Šaras po pirmosios pergalės gyrė žaidėjus, Z. LeDay dėkojo viršvalandžius dirbantiems treneriams

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Zalgiris.lt
Alfa.lt
2019-09-02 09:59

Kauno „Žalgiris“ sužaidė pirmąsias pasiruošimo prieš naująjį sezoną rungtynes. Nors ir žaidė be penkių pagrindinės sudėties krepšininkų, kauniečiai vis tiek sugebėjo iškovoti pergalę – namie 75:72 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.

„Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius po pergalės patikino, kad jam svarbiau ne rezultatas, o žaidėjų pastangos.

„Svarbu jas žaisti, – apie kontrolines rungtynes sakė Šaras. – Nors jos yra specifinės ir sunkios, bet ką norėjome padaryti, daugiau mažiau padarėme. Šiandien nelabai svarbus rezultatas ir žaidėjų statistika. Žaidėjai labai stengiasi, gerai treniruojasi, tad einame tolyn į priekį.“

Kauniečiai kol kas turi verstis be Mariaus Grigonio, Edgaro Ulanovo, Pauliaus Jankūno, Luko Lekavičiaus ir Jocko Landale‘o, o jų vietas sudėtyje užima būrys jaunųjų krepšininkų.

„13 žaidėjų, visi žaidė, visi kažkuriuo momentu gavo pabūti aikštelėje – vieni daugiau, kiti mažiau, – ilgą „Žalgirio“ rotaciją vertino Š. Jasikevičius. – Tai yra vienas iš treniruočių proceso mačų ir matome, kaip žaidėjai gaudami informaciją perkelia ją iš treniruočių į rungtynes. Viskas kaip ir logiška.“

Tiesa, pats strategas nebuvo linkęs išskirti nė vieno žaidėjo, nors statistika rodė aiškų Zacho LeDay dominavimą – amerikietis pelnė 20 taškų.

„Išskirti nieko nereikia, bet vis tiek yra lengviau žaidėjams, kurie pripranta prie sistemos ir ją žino. Reikia būti kantriems – dar tik visko pati pradžia“, – kalbėjo Šaras.

Pats Z. LeDay, pirmą kartą žaidęs su „Žalgirio“ apranga, po susitikimo neskraidė padangėmis ir kalbėjo apie taisytinus dalykus.

„Žaidėme sunkiai, nors dar yra daug dalykų, kuriuos turime ištaisyti. Neabejoju, kad treneriai tai ir darys per artimiausias keletą dienų. Gera vėl žaisti rungtynėse, laimėti ir grįžti prie darbo“, – džiaugėsi amerikietis.

Paprašytas įvertinti savo pasirodymą, pernai Pirėjo „Olympiakos“ aprangą vilkėjęs aukštaūgis liko kuklus ir tikino vykdąs Š. Jasikevičiaus užduotis.

„Darau tik tai, ko iš manęs prašo treneris. Stengiausi padėti komandai laimėti, būti geru komandos draugu ir žaisti kiek galima kiečiau tol, kol galiu ar pavargstu“, – sakė Z. LeDay.

Žaidėjas taip pat įvertino jam kiekvieną dieną gelbstinčius trenerius, pasiliekančius su juo padirbėti net po treniruočių.

„Visi žaidžia kietai, be to, turime labai gerus trenerius. Kiekvieną dieną sunkiai dirbu ir pasilieku po treniruočių, o jie man padeda tapti geresniu žaidėju. Turime ir toliau sunkiai dirbti, kad sukurtume kažką ypatingo“, – sakė „Žalgirio“ naujokas.