Pasaulio čempionato geriausieji: tarp pirmojo turo žvaigždžių – ir Lietuvos krepšininkai

Jonas Valančiūnas ir Mantas Kalnietis
Jonas Valančiūnas ir Mantas Kalnietis
  © FIBA

Pasaulio krepšinio čempionate Kinijoje prabėgo pirmasis turas. Per dvi savaitgalio dienas sužaistos 16 rungtynių, o laimėjusios komandos žengė pirmuosius žingsnius antrojo etapo link.

Pirmajame ture netrūko dramatiškų rungtynių, tačiau dar daugiau mačų baigėsi be intrigos. Net 11 iš 16 susitikimų baigėsi dviženkliu skirtumu, o net septynios komandos iškovojo pergales didesniais nei 20 taškų skirtumais.

Turo rekordininke tapo Lietuvos rinktinė, net 54 taškų skirtumu (101:47) pervažiavusi Senegalo krepšininkus. Nedaug atsiliko ir serbai bei italai, atitinkamai 105:59 ir 108:62 sutriuškinę Angolos ir Filipinų rinktinės.

Be jau paminėtų rinktinių, 100 taškų ribą peržengė dar trys komandos – Ispanija (101:62 sutriuškino Tunisą), Australija (108:92 nugalėjo Kanadą) ir Brazilija (102:94 nukovė Naująją Zelandiją).

Tarp individualiai geriausiai pasirodžiusių krepšininkų dominuoja išreikšti silpnesnių komandų lyderiai. 

Naudingiausiu pirmųjų rungtynių žaidėju tapo jordanietis Ahmad Al Dwairi, jo komandose pralaimėtose rungtynėse prieš Dominikos Respubliką surinkęs 37 naudingumo balus. Nedaug nuo jo atsiliko ir Davidas Huertas (Puerto Rikas) bei Ra Guna (Pietų Korėja), surinkę atitinkamai 34 ir 33 naudingumo balus.

Rezultatyviausiu turo žaidėju tapo tas pats A. Al Dwairi, varžovams iš Amerikos atseikėjęs 34 taškus. D. Huertas ir Ra Guna pelnė 32 ir 31 tašką.


Ahmadas Al Dwairi

Ahmadas Al Dwairi© FIBA


Tarp atkovotų kamuolių statistikos kategorijos lyderių pateko ir lietuvis Jonas Valančiūnas, sugriebęs 11 kamuolių ir užėmęs 4-ąją vietą. 16 kamuolių atkovojo iranietis Hamedas Haddadi, 15 sugriebė Ra Guna, o 13 – brazilas Christiano Felicio.

Lietuviška pavardė švyti ir rezultatyvių perdavimų grafoje – čia 8 perdavimus atlikęs Mantas Kalnietis nusileido tik keturiems žaidėjams, išdalijusiems po 9 perdavimus – korėjiečiui Guo Ailunui, australui Joe Inglesui, serbui Stefanui Jovičiui ir ispanui Ricky Rubio. Kaip ir M. Kalnietis, po 8 perdavimus atliko turkas Dolgušas Balbay'us, venesuelietis Heissleris Guillentas, kanadietis Kevinas Pangosas ir vokietis Dennisas Schroderis.

Antrasis planetos pirmenybių turas startuos pirmadienį, o lietuviai antrąjį susitikimą žais antradienį 14.30 val., kai bandys nugalėti Kanados krepšininkus.