Orai: vasariška šiluma išgaruos kaip dūmas – plūstels rudeniški orai

Vėjuotas oras
Vėjuotas oras
  © Fotobankas
gismeteo.lt
2019-09-12 14:27

Artimiausiomis dienomis orai keisis. Ketvirtadienis dar bus ganėtinai malonus, tačiau nuo penktadienio jau teks pasiieškoti ir šiltesnių drabužių, ir skėčių.

Šiandien dieną negausaus lietaus sulauks nebent šiaurės vakariniai šalies rajonai. Likusioje šalies dalyje pro debesis dažnai žvilgčios saulė. Išsilaikys apysmarkis pietvakarių, vakarų krypties vėjas, gūsiai sieks 13–16 metrų per sekundę. Smarkesnį vėją pajus pajūrio gyventojai.

Dieną Vilniuje ir Kaune vyraus 23 laipsnių šiluma, Panevėžyje bus apie 22 laipsnius šilumos. Šiauliuose oras šils iki 19, Klaipėdoje – iki 18 laipsnių.

Penktadienį jau bus truputį vėsiau, sulauksime lietaus. Nakties valandomis daugiausia palis šiaurės vakarinėje šalies dalyje, temperatūra svyruos tarp 11–16 laipsnių šilumos. Dieną jau palis daugelyje šalies vietovių, ypač po pietų.

Vietomis krituliai bus gausūs, gali ir perkūnija sugriaudėti. Sustiprės vakarinių krypčių vėjas, tad orai nebus patys maloniausi. Vilniuje ir Kaune oras sušils iki 21, Panevėžyje – iki 18 laipsnių. Šiauliuose ir Klaipėdoje teliks 17 laipsnių šilumos.

Šeštadienį pravers šiltesni drabužiai, kadangi bus dar vėsiau. Nakties valandomis rytinėje šalies dalyje vietomis dar palis, atvės iki 8–13, pajūryje – iki 15 laipsnių.

Dieną dar daug kur iš praplaukiančių debesų gali negausiai ir trumpai palyti, vyraus gūsingas ir žvarbokas šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje termometrai fiksuos 17, Šiauliuose ir Klaipėdoje – 16 laipsnių šilumą.

Sekmadienį be didesnių permainų: išsilaikys panaši šiluma, debesuotumas bus didesnis, daugelyje vietovių protarpiais lynos. Vėjas taip pat nenurims, tik vėl suksis iš pietvakarių. Prie jūros vėjo gūsiai gali sustiprėti iki 20 metrų per sekundę.

Naktį šalyje numatoma 7–11, pajūryje – 14 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje bus apie 17, Kaune – apie 18 laipsnių šilumos. Šiauliuose vyraus 16 laipsnių šiluma.