Trys žaidimų kambario tipai: patarimai norint įsirengti

Žaidimas kompiuteriu
Žaidimas kompiuteriu
Alfa.lt
2019-09-18 16:03

Daugumos vaikinų ar net vyrų svajonė – įsirengti namuose žaidimų kambarį, kuriame galėtų kokybiškai žaisti savo mėgstamus žaidimus ir maksimaliai išnaudoti turimos įrangos galimybes. „Senukai.lt“ komercijos vadovas Paulius Palinauskas pataria, kaip įsirengti žaidimų kambarį esant skirtingiems norams ir galimybėms.

Renkantis žaidimams skirtą įrangą svarbu žinoti, kaip intensyviai planuojate ją naudoti. Anot specialisto, nuo to priklauso ir įrenginio techninės savybės, ir kaina.

1. Žaidimų kambarys pradedantiesiems

Smagiam laisvalaikio praleidimui gali užtekti ir minimalios įrangos, kurią turi praktiškai kiekvienas. Yra daugybė žaidimų, kuriuos galite žaisti su savo nešiojamuoju kompiuteriu ar tiesiog išmaniuoju telefonu.

„Norint pasilinksminti ir sustiprinti žaidimo emocijas galima įsigyti virtualios realybės akinius, kurie montuojami prie telefono ir naudoja informaciją iš jo. Tokių akinių kaina prasideda vos nuo penkių eurų, o internete galima rasti tikrai smagių VR žaidimų“, – sako P. Palinauskas.

Didesni entuziastai įsigyja žaidimų konsoles, nes joms yra sukurta gerokai daugiau ir įmantresnių žaidimų. Taip pat žaisti konsole yra patogiau dėl valdymo pultelių ir naudojamo televizoriaus ekrano dydžio.

2. Žaidimų kambarys mėgėjams

Planuojantys daugiau laiko skirti vaizdo žaidimams turėtų žinoti, kaip galima pagerinti žaidimo kokybę, kokia papildoma įranga yra naudojama.

P. Palinauskas pataria: „Žaidžiant vaizdo žaidimus stacionariu ar nešiojamuoju kompiuteriu galima papildomai įsigyti vaizdo plokštę. Vertėtų turėti omenyje, kad žaidimams animacijų generavimo procesas yra žymiai sudėtingesnis nei, pavyzdžiui, dirbant su elektroninio pašto ar biuro programomis. Žaidimams svarbus didelės raiškos ir detalus vaizdas. Papildoma vaizdo plokštė leistų mėgautis daug geresnės kokybės žaidimo grafika savo ekrane.“

Taip pat valdymo patogumui rekomenduojama turėti žaidimams pritaikytą klaviatūrą ir belaidę pelę. Specialistas rekomenduoja rinktis mechaninę klaviatūrą, kuri pagerins žaidimo efektyvumą. Naudinga funkcija yra ir klaviatūros apšvietimas, kadangi tokiomis pramogomis užsiimama vakarais, jau sutemus.

Skirtingi konsolių gamintojai kuria tik jų konsolėms skirtus žaidimus, tad renkantis prietaisą patariama pagalvoti, kokio stiliaus žaidimus norėsite išbandyti.

Taip pat konsolei reikalingus žaidimų valdymo pultus galima rinktis ne tik pagal malonesnius paviršius ir funkcijas, bet ir pagal stilių, pavyzdžiui, jei mėgstate karinės tematikos žaidimus, galite rinktis valdymo pultelį, papuoštą kamufliažo raštu.

3. Profesionalus žaidimų kambarys

Norint įsirengti žaidimų kambarį pažengusiems galimybės itin plačios. Konsolių savininkams paprasčiau, o štai stacionarių ir nešiojamųjų kompiuterių papildomos įrangos galimybes gali riboti nebent fantazija.

Pasak P. Palinausko, konsolių žaidėjams dažnai norisi kuo didesnio ekrano, tai gali būti LED televizorius arba net projektorius. Tada žaidimo vaizdas gali būti rodomas ir ant didžiausios kambario sienos – tai smagi pramoga visai šeimai ar draugų kompanijai.

Kalbant apie asmeninių kompiuterių naudojimą žaidimams, yra daugybė kompiuterių greičio, galios ir vaizdo grafikos stiprinimo būdų. Taip pat entuziastai dažnai naudoja net keletą kompiuterio ekranų, kuriais naudojasi žaisdami internetu prisijungę prie pasaulinių žaidimų serverių.

„Vertinantys garso kokybę netgi izoliuoja žaidimų kambarius nuo pašalinių garsų. Paprastesnis būdas yra įsigyti ausines, kurios turi funkciją slopinti pašalinius aplinkos garsus. Kalbant apie žaidimų ausines, patarčiau rinktis jas su ištraukiamu mikrofonu. Bus patogu naudoti, kalbantis su žaidimo bičiuliais internetu, o kai neprireiks, paslėptas mikrofonas tiesiog netrukdys“, – sako P. Palinauskas.

„Tiems, kurie žaisdami praleidžia ne vieną valandą, naudinga turėti specialią žaidimų kėdę, kurią naudojant ne taip pavargsta nugara, kaklas. Užkietėjusiems elektroninių žaidimų mėgėjams įspūdį kelia specializuotos žaidimų kėdės. Su tokiomis kėdėmis būna parduodama papildoma įranga, pavyzdžiui, lenktynių ar skrydžių simuliatoriai. Tokios žaidimų kėdės turi ne tik įvairių funkcijų, bet ir užtikrins jūsų, kaip profesionalaus žaidėjo, įvaizdį“, – priduria „Senukai.lt“ ekspertas.

Rugsėjo 21­­–22 d. „Senukai.lt“ kviečia į LITEXPO vyksiantį populiariosios kultūros renginį „Comic Con Baltics“, kuriame sukurs realaus dydžio kompiuterinio žaidimo „Minecraft“ namą. Jo viduje visi norintys galės statyti virtualius namus „Minecraft“ žaidime.