5 patarimai, kaip išvystyti charizmą ir žavesį

Pasitikėjimas savimi
Pasitikėjimas savimi
  © Pixabay.com

Yra žmonių, kurie kaip magnetai traukia prie savęs aplinkinius. Jų bendrija visada pageidaujama. Kiti nori juos mėgdžioti. Tokie žmonės būna veiklūs, sėkmingi ir sugebantys užburti savo charizma praktiškai kiekvieną. Įprasta manyti, kad žmogus toks gimsta.

Tai savotiškas talentas, kuris arba yra, arba kurio nėra. Charizma visada susijusi su bendravimu, sugebėjimu be žodžių jausti emocinę kitų būseną ir projektuoti atsakomąją energiją. Mes mylime ne žmogų, o tą savo būseną, kuri kyla bendraujant su juo.

Kaip vis dėlto sustiprinti savo charizmą ir žavesį?

1. Vystykite emocinį intelektą

Sugebėjimas intuityviai jausti žmones ir yra tai, kas sudaro emocinio intelekto esmę. Tam, kad išvystytume jį, pirmiausia reikia mokytis suvokti ir suprasti savo emocijas. Klausinėkite savęs apie tai, ką jaučiate tuo momentu, kas jums sukelia konkrečią būseną. O taip pat bus naudinga sekti savo reakcijas ir sąmoningai bei kontroliuojamai atsakyti į kitų emocijas. Iš pradžių bus nepaprasta, bet paskui tai taps įpročiu ir tai darysite automatiškai. Kad galėtumėte gerai suprasti kitus, dar reikia mokytis empatiško (aktyvaus) klausymosi, kai jūs būnate dėmesingi savo pašnekovui, nuoširdžiai bandote jį suprasti ir įsivaizduoti save jo vietoje.

2. Nusiteikite pozityvui

Žmonės linksta į tuos, kurie patenkinti gyvenimu ir visada būna gerai nusiteikę. Bent jau kitiems taip atrodo. Jeigu optimizmas nėra jūsų stiprioji pusė, galbūt atėjo laikas tai pakeisti. Kad išvystytumėte charizmą, jums prireiks tik pakeisti savo požiūrį į pasaulį. Pradėkite nuo mažų žingsnių ir pasistenkite sąmoningai ieškoti naudingų ir džiuginančių dalykų bet kokioje situacijoje, net jeigu ji jums atrodo visiškai neigiama ir nemaloni. Pamažu tai taps neatskiriama jūsų dalimi, o žmonės ims linkti prie jūsų. Toks yra charizmatiškų žmonių mąstymo būdas – jie visada tiki, kad viskas išeis tik į gerą.

3. Mokykitės kalbėti aiškiai ir įtaigiai

Jeigu norite atkreipti į save žmonių dėmesį, jums turi būti ne vis tiek, kaip jūs su jais kalbatės. Tai liečia kelis kalbos aspektus (aiškumą, tikslumą, epitetų ir pavyzdžių gausą, teisingą sakinių sandarą) ir išraiškingumą (kaip mes parodome save pokalbio metu, kokia mūsų mimika, gestai, šypsena ir pan.) Jeigu jums būdingas drovumas, susikaustymas, ieškokite, kas galėtų pamokyti jus oratorinio meno ar sceninės kalbos. Taip pat galite treniruotis savarankiškai, kartkartėmis užrašydami savo kalbas ir analizuodami, kaip stiprėja jūsų pasitikėjimas savimi ir bendravimo lengvumas.

4. Mokykitės nesiteisinti be priežasties ir su priežastimi

Tai ypač būdinga žmonėms, kurie nepasitiki savimi. Jie nuolat nerimauja dėl to, kad neužkliūtų kitiems ir linkę atsiprašinėti dėl kiekvieno savo veiksmo. Ir jūs taip elgiatės? Kad išvystytumėte charizmą, padirbėkite su savo saviverte savarankiškai arba pasitelkdami į pagalbą psichologą. Sąmoningai stenkitės pašalinti iš savo kalbos išsireiškimu su atsiprašymo intonacijomis.

Kai pašnekovas bandys jus priremti prie sienos, nukreipkite dėmesio fokusą nuo savęs į aptariamą objektą. Žmonės savo pasąmone pajunta jūsų baimes ir nepasitikėjimą. Jei charixzmatiškas žmogus kada nors jaučiasi nepatogiai, niekada to neparodys.

5. Veikite spontaniškai

Charizmatiški žmonės būna patrauklūs dar ir todėl, kad moka žaibiškai reaguoti į įprastas situacijas neįprastu būdu. Tokia jų reakcija atrodo labai originaliai ir byloja apie išvystytą kūrybinį mąstymą.

Visa mus supanti tikrovė pavaldi taisyklėms ir reikalauja, kad mes jas vykdytume. Jei sunku, tai dar nereiškia, kad neįmanoma. Stenkitės rodyti drąsą ir kūrybingumą iš pradžių smulkmenose. Leiskite pasireikšti savo kūrybinei prigimčiai, daugiau juokaukite, sugalvokite įvairių žaidimų, važinėkitės nuo kalniukų su vaikais, nesirūpindami dėl to, ką apie jus pagalvos praeiviai. Įsiklausykite į tai, ko norite šiuo momentu ir veikite. Pamažu jūs užčiuopsite savo charizmą ir tinkamai atskleisite save .


Pasitikėjimas savimi

Pasitikėjimas savimi© Pixabay.com
Šaltinis: flytothesky.ru