Lagaminų pardavėjai: lietuvių keliavimo įpročiai stipriai pasikeitė

Lagaminas
Lagaminas
Alfa.lt
2019-09-12 11:34

Lagaminais prekiaujantys prekybininkai sako, kad pagal kelioninių krepšių pirkimo įpročius mato, kaip keičiasi lietuvių keliavimo įpročiai. Jei anksčiau didžioji dalis keliaudavo tik vasarą, tai dabar į šiltuosius kraštus vyksta ir pavasarį, ir rudenį, o žiemą traukia slidinėti į kalnus. Be to, dabar kur kas daugiau yra žmonių, kuriems kelionės yra tapusios gyvenimo būdu.

Keliauja ištisus metus

Jei dar prieš 20–15 metų skrydis lėktuvu ir lagamino pirkimas daugeliui buvo gana retas ir ypatingas įvykis, tai dabar yra daugybė žmonių, kuriems kelionės darbo ar pramogų tikslais yra kasdienybė. Taip pat akivaizdu, kad lietuviai intensyviai keliauja beveik ištisus metus. Jei anksčiau lagaminus pirkdavo daugiausia vėlyvą pavasarį ir vasarą, tai dabar, prekiautojų teigimu, pardavimai išlieka panašūs visus metus.

Į šiltuosius kraštus daug kas traukia pavasarį ar rudenį, kai ten dar ne taip karšta, žiemą vyksta slidinėti į kalnus. Daug kas nuolat keliauja darbo reikalais, jaunimas mėgsta išvykti į kelių mėnesių ar net metų klajones po Pietryčių Aziją.

Emigrantai renkasi „tašes“

Kelioninis lagaminas su ratukais dažnai vaizduojamas kaip emigracijos simbolis. Tačiau juos parduodantys prekybininkai sako, kad šie populiaresni tarp kitų keliautojų. O emigruojantieji dažnai renkasi kitokius krepšius, į kuriuos tam kartui gali susikrauti didesnius kiekius daiktų.

„Emigruojantieji, kaip persikraustantieji į naujus namus, dažniausiai renkasi medžiaginius krepšius, vadinamąsias „tašes“, nes jiems svarbu tiesiog tam kartui persivežti kuo daugiau daiktų.

O vykstantiems atostogauti, šiaip dažnai keliaujantiems patariame rinktis ne pačius pigiausius lagaminus, kad jie atlaikytų smūgius oro uoste ir tarnautų kuo ilgiau. Pas mus tokie yra ispanų gamybos lagaminai, 20 metų jais prekiaujame. Ilgai tarnauja žmonėms ir jie sugrįžta vėl tų pačių“, – sako Vita Ambrazevičienė, viena iš „Urmo“ prekybininkių.

Svarbiausia – ratukai, rankena, audinys ir užtrauktukai

Pasak jos, renkantis kelioninį lagaminą reikia atkreipti dėmesį į ratukus, audinį, rankeną.

„Ratukai turi būti įleisti, kad mažiau kliūtų. Reikia žiūrėti, kad lagamino audinys būtų tvirtas, užtrauktukai – stambesni ir tvirtesni. Svarbu, kad rankena būtų gerai pritvirtinta. Kai pasirenki pigų variantą, tai gali net atgal nesugrįžti su tuo lagaminu.

Oro uoste kraudami bagažą mėto be gailesčio, tad gali jis ten sulūžti, net išbyrėti daiktai. Be to, didelė problema, jei ratukai nekokybiški ir sulūžta, tada tenka lagaminą ne vežti, o nešti“, – patarimus dalijo pašnekovė.