Kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentui vadovaus E. Lastauskas

Priesaika Dragūnų batalione
Priesaika Dragūnų batalione
  © Ieva Budzeikaitė

Pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas vadovaus Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentui.

Karininkas šis pareigas pradeda eiti pirmadienį, BNS pranešė kariuomenės atstovas kapitonas Gintautas Ciunis.

1995 metais tarnybą ginkluotosiose pajėgose pradėjęs 42 metų E. Lastauskas buvo žvalgybos karininkas įvairiuose kariuomenės padaliniuose, pastaruoju metu vadovavo Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajam pėstininkų batalionui Rukloje.

Jis dalyvavo tarptautinėse operacijose Bosnijoje, Irake, Afganistane.

E. Lastauskas yra mokęsis karybos Lietuvoje, Danijoje, JAV, Vokietijoje, baigęs teisės magistrą Mykolo Romerio universitete.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas koordinuoja kariuomenės padalinių bendradarbiavimą su visuomene, organizuoja visuomenės informavimą apie kariuomenės veiklą, analizuoja ir vertina informacinę aplinką bei nedraugiškų užsienio šalių vykdomas informacines operacijas.

Jis taip pat rūpinasi kariuomenės ir visuomenės atsparumo priešiškam informaciniam poveikiui stiprinimu, pilietiniu Lietuvos karių ugdymu, organizuoja ir koordinuoja nekinetinių operacijų planavimą ir vykdymą Lietuvos kariuomenėje.

Iki šiol departamentui vadovavo pulkininkas Darius Petryla.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.