„Trimitas“ sezoną pradeda galingai – įtraukė pasaulinio garso muzikantus, ruošia premjeras

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“
Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2019-09-18 16:33

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ naująjį sezoną pradės ypač aktyviai: rugsėjo 24 d. Valdovų rūmuose, Vilniuje, ir spalio 3-iąją Kauno filharmonijoje pirmą kartą Lietuvoje vienoje scenoje susijungs pučiamųjų orkestras ir tarptautinę šlovę pelnęs perkusijos kolektyvas „Giunter Percussion“. Metų perspektyvoje laukia kiti įdomūs „Trimito“ pasirodymai su žymiais Lietuvos ir užsienio atlikėjais.

Atsinaujinusio „Trimito“ vadovas – profesorius dr. Antanas Kučinskas – sako, kad metas sulaužyti įsisenėjusius įvaizdžio stereotipus ir leistis į naujų koncertinių formų paiešką. Per šį sezoną orkestras parodys šiuolaikišką ir aktualų veidą, pasirinkęs netipinę koncertinių programų kryptį ir originalius jungtinių žanrų projektus.

Pirmoji iš tokių sąjungų – pučiamieji instrumentai ir perkusija – neįprastų sąskambių gausus, bet klasikinės muzikos scenose retas derinys, todėl koncertas „Drum&Brass“ turėtų patenkinti naujienų ištroškusį klausytoją.

Neeilinį projektą užsibrėžęs įgyvendinti pučiamųjų orkestras „Trimitas“ pasikvietė žymiausią Lietuvos perkusijos kolektyvą „Giunter Percussion“. Jo vadovas ir įkūrėjas Pavelas Giunteris net nedvejodamas priėmė pasiūlymą.

„Šis orkestras man visada siejosi su gera energija, puikia nuotaika. Dar karjeros pradžioje man teko gastroliuoti su „Trimito“ orkestru, ir išliko puikūs prisiminimai. Todėl gavę pasiūlymą groti drauge, iškart ėmėme dėlioti programą, kuri derėtų su orkestro atliekama muzika, o kartu leistų atsiskleisti mums“, – kalbėjo P. Giunteris.

Jungtinis koncertas „Drum&Brass“ džiugins žanrų įvairove. Programoje – fanfariška Samuelio Hazo „Olympiada“, muzikinė kelionė į Lotynų Ameriką – Marco Fordo „Stubernic Fantasy“, itin kinematografiškas Davido R. Gillinghamo „Concertino 4 perkusininkams ir pučiamųjų ansambliui“, egzotiškas afrikiečių folkloro kūrinys „Wenda Kanawa“ (aranžuota „Giunter Percussion“) ir mistiško gamtos reiškinio – Mėnulio vaivorykštės – muzikinis atvaizdas – Nathano Daughtrey kompozicija „Black Rainbow“.

Viena didžiausių intrigų – premjera: klausytojai išgirs kompozitoriaus Lino Rimšos specialiai šiam koncertui parašytą kūrinį „March&Drum“. Kompozitorius garsėja pomėgiu laužyti dogmas ir peržengti žanrų ribas. Jis aistringai kuria ir teatrui, kinui, videoinstaliacijoms, ir popmuzikai, tad ir šį kartą verta tikėtis gaivaus rezultato. Koncertui diriguos orkestro „Trimitas“ vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis.

Šį sezoną bus gausu premjerų: spalio 1 d. „Vaidilos“ teatre įvyks koncertas „Muzikiniai tiltai“. Jais susijungs Lietuva ir Armėnija. Mediniu pučiamuoju instrumentu – duduku – gros solistas Gevorgas Dabadžianas, o diriguos jo tautietis Harutiunianas Arzumanianas. Artimuosiuose Rytuose, Kaukaze ir Balkanuose populiarus tradicinis instrumentas, dažnai skambantis kino filmuose, galingą pučiamųjų orkestro skambesį naujai nuspalvins savo melancholišku ir itin melodingu garsu.

Dar viena neeilinė jungtis įvyks lapkričio 8 d. Klaipėdoje bei lapkričio 9 d. Vilniuje – tai kartu su režisiere Birute Mar, dailininke Kristina Norvilaite bei dirigentu Aleksandru Šimeliu rengiamas teatralizuotas koncertas „XX a. rapsodija“, kuriame susijungs modernizmo aušros muzikos ikonų – Igorio Stravinskio, George‘o Gershwino ir Eriko Satie – kūriniai. Juos drauge su orkestru interpretuos charizmatiškasis pianistas Petras Geniušas.

Dar vienas aukščiausio lygio solistas – violončelininkas Vytautas Sondeckis – prie „Trimito“ prisijungs gruodžio 28 d. Šiuo metu Šiaurės Vokietijos radijo simfoniniame orkestre koncertmeisterio solisto poziciją užėmęs talentingasis lietuvis atliks austrų kompozitoriaus ir pianisto Friedricho Guldos koncertą – ypatingą kūrinį, kuriame susijungia klasikinė muzika ir džiazas, o juos lydi menueto, maršo, polkos ir net roko atgarsiai. 

„Trimitas“ sezoną pradeda galingai – įtraukė pasaulinio garso muzikantus, ruošia premjeras

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“