Kanados vairininkas N. Nurse'as – apie vizitus Lietuvoje ir tuziną pokalbių su Š. Jasikevičiumi

Nickas Nurse'as
Nickas Nurse'as
  © FIBA
Alfa.lt
2019-09-02 11:06

Lietuvos krepšininkai jau antradienį kils į kovą su Kanados rinktine, o pastarosios vyriausiasis treneris Nickas Nurse‘as, praėjusiame sezone su Toronto „Raptors“ tapęs NBA čempionu, prisiminė savo vizitus į Lietuvą.

„Esu buvęs Vilniuje. Ten žaidėme prieš „Rytą“. Esu žaidęs prieš „Žalgirį“. Esu buvęs Šiauliuose. Ištariau teisingai? Esame žaidę Panevėžyje. Ar pamenu pergalę prieš „Lietuvos rytą“? Kaip galėčiau pamiršti – tai viena svarbiausių pergalių mano kaip trenerio karjeroje“, – amerikiečio prisiminimus cituoja Lrt.lt.

N. Nurse‘as Lietuvoje lankėsi dar treniruodamas Braitono „Brighton Bears“ klubą iš Didžiosios Britanijos. Tuometinės ULEB taurės mače N. Nurse‘o vadovaujama ekipa Vilniuje patiesė „Lietuvos rytą“, o po šio mačo iš savo posto pasitraukė sostinės klubą treniravęs Jonas Kazlauskas.

Su lietuviu N. Nurse‘ui teko susidurti ir pastaraisiais metais – nuo 2013-ųjų Toronto klubo trenerio asistentu dirbęs specialistas rūpinosi Jono Valančiūno tobulėjimu, o pernai perėmęs „Raptors“ vairą spėjo vidurio puolėją patreniruoti ir kaip komandos vyriausiasis treneris.

Kalbėdamas apie Lietuvos rinktinę, amerikietis šiai negailėjo gražių žodžių.

„Lietuva turi vieną stipriausių rinktinių pasaulyje. Žaisime prieš stiprią, aukštą sudėtį turinčią ir gerą rinktinę. Šioje komandoje žaidžia tikri profesionalai, patyrę FIBA turnyrų krepšinyje. Nemažai vyrukų, kuriuos mačiau ir Londono olimpinėse žaidynėse. Turėsime žaisti ypač gerai norėdami įveikti šią komandą“, – Lrt.lt sakė Kanados rinktinės treneris, anksčiau treniravęs ir Didžiosios Britanijos nacionalinę komandą.


Nickas Nurse'as

Nickas Nurse'as© FIBA

2018-ųjų vasarą nedaug trūko, kad, be J. Valančiūno, N. Nurse‘ui tektų dirbti ir su dar vienu lietuviu. „Raptors“ vyriausiuoju treneriu paskirtas specialistas kvietė į savo štabą ir Šarūną Jasikevičių, tačiau šis galiausiai pasiūlymą atmetė.

Turėjau visą tuziną telefono pokalbių su juo. Treniravau nemažai komandų, kurios žaidė prieš Š. Jasikevičiaus atstovaujamas komandas. Buvo keli susitikimai su juo, netgi tada, kai jis žaidė „Barcelonos“ klube ar Lietuvos rinktinėje.

Pamatėme, kaip jis dirba Lietuvoje. Mums patiko jo darbo metodika, o tuo metu aš norėjau surinkti kuo įvairesnių trenerių kolektyvą. Man patinka treneriai iš viso pasaulio, todėl ir dirbu čia, Pasaulio taurės turnyre“, – kalbėjo N. Nurse‘as.

Lietuvos ir Kanados rinktinės į antrąjį pasaulio čempionato mūšį stos antradienį 14.30 val.

Kanados vairininkas N. Nurse'as – apie vizitus Lietuvoje ir tuziną pokalbių su Š. Jasikevičiumi

Nickas Nurse'as