Nusikaltėlis rado „Citybee“ paliktą spragą, leidusią pasipelnyti

CityBee (Pauliaus Gvildžio nuotr.)
CityBee (Pauliaus Gvildžio nuotr.)
  © Asmeninis albumas

Aštuonis kartus teistas Kauno gyventojas Vilius Kalinauskas neseniai išgirdo ir devintąjį nuosprendį – vyras rado, kaip pasipelnyti iš „Citybee“ automobilių nuomos sistemos. Tačiau pelnas buvo trumpalaikis – išaiškėjus apgaulei, nusikaltėlis buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Bylos duomenimis, 2018-ųjų pabaigoje V. Kalinauskas per savaitę padarė bendrovei „Prime Leasing“, valdančiai „Citybee“ sistemą, beveik 300 eurų nuostolį.

Kam yra tekę susidurti su „Citybee“ automobilių nuoma, tas žino – pačiam už į automobilį pilamus degalus mokėti nereikia, už kurą galima atsiskaityti automobilyje esančia mokėjimo kortele. Tačiau kauniečiui gimė mintis, kad šia kortele galima atsiskaityti ne tik už kurą, pilamą į išsinuomotą automobilį, – iš bendrovės „VW Golf“ automobilį išsinuomojęs V. Kalinauskas pasiėmė transporto priemonėje buvusią atsiskaitymo kortelę ir su ja devynis kartus pylėsi kurą į atsivežtus indus, vėliau degalus supylė į kitas transporto priemones. Iš viso vyras pasisavino 295,5 litro benzino, už kurį „Citybee“ valdytojai teko sumokėti 287,45 euro.

Tačiau suktybė greitai išaiškėjo, kadangi automobilius nuomojanti bendrovė tiesiogiai stebi duomenis, kiek automobiliuose yra degalų ir kiek jų buvo įsipilta, o neatitikimas greitai paaiškėja.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas V. Kalinauskas pripažino savo kaltę ir paaiškino, kad „Citybee“ automobilį išsinuomojo savaitei, mat ketino teikti pavėžėjimo paslaugas. Vyras teigė, kad, kai pildavosi kurą į išsinuomotą automobilį, degalų įsipildavo ir į atsivežtus indus. Vėliau šį veltui gautą kurą perpildavo į draugės automobilį.

Per savaitę išsinuomotu automobiliu vyras nuvažiavo 1930 kilometrų, o bendrovei už nuomą liko skolingas 486,76 euro. Kadangi kauniečio kortelė, kurios duomenys buvo patikėti „Prime Leasing“ bendrovei, buvo tuščia, išieškoti skolą buvo patikėta tuo užsiimančioms bendrovėms.

V. Kalinauskas paaiškino, kad tikėjosi atsiskaityti su bendrove iš pinigų, kuriuos ruošėsi uždirbti paveždamas keleivius, tačiau užsidirbti nepavyko.

Kauno apylinkės teismas kaltę pripažinusiam vyrui skyrė dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose. Taip pat nuteistajam teks sumokėti už kurą, kurį išeikvojo.