A. Butkevičius apie prisijungimą prie naujos frakcijos: noriu turėti galimybę save realizuoti
Pokalbis su politiku ­­– laidoje „Alfa taškas“

Alfa.lt
2019-09-11 19:02

Jau ketvirtadienį Seime atsiras naujas politinis darinys. Nuo „Tvarkos ir teisingumo“ bei kitų frakcijų atskilę 8 Seimo nariai kuria naują frakciją, kuri ketina prisidėti prie valdančiųjų. Kokie jos tikslai? „Alfa taško“ studijoje lankęsis ekspremjeras Algirdas Butkevičius, taip pat prisijungęs prie šios frakcijos, teigė, kad šio darinio tikslas tikrai nėra postai ar įtaka.

„Mes turime aiškiai suprasti, kad frakcija yra sukurta pirma – siekiant paremti valdančiąją daugumą, antra – laukia įtemptas laikotarpis biudžetui, – teigė politikas. – Mes ministrui pirmininkui šiandien kaip tik esame tai įsipareigoję.“

Kodėl Seimo narys prisijungė prie šios frakcijos? Kaip pats sako, jau seniai norėjo palikti „socialdarbiečių“ frakciją, o prisijungdamas prie šio naujo darinio gavo geresnę galimybę savirealizacijai.

„Jeigu būčiau nuėjęs į Mišrią Seimo narių frakciją, tai jos kaip ir nėra. Nematau aš jos išsakomos pozicijos, nieko nėra. Aš, kaip patyręs politikas, vis tiek noriu turėti galimybę realizuoti save svarstant įstatymų projektus“, – teigė A. Butkevičius.

Apie V. Pranckietį  tik pozityviai

Susitikime su premjeru Sauliumi Skverneliu dalyvavęs politikas pripažino, kad kalba sukosi ir apie Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio situaciją. Nors A. Butkevičius nesutiko pasidalyti konkrečiomis temomis ir priimtais sprendimais, pabrėžė, kad susitikimo metu apie Seimo vadovą buvo kalbama tik pozityviai.

Ar tai reiškia, kad būsimoji frakcija nepalaikys valstiečių vadovo Ramūno Karbauskio siekio nušalinti V. Pranckietį? Nebūtinai. Pasak Seimo nario, frakcija dar nesusikūrė, tačiau pats politikas šiuo klausimu yra skeptiškas.

„Tikrai nesielgsiu kaip politikas populistas dėl to, kad kažkas kažko nori be jokių argumentų, kad kažkieno santykiai tarpusavyje įtempti. Tikrai aš nebalsuosiu taip, kad po to neturėčiau atsakymo, kodėl taip pasielgiau“, ­­– patikino politikas.

R. Karbauskis melagis?

Kadangi pokalbis su S. Skverneliu dėl koalicijos palaikymo jau įvyko, greitai laukia pokalbis ir su pačiu valstiečių pirmininku Ramūnu Karbauskiu. Kada jis įvyks? A. Butkevičiaus teigimu, kai jis pats pakvies, o kai pakvies, tikrai neketina tame susitikime dalyvauti.

Tokios antipatijos priežastis – ginčytinas susitarimas tarp „socialdarbiečių“ ir valstiečių. Pasak buvusio premjero, R. Karbauskis, pradėjus bendradarbiauti su nuo socialdemokratų atskilusia Seimo narių grupe, davė pažadą mainais į politinį stabilumą Seime kurti bendrą sąrašą į Europos Parlamento rinkimus, nors jis pats tokį neformalų susitarimą neigia.

„Socialdarbiečių“ grupės nariams, kurie buvo koalicinės tarybos sudėtyje, ir mums aiškiai buvo pasakyta, kad jeigu jūs užtikrinsite politinį stabilumą, mes kartu dalyvausime visuose artėjančiuose rinkimuose kartu“, – tokius R. Karbauskio žodžius atkartojo politikas.

Kas bus per rinkimus?

Taigi, ko šioje frakcijoje siekia A. Butkevičius? Pasak paties politiko, jis nori gauti vietą su ekonomika ir finansais susijusiame Seimo komitete.

„Prioritetinis mano tikslas būtų geriau dirbti komitete, kuris yra susietas su ekonomika, biudžetu ir finansais. Pirmiausia Biudžeto ir finansų komitete. Vis dėlto mano gyvenime daug laiko skirta šiai sričiai – net rašiau disertaciją apie biudžetą, – teigė A. Butkevičius. – Užtektų (tapti) pavaduotoju arba eiliniu Seimo nariu Biudžeto ir finansų komitete.“

Tačiau visai netrukus – ir rinkimai. Dauguma naujosios frakcijos narių – vienmandatėse apygardose išrinkti politikai, todėl akivaizdu, kad būtent šioje rinkiminėje plotmėje ir turėtų vykti pagrindinė kova. Galbūt su valdančiaisiais susitarta dėl galimo vienmandačių apygardų pasidalijimo? Seimo narys tokius įtarimus paneigė.

„Ne, mes apie konkurentus nekalbėjome“, – atsakė A. Butkevičius.

Socialdemokratų rinkimai Žirmūnuose

Per šį trumpą rinkimų laikotarpį A. Butkevičius stebi ir savo buvusią partiją. Paprašytas įvertinti, kaip Žirmūnuose sekėsi dabartiniam jos lyderiui Gintautui Paluckui, jo pirmtakas nepagailėjo pagyrų visam partijos Vilniaus skyriui. Anot jo, jo nariai atliko milžinišką darbą ir sukūrė kokybišką reklamą, bent jau lyginant su politiniais konkurentais. Nepaisant to, nemažai politinės patirties sukaupęs Seimo narys įžvelgė ir tam tikrų neigiamų G. Palucko rinkiminės kampanijos elementų.

„Jis kalba apie tuos dalykus Žirmūnų gyventojams, kuriuos turėjo visas galimybes padaryti būdamas Vilniaus vicemeru“, – teigė buvęs socialdemokratų lyderis.

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“