VPT į Registrų centrą keičianti D. Vilytė: pabodo rodyti kietą kumštį

Diana Vilytė
Diana Vilytė
  © Fotodiena.lt
BNS
2019-09-12 15:54

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovo postą į darbą Registrų centre keičianti Diana Vilytė sako tikinti, kad valstybės įmonės paslaugų valdymo direktoriaus pareigos bus kūrybiškesnis darbas.

„Tai yra labiau kūryba dvelkiantis darbas – truputį pabodo rodyti kietą kumštį, būti svieto lygintoju ir moralizuotoju. Norisi kažką kurti, labiau pozityviam būti rate“, – BNS ketvirtadienį sakė D. Vilytė.

Ji tikino, kad tarnyba bandė inicijuoti pokyčius statybos, maitinimo, medicinos sektoriuje, bet „nesulaukė atliepio“. D. Vilytės teigimu, įtakos turi ir priešrinkiminis laikotarpis.

„Dabar yra priešrinkiminis laikotarpis, daug pašalinių triukšmų, o ne racionalaus darbo. Toks vegetavimas yra gana sudėtingas. Aš esu žmogus, kuris nori pokyčių – kai matai tą visą chaosą fone, supranti, kad dirbti yra gana sudėtinga“, – sakė D. Vilytė.

Pasak jos, Lietuvos viešųjų pirkimų sistemoje yra problemų dėl konkurencijos stokos, ekonominio naudingumo kriterijų taikymo, Lietuva atsilieka žaliųjų viešųjų pirkimų srityje.

D. Vilytė sakė tikinti, kad jos įpėdinis į viešųjų pirkimų sritį pažiūrės nauju kampu.

„Galbūt su naujomis idėjomis, nestandartiniais sprendimais, kitokiu požiūriu, kitokia patirtimi, ir tai bus labai sveika viešajam sektoriui. Aš už pokyčius – atėjęs žmogus galbūt pamatys nišą, kaip galima veikti, kur galima nukreipti dėmesį. Aš labai optimistiškai žiūriu. Tikrai nesugrius nei valstybė, nei viešieji pirkimai“, – BNS sakė ji.

Registrų centre D. Vilytė bus paslaugų valdymo direktorė, atsakinga už paslaugas, įskaitant e. sveikatos projekto plėtrą.

D. Vilytė VPT vadovauja nuo 2014 m. Antrajai kadencijai ji paskirta 2018 m. gruodį.

2010­–2014 m. D. Vilytė vadovavo Lietuvos verslo paramos agentūrai, taip pat buvo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos nare. Anksčiau ji buvo Atviros Lietuvos fondo vadove, prieš tai – finansų direktore.

Pagal įstatymą VPT direktorių ketveriems metams prezidentas skiria ir atleidžia premjero teikimu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.