Savaitgalį Vilniuje – Tautų mugė: kas, kur ir kada?

Tautų mugė
Tautų mugė
  © Fotodiena.lt
Alfa Pramogos
2019-09-12 14:08

Šį savaitgalį į Vilniaus Gedimino prospektą jau vienuoliktąjį kartą grįžta Tautų mugė, vilniečius ir miesto svečius kasmet kviečianti pažinti Lietuvoje gyvenančias tautines bendrijas, jų tradicijas, kultūrinį ir kulinarinį paveldą. Rugsėjo 13–15 d. vyksianti mugė gausi renginių ir pramogų visai šeimai – spalvingoje mugės programoje numatomi Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjų muzikos ir šokio pasirodymai, įvairios iniciatyvos ir atrakcijos. Organizatorių teigimu, šiemet mugės renginių programoje didelis dėmesys skiriamas žemaičiams, siekiant paminėti Žemaitijos metus ir vilniečiams pristatyti šio regiono tradicijas ir išskirtinumą.

Pirmąją mugės dieną – penktadienio popietę – Gedimino prospekte įsikurs amatininkai, kultūrinio ir kulinarinio paveldo meistrai iš daugiau nei 16 skirtingų Lietuvoje gyvenančių tautų. 16 val., Gedimino prospekto scenoje paskelbus oficialų mugės atidarymą, muzikinę programą tęs svečiai iš Gdansko, Vilniaus kolegijos studentai, senamiestyje vyks gatvės teatro festivalio teatralizuotos akcijos ir eisena „Mozaika“. Nuo 18 val. Lukiškių aikštėje prasidės tradicinis renginys „Visa Lietuva šoka“, kurio metu į šokio sūkurį įsilieti ir naujų žingsnelių išmokti bus kviečiami visi praeiviai.

Pasidairyti ir įsigyti tikrai bus ko: visas tris mugės dienas V. Kudirkos aikštėje veiks „Dizaino alėja“, kur kiekvienas lankytojas atras dizaino dvasia alsuojančią atmosferą, išskirtinius kūrėjus, šimtus naujų idėjų – nuo madingų drabužių iki mielų daiktų namams.

Šeštadienį – Žemaičių diena Vilniuje

Antrąją mugės dieną 14.30 val. Gedimino prospekto scenoje bus pristatyta Lietuvos banko išleista, Žemaitijai skirta proginė 2 eurų moneta, kurių iš viso išleista už 1 milijoną eurų. Visi norintys šeštadienį ją galės įsigyti Pinigų muziejuje, įsikūrusiame Gedimino prospekte. Tautų mugės tradicija – bendri pietūs Odminių skvere prasidės 14 val., kur visi mugės svečiai bus kviečiami ragauti žemaitiškų vaišių – bulbynės sriubos. Nuo 14 val. iki vėlyvo vakaro Gedimino prospekto scenoje vyks Žemaitijos orkestrų, solistų ir grupių muzikiniai pasirodymai.

Lukiškių aikštėje nuo 14 val. prasidės Žemaitijos teatrų jungtinė programa, kurioje – spektaklis „Kražių skerdynės“ ir Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklis „Spalvuotu Guzikieliu rožančius“.

Užsienio autorių literatūra įvairiomis kalbomis gundys Vilniaus bukinistų programa „Tautų knygos“, tokioje knygotekoje bus galima ne tik pigiai įsigyti, bet ir keistis mėgstamomis knygomis.

20.00 val. Gedimino prospekto mugės scenoje vakarą vainikuos ir atmosferą šildys rytietiški šokiai, po kurių mugės svečiai bus kviečiami stebėti „Gdansko dienų“ programos pristatomą kiną „Trenerio dukra“ po atviru dangumi.

Sekmadienis dedikuotas šeimai ir aktyvioms pramogoms

Sekmadienį nuo 12 val. aktyvaus laisvalaikio mėgėjai Lukiškių aikštėje bus kviečiami dalyvauti Tautų mugės šeimų krepšinio turnyre bei linksmiausiose dviratukų varžybose „Herojai linksmais ratais“, kur suaugusieji trasoje varžysis vairuodami vaikiškus dviratukus. Varžybų tikslas – ne tik kuo greičiau įveikti trasą, bet ir išsiskirti savo spalvingu kostiumu, kurį kasmet dalyviai ruošia dar prieš mugės savaitgalį. Ne mažiau įdomus reginys mugės svečių lauks S. Daukanto aikštėje, kur vyks tarptautinio senovinių automobilių ralio „Aplink Lietuvą“ LR prezidento taurei laimėti automobilių paradas.

Nuo pietų Gedimino prospekto scenoje vyks meno šventė „Draugystės žiedas“, kur savo koncertines programas pristatys dainų iš šokių ansambliai iš visos Lietuvos.

Ir kaipgi be rekordų? Visas tris mugės dienas vilniečiai ir mugės svečiai galės pamatyti ir nusifotografuoti prie didžiausios Lietuvos gitaros, kuri bus eksponuojama ties Gedimino prospekto scena.

DETALI TRIJŲ DIENŲ TAUTŲ MUGĖS PROGRAMA:

RUGSĖJO 13 D., penktadienis

16.00–16.15 Gedimino prospekto scena. TAUTŲ MUGĖS ATIDARYMAS

Į atidarymą kviečiami Vilniaus savivaldybės vadovai, Administracijos atstovai, svečiai iš Gdansko miesto, Gdansko Vilniuje renginių organizatoriai ir miestiečiai.

16.20–17.00 Gedimino prospekto scena. Koncertas GDANSKAS VILNIUJE. Grupė ZAGAN ACOUSTIC

18.00–20.00 Lukiškių aikštė. Akcija VISA LIETUVA ŠOKA.

17.00–18.30 Gedimino prospekto scena. Koncertinė programa „AŠ IR TU ESAME VILNIUS – II. Dalyvauja Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentai

17.00 Vilniaus senamiestis.Tarptautinio Gatvės teatro festivalio MOZAIKA 2019 teatralizuotos akcijos miesto gatvėse.

18.30–19.45 Gedimino prospekto scena. Koncertinė programa PASAULIO DAINOS „NUO RETRO IKI ROKENROLO“ Dalyvauja: VALDEMARAS FRANKONIS IR RASA KAUŠIŪTĖ

19.30 Teatralizuota Tarptautinio Gatvės teatro festivalio „MOZAIKA 2019“ dalyvių eisena nuo Rotušės a. iki Gedimino pr. esančios mugės scenos bendraujant su vilniečiais ir miesto svečiais

20.00–23.00 Gedimino prospekto scena ir Lukiškių aikštė. Tarptautinio Gatvės teatro festivalio „MOZAIKA 2019“ dalyviai: De Bufo, trupė iš Ufos; Tea Lion Team ir Happy People iš Maskvos; svečiai iš Baltarusijos Katsiaryna Shanko & Lisaveta Hryhoryeva ir trupė „Atoma“; Roberta Garelevičiūtė iš Vilniaus, Vilniaus senamiesčio teatras ir kt.

RUGSĖJO 14 D., šeštadienis

11.30–13.00 Gedimino prospekto scena. Meno šventė „DRAUGYSTĖS ŽIEDAS“

Dalyviai: vaikų ir jaunimo šokių ansamblis „Šimtas šypsenų“, totorių folkloro ansamblis „Ilsu“, lenkų dainų ir šokių ansamblis „Wilenka“, ansamblis „Lalki Corporation“ (Baltarusija)

13.00–14.00 Gedimino prospekto scena. Koncertas GDANSKAS VILNIUJE. Grupė ZAGAN ACOUSTIC

ŽEMAIČIŲ DIENA VILNIUJE

12.00–18.00 Pinigų muziejuje (Totorių g. 2/8) bus galima įsigyti 2 eurų progines monetas, skirtas Žemaitijai

14.30–15.00 Gedimino prospekto scena. Lietuvos banko proginės 2 eurų monetos, skirtos Žemaitijai pristatymas

12.00–18.00 galerijoje „Titanikas“ ( Maironio g. 3) VDA Telšių fakulteto dėstytojų paroda „GERIAUSI LAIKAI“. (Paroda tęsis iki rugsėjo 21 d.)

14.00 Odminių skvere – ŽEMAIČIŲ VAIŠĖS. DIENOS SRIUBA. Dalyvauja Bulbynės virimo čempionato Degaičiuose 2019 nugalėtojai

Gedimino prospekto scena

14.00–14.30 ir 15.00–15.30 koncertinės programos ir plokštelės „SEPTYNI VYRAI NUO TELŠIŲ“( Darius Augulis, Donatas Bukauskas, Antanas Gaudiešius, Edmundas Grubliauskis, Augustinas Martinkus, Juventas Radzys, Juozapas Rimeika) pristatymas

15.30–16.00 KĘSTUTIS JABLONSKIS IR SIMONA

17.00–18.00 Tauragės kultūros centro Lengvosios muzikos orkestras ir solistai

18.00–19.00 Palangos orkestras (vadovas ir dirigentas Vygantas Rekašius)

19.00–20.00 Koncertas „JAUNIEJI ŽEMAIČIAI“ – Rūta Budreckaitė (Akmenė),

Kristupas Kerulis (Palanga), grupė „GAL“ ( Skuodas)

Lukiškių aikštė

14.00–17.00. ŽEMAITIJOS TEATRŲ JUNGTINĖ PROGRAMA

Spektaklis „KRAŽIŲ SKERDYNĖS“ dalyviai: Kelmės mažasis teatras, Akmenės kultūros namų teatras, Kuršėnų vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras“, Kražių teatras, Žalpių etnografinis ansamblis (pagal R. Kaškausko dramą, rež. A. Armonas)

Telšių Žemaitės dramos teatro muzikinis spektaklis „SPALVUOTU GUZIKIELIU ROŽANČIUS“ (rež. L Pocevičienė)

Gedimino prospekto scena

Vakarinė Tautų mugės pramoginė programa

20.00–21.00 Rytietiškų šokių grupė SHAKTI

21.00 GDANSKAS VILNIUJE. Kinas po atviru dangumi. TRENERIO DUKRA (Córka trenera)

RUGSĖJO 15 D., sekmadienis

12.00–16.00 Gedimino prospekto scena. Meno šventė „DRAUGYSTĖS ŽIEDAS“

Apie 13.00–15.00 S. Daukanto aikštėje Tarptautinio senovinių automobilių ralio „APLINK LIETUVĄ“ LR Prezidento taurei laimėti paradas

Lukiškių aikštė

11.00 Miesto žygis ATLEISK, AUTOMOBILI! (Startas nuo Lukiškių aikštės)

12.00–15.00 TAUTŲ MUGĖS ŠEIMŲ KREPŠINIO 3x3 TURNYRAS

Registracija: https://www.skm.lt/naujienos/skm-naujienos/n/registruokis-i-tautu-muges-seimu-krepsinio-turnyra-3521/

15.00 Dviratukų varžytuvės „ HEROJAI LINKSMAIS RATAIS“

Varžybų dalyviai, herojiški tėveliai ir mamytės varžysis tarpusavyje važiuodami vaikiškais dviračiais, pasipuošę pačių pasidarytais kostiumais. Registracija: info@bicycledate.com

Taip pat mugės dienomis vyks:

LIETUVOS LENKŲ MOKYKLŲ EDUKACINĖ MUGĖ „100 SPALVŲ“ – rugsėjo 14 d., šeštadienį) nuo 10.00–18.00 val., Katedros aikštėje. Renginys sudarys sąlygas pristatyti Vilnių kaip daugiakultūrį centrą, kuriame jaunimas gali vystyti įvairius savo gebėjimus. Mažieji dalyviai turės galimybę aplankyti „Nuostabių žaidimų miestelį“ ir išbandyti savo jėgas dalyvaujant jo siūlomose pramogose.

MOČIUČIŲ VERSLO INKUBATORIUS – čia Tautų mugės organizatoriai sudarys sąlygas senjorėms ir senjorams lengvatinėmis sąlygomis prekiauti savo sukurtais meno ir dailiųjų amatų gaminiais.

Miesto žygis ATLEISK, AUTOMOBILI! – rugsėjo 15 d. (sekmadienį) 11 val. kolonos startas nuo Seimo iki Lukiškių aikštės. Pirmąkart vienoje vietoje po atviru dangumi susiburs įvairiai mieste keliaujantys, kurie savo darniais ratais pajudės iš skirtingų miesto vietų ir susirinks Lukiškių aikštėje! Patinka eiti, minti, spirtis, važiuoti ar riedėti? O automobilį be sąžinės graužaties palieki saldžiai snaudžiantį garaže? Griebk savo mėgstamiausius darnius ratus – paspirtuką, dviratį, riedučius, riedlentę, įdarbink savas kojas ar sėsk į viešąjį transportą – ir junkis prie bendraminčių.

KELIAUJANTI ŽEMAIČIO GITARA – rugsėjo 14 d.( šeštadienį) 16 val. Gedimino prospekto scenoje bus pristatyta Antano Kazimiero Žemaičio gitara, kuri, atitekusi vienam iš jaunųjų žemaičių, pradės 16 metų trukmės žygį po Žemaitijos miestus ir rajonus.

SOCIALINĖ AKCIJA „KAVOS GALIA“ – ES fondų remiama iniciatyva, kai proto negalią turintys gamina kavą įvairiuose susibūrimuose. Įrengto profesionalaus kavos aparato automobilyje dėka bus galimybė kavos paragauti visiems. Projekto tikslas – didinti sutrikusio intelekto asmenų priešdarbinius įgūdžius, organizuojant jų veiklą, taip ugdant visuomenės suvokimą, kad neįgalus asmuo yra visavertis visuomenės narys. Kavos gaminimas, tai – bendrystės GALIA, pažintis su proto negalią turinčiais asmenimis, jų GALIOMIS.