Čempionų lygos starte – titulą ginančio „Liverpool“ nesėkmė ir „Barcos“ vargai Dortmunde

Drieso Mertenso triumfas
2019-09-18 00:01

Aštuoniomis rungtynėmis antradienio vakarą prasidėjo 2019-2020 m. UEFA Čempionų lygos sezonas.

Jau pirmajame ture antausį gavo nugalėtojų titulą ginantis „Liverpool“ klubas. Anglijos „Premier“ lygoje užtikrintai pirmaujantys Jurgeno Kloppo auklėtiniai išvykoje 0:2 nusileido „Napoli“.

E grupės rungtynėse nugalėtojas paaiškėjo tik antrajame kėlinyje, kai 82-ąją minutę baudinį realizavo Driesas Mertensas, o jau per pridėtą mačo laiką vinį į varžovų vartus įkalė Fernando Llorente.

Kitame E grupės mače užfiksuotas tikras įvarčių fontanas – Zalcburgo „Red Bull“ klubas vien per pirmąjį kėlinį pelnė penkis įvarčius ir Belgijos čempioną „Genk“ klubą nušlavė net 6:2. „Hat-tricku“ nugalėtojų gretose pasižymėjo Erlingas Brautas Halandas.

F grupės mače Dortmunde vietos „Borussia“ turėjo ne vieną progą pelnyti įvartį, bet galiausiai išsiskyrė taikiai su „Barcelona“ – 0:0.

Puikiausią progą pasižymėti šeimininkai turėjo 57-ąją minutę, tačiau „Borussia“ kapitono Marco Reuso smūgiuotą baudinį atrėmė katalonų vartininkas Marcas-Andre ter Stegenas.

M. Reusas bei kiti Dortmundo klubo futbolininkai turėjo ir daugiau progų – kamuolys dusyk trenkėsi į vartų konstrukciją, o panika prie svečių vartų kilo dar daugiau kartų. Visgi pasižymėti „Borussia“ žaidėjams taip ir nepavyko.

Barselonos klubo gretose šiose rungtynėse pirmą kartą šiame sezone žaidė traumą išsigydęs Lionelis Messi – jis sužaidus beveik valandą pakeitė 16-metį „Barcos“ talentą Anssumane‘as Fati.

Kitame F grupės susitikime užfiksuotas vienas didžiausių turo netikėtumų – Milano „Inter“ klubas namie tik per pridėtą laiką išplėšė lygiąsias 1:1 prieš absoliučiu grupės autsaideriu laikytą Prahos „Slavia“ klubą.

Netikėtas rezultatas užfiksuotas ir H grupėje, kurioje Londono „Chelsea“ namie 0:1 nusileido „Valencia“ ekipai. Vienintelį įvartį ispanams antrajame kėlinyje pelnė Rodrigo.

Kitame mače praėjusio sezono pusfinalininkas Amsterdamo „Ajax“ 3:0 sutriuškino „Lille“ klubą iš Prancūzijos.

G grupėje Vokietijos „Bundesliga“ čempionate pirmaujantis Leipcigo „Red Bull“ išvykoje 2:1 nugalėjo Lisabonos „Benfica“, o „Lyon“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“ sužaidė lygiosiomis 1:1.

Likę aštuoni pirmojo turo susitikimai bus žaidžiami trečiadienį.