Zimbabvės eksprezidentas R. Mugabe bus palaidotas ne prie nacionalinio paminklo išsivadavimo didvyriams

Robertas Mugabe
Robertas Mugabe
  © SCANPIX
BNS
2019-09-12 11:37

Zimbabvės eksprezidentas Robertas Mugabe kitos savaitės pradžioje bus palaidotas savo kaime, o ne prie nacionalinio paminklo išsivadavimo didvyriams, ketvirtadienį paskelbė jo šeima.

Praėjusią savaitę Singapūre mirusio R. Mugabe šeima ir Zimbabvės vyriausybė nesutarė dėl to, ar jis turėtų būti palaidotas savo valdose Kutamoje į šiaurės vakarus nuo Hararės, ar Nacionalinių didvyrių laukuose sostinėje.

„Jis sekmadienį vakare bus pašarvotas Kutamoje, o vėliau – pirmadienį arba antradienį – įvyks privačios laidotuvės, ne Nacionalinių didvyrių laukuose. Tai visos šeimos sprendimas“, – naujienų agentūrai AFP sakė jo sūnėnas Leo Mugabe.

Buvęs partizanų lyderis, 1980 m. tapęs pirmuoju nepriklausomos Zimbabvės vadovu ir valdžioje šioje pietinėje Afrikos valstybėje išsilaikęs iki 2017-ųjų, kai buvo nuverstas kariškių, mirė praėjusį penktadienį Singapūre. 

Jam buvo 95-eri.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.