Paryžiuje protestuotojai teisiami už prezidento portretų vagystę

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-09-11 18:22

Protestuotojai iš viešų pastatų pavogė oficialius Prancūzijos prezidento portretus. Už tai aktyvistai buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Aštuoni protestuotojai vyks į teismą Paryžiuje dėl pavogtų oficialių Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono portretų. Teisiamieji aiškino, kad vagystė buvo protesto dėl klimato kaitos dalis.

23–36 metų amžiaus aktyvistai buvo apkaltinti vagyste, nes vasario mėnesį nuėmė E. Macrono portretus nuo vietinių valdžios institucijų sienų, pranešė „The Guardian“.

Pilietinio nepaklusnumo veiksmai buvo judėjimo, pavadinto „Take Down Macron“ (liet. „Nuimk Macroną“), akcija. Ja siekta pabrėžti tariamą Prancūzijos vyriausybės neveikimą dėl pasaulinės klimato krizės.

Grupė „Nesmurtinis veiksmas COP21“ (ANV-COP21), atsakinga už šiuos veiksmus, tvirtino, kad visoje Prancūzijoje buvo pavogti 128 portretai, o 57 žmonėms šiuo metu gresia kaltinimai „grupinėmis vagystėmis“, už tai numatyta maksimali penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Keli šimtai protestuotojų rugpjūčio pabaigoje surengė demonstracijų Prancūzijos pietvakariuose, netoli Biarico miesto, kur E. Macronas surengė G 7 pasaulio lyderių susitikimą. Jo metu akcijos dalyviai laikė prezidento portretus aukštyn kojomis.

„Solidarumas su žmonėmis, nukabinusiais mūsų prezidento monarcho portretus“, – paskelbė savo „Twitter“ paskyroje kairiosios pakraipos politinis lyderis Jeanas-Lucas Mélenchonas.

Cécile Duflot, 20 nepriklausomų labdaros organizacijų grupės „Oxfam“ lyderė Prancūzijoje, taip pat rėmė protestuotojus, rašydama: „Tai yra simbolinis veiksmas, o ne grupinė vagystė.“

Visose Prancūzijos viešosiose įstaigose, taip pat ir mokyklose, ant sienos pakabintas E. Macrono portretas – nuotraukoje jis stovi šalia darbo stalo, ant kurio guli prancūzų pasipriešinimo didvyrio, pokario prezidento, nevienareikšmiškai vertinamo lyderio Charleso de Gaulle'o memuarai. Internete plačiai aptarinėta dar viena šios nuotraukos detalė – šalia prezidento guli du vienas ant kito padėti išmanieji telefonai.

Rytiniame Burg-en-Bresse mieste gegužės pabaigoje įvyko pirmasis teismo procesas dėl prezidento portretų vagystės. Aplinkos apsaugos kampanijos dalyviui buvo skirta 250 eurų bauda, o dar penkiems asmenims paskirtos sąlyginė baudos.

Tai jau ne pirmas kartas, kai demonstrantai kėsinasi į prezidento portretus. 2017 m. spalį Centrinio Kreiso regiono merai apvertė E. Macrono portretą veidu į sieną. Jie protestavo dėl vietos valdžios biudžeto mažinimo ir darbo vietų praradimo.