A. Žemaitaitis apie jį išdavusius bendražygius: man buvo absoliučiai netikėta
Laidos „Alfa taškas“ įrašas

Alfa.lt
2019-09-12 17:04

Šiandien per plenarinį Seimo posėdį oficialiai paskelbta apie naują  frakciją „Lietuvos gerovei“, kurios didžioji dauguma narių yra iš buvusios „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos. Kas atsitiko, kad politikai nusprendė spjauti į ištikimybę partijai ir jos pirmininkui?

Pasak „Alfa taško“ studijoje apsilankiusio „tvarkiečių“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio, jam šis kolegų žingsnis buvo netikėtas.

„Man buvo absoliučiai netikėta, nes aš turėjau šiek tiek kitų planų“, – teigė Seimo narys. Pasak jo, būtent šiuo metu vyksta partijos pavadinimo ir simbolikos keitimo procedūra.

Buvę bendražygiai kaip vieną pasitraukimo priežasčių paminėjo R. Žemaitaičio nesiskaitymą su partija. Nors politikas pripažįsta, kad yra padaręs klaidų, tačiau mano, jog tikroji pasitraukimo priežastis susijusi su kova dėl aukštesnių vietų rinkimuose.

„Atėjo tas lemiamas momentas, kai aš Vytui (Kamblevičiui – aut. past.) sakau, kad mes turime keistis, mes turime į sąrašą įtraukti naujų žmonių, o jūs, tie, kurie būdavote pirmuose penketukuose, nebegalite būti, – teigė R. Žemaitaitis. – Mes turime surasti pamainą, kas ateitų vietoje mūsų.“

A. Butkevičiui – ekonomikos ir inovacijų ministro postas?

Nors dar vakar „Alfa taško“ studijoje ekspremjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad jo naujoji frakcija nesivaikys postų, o jis pats nesiruošia tapti ekonomikos ir inovacijų ministru, šiandien panašu, kad viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Pasak R. Žemaitaičio, jau šiandien ši frakcija derina veiksmus, kad būtent A. Butkevičiui atitektų šis aukštas postas. Esą dėl šios priežasties jis ir prisijungė prie naujosios frakcijos.

„Šiandien susitinku jau juos, sako: žinai, eisim į derybas koalicijos su Ramūnu Karbauskiu, sėsim prie vieno stalo, kad inovacijų ir ekonomikos ministro postas atitektų A. Butkevičiui“, – pasakojo Seimo narys.

Ar iš naujosios frakcijos kursis partija?

Naujosios frakcijos atstovai anksčiau minėjo, kad iš naujosios frakcijos tikrai nesikurs jokia partija, tačiau, pasak „tvarkiečių“ lyderio, tai ir vėl gali būti melas. Tai išduoda Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pasisakymai.

„Aš manau, kad tai yra naujos politinės partijos darinys, – teigė R. Žemaitaitis. – Jis (V. Pranckietis – aut. past.) sakė: „Aš svarstyčiau apie galimybę jungtis vardan tos gerovės valstybės.“ Tai klausimas yra, ar nebūtų jis vienas iš partijos įkūrėjų.“

Apie mažesnių partijų jungimąsi – dar nežinia

Viena iš plėtojamų R. Žemaitaičio idėjų – mažesnių Lietuvos partijų jungimasis. Paklaustas, ar šis procesas vyksta, politikas atsakė, kad viskas buvo palyginti gerai iki vakar, kai subyrėjo „tvarkiečių“ frakcija.

„Buvome susitikę su dviem politinėmis partijomis ir su vienu visuomenės veikėju, kuris nori ir siekia suvienyti daugiau politinių grupių, – teigė „tvarkietis“. – Bet po šio antradienio aš jau labai abejoju dėl visko.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“