Link Kauno juda įspūdingas krovinys, kurio aukštis prilygsta 12 aukštų namui

100 tonų sveriantis įrenginys gabenamas į Kauną
100 tonų sveriantis įrenginys gabenamas į Kauną
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2019-09-18 12:00

Šiąnakt iš Alytaus į Kauną buvo gabenamas įspūdingų gabaritų oro taršos mažinimo įrenginys, sukurtas Kauno kogeneracinei jėgainei.

UAB „Traidenis“ eksporto pardavimų vadovas Vytenis Leonavičius teigė, kad dvylikos aukštų namo aukštį siekiantis įrenginys šiuo metu yra Rumšiškėse, o po pietų turėtų įvažiuoti į A1 kelią ir pasiekti Kauną.

Anot įmonės atstovo, pirmoje kelionės dalyje dviejų vilkikų sąstatas dėl tokiems kroviniams pervežti nepritaikytų sankryžų judėjo itin lėtai – per 8 valandas buvo įveikta 40 kilometrų.

„Ne kiekvieną dieną toks krovinys yra gabenamas, keliai yra pritaikyti, bet dalis sankryžų yra pastatytos taip, kad tiesiog nebuvo numatyta, jog tokie kroviniai gali būti pervežami. Turėjome sunkumų ir dėl nenumatyto lietaus, tačiau krovinys sveikas ir artėja link tikslo“, – teigė V. Leonavičius.

Beveik 100 tonų sveriantis įrenginys buvo suprojektuotas ir pagamintas Alytuje, „Traidenio“ gamykloje, pagal Prancūzijos kompanijos „LAB“ technologiją. V. Leonavičius papasakojo apie jo veikimo principą.

„Gamyba truko beveik nuo naujų metų. Aktyvi gamyba prasidėjo kovo–balandžio mėnesiais, viskas padaryta dzūkų rankomis. Pats dizainas buvo daromas pagal prancūzų įmonės užsakymą, bet visa gamyba vyko Alytuje.


100 tonų sveriantis įrenginys gabenamas į Kauną

100 tonų sveriantis įrenginys gabenamas į Kauną© Organizatoriai

Deginant atliekas, visi dūmai eina per šią koloną, kuri šlapiuoju būdu valo kietąsias daleles dūmuose. Įrenginio viršuje įrengti purkštukai, kurie leidžia vandens dulksną per specialius filtrus, dėl šios kombinacijos visos kietosios medžiagos yra pašalinamos iš dūmų.

Dažnai projekto eigoje tekdavo girdėti iš gyventojų, jog dėl šito įrenginio bus taupoma, kažkas išjungiama arba naktį bus paleidžiami kenksmingi dūmai, tačiau taip tiesiog būti negali, nes, įvykus avarijai, šis įrenginys turi vandens rezervą, jeigu dingtų elektra arba sugestų siurbliai, įrenginys būtų pajėgus veikti – jo išjungti neįmanoma.

Džiaugiuosi mūsų komanda, kuri dirbo ir lanksčiai bei kūrybingai žiūrėjo į visus iššūkius, nes tokio gaminio Lietuvoje dar nebuvo gaminta“, – sakė V. Leonavičius.

Kauno kogeneracinė jėgainė pradės veikti kitais metais. Joje bus deginamos atliekos. Skaičiuojama, kad jėgainė pagamins apie 40 proc. Kaunui reikalingos šilumos.

Link Kauno juda įspūdingas krovinys, kurio aukštis prilygsta 12 aukštų namui

100 tonų sveriantis įrenginys gabenamas į Kauną
+4