bendruomenė negali atšaukti draudimo Rusijai“, – pabrėžė J. Ganusas.

„Ši katastrofa baigsis tik tuomet, kai pripažinsime, kad bausmė yra neišvengiama ir kad niekas negali išvengti atsakomybės“, – pridūrė RUSADA vadovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.