Amžinojo poilsio Rašytojų kalnelyje atgulė rašytojas Rimantas Marčėnas

Rimanto Marčėno laidotuvės
Rimanto Marčėno laidotuvės
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
Alfa.lt
2019-09-11 16:01

Praėjusį savaitgalį po sunkios ligos, eidamas 82-uosius metus, mirė Lietuvos rašytojų ir žurnalistų sąjungų narys, istorikas, pedagogas, humanitarinių mokslų daktaras Rimantas Marčėnas. 

Trečiadienį Kauno Petrašiūnų kapinėse, Rašytojų kalnelyje, pagerbti velionį susirinko jo kolegos, artimieji ir draugai, tarp kurių ir rašytojo žmona Viktorija bei dukterys Rusnė ir Nomeda Marčėnaitės.

Artimųjų prašymu susirinkusieji į laidotuves nešė ne vainikus, o po vieną gėlę nuo žmogaus. Visi susirinkusieji sugiedojo Lietuvos himną, o užkasant urną atliko dainą „Rudens naktis sustojo“.

R. Marčėnas gimė 1937 04 04 Marijampolėje, K. Donelaičio vidurinę mokyklą baigė Klaipėdoje, o istorijos studijas – 1960 m. Vilniaus universitete. Dėstė Vilniaus universiteto (VU) Kauno vakariniame fakultete, vėliau buvo Vytauto Didžiojo universiteto Atkuriamojo senato narys ir naujai susikūrusios Istorijos katedros vedėjas. 2001–2006 m. Kauno technologijos universiteto Humanitarinio fakulteto Lietuvių kalbos katedros vedėjas, docentas.

Pirmosios R. Marčėno publikacijos periodinėje kultūrinėje spaudoje pasirodė 1967 m. Per daugiau kaip penkis kūrybos dešimtmečius R. Marčėnas parašė keliolika recenzijų apie lietuvių prozininkų naujas knygas, kelias dešimtis publicistinių ir mokslinių straipsnių, išleido 9 knygas, svarbiausios jų temos – ir senoji Lietuvos istorija, ir žvilgsnis į dabarties aktualijas. Buvo poros stambių monografijų ir enciklopedinio pobūdžio leidinių bendraautoris. Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 1992 m.

1985 m. R. Marčėnas tapo leidyklos „Vaga“ Pirmosios knygos konkurso nugalėtoju (Išrinktoji gentis: apysaka ir apsakymas), 2010 m. pelnė Jono Marcinkevičiaus literatūrinę premiją už istorinį romaną „Sosto papėdėje“ (2009, 2010). R. Marčėno profesionalumas, visuomeniškumas, akademinė ir kūrybinė veikla įvertinta ir rašytojo namais tapusiame Kaune: 2008 m. už istorinį romaną „Karūnos spindesio apakinti“ (2007) jam įteikta Kauno rašytojų Vieno lito premija, 2012 m. – Kauno m. savivaldybės III laipsnio Santakos garbės ženklas, 2017 m. – Kauno m. burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis.

Amžinojo poilsio Rašytojų kalnelyje atgulė rašytojas Rimantas Marčėnas

Rimanto Marčėno laidotuvės
+31