Šaras – apie žaidėjų universalumą, rinktinę, žibantį australą ir norą pasilikti R. Jokubaitį

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-08-26 11:52

Šarūnas Jasikevičius prieš kelias dienas ėmėsi darbo Kauno „Žalgirio“ treniruotėse, tačiau sugrįžęs į Kauną jis rado vos pusę būsimos komandos.

Kol keturi legionieriai kartu su Artūru Milakniu ir krūva jaunųjų krepšininkų pluša pirmosiose Lietuvos čempionų treniruotėse, būrys žaidėjų vis dar sportuoja savo rinktinių stovyklose ir ruošiasi artėjančiam pasaulio čempionatui.

„Taip, kaip ir kiekvieną vasarą. Būtų geriau, kad būtų visi, bet yra, kaip yra“, – paklaustas, ar pasiruošimą sunkina Edgaro Ulanovo, Pauliaus Jankūno, Mariaus Grigonio, Luko Lekavičiaus, Martino Gebeno ir Jocko Landale‘o nebuvimas stovykloje, atsiduso Š. Jasikevičius.

Visgi net ir be šių būsimosios sudėties kolonų strategas treniruotėse turi ką veikti. Jam reikia įvertinti ne tik naujai įsigytus žaidėjus, bet ir aštuonis kartu su pagrindine komanda sportuojančius jaunuolius, kurių dalis liks pagrindinėje „Žalgirio“ sudėtyje ir sezono metu.

Pateikiame Šaro mintis apie „Žalgirio“ sudėties kontūrus, LKL ir Kėdainių „Nevėžio“ situaciją, pagrindinių aukštaūgių vaidmenų paieškas ir neteisingą informaciją apie Prienų komandai paskolintus jaunuosius žaidėjus.

– Kaip komandai sekasi dirbti treniruotėse?

– Praėjo tik trys dienos, salėje dar nebuvome su krepšinio kamuoliu. Vyksta tik fizinis pasiruošimas, traumų prevencija. Visi dirba šauniai, o daugiau nėra ką pasakyti.

– Su komanda dirba labai daug jaunimo. Kiek žaidėjų vešitės į turnyrą Turkijoje?

– Dar nenusprendėme, važiuos maždaug apie 13 žaidėjų. Jaunimui tai yra tikrai didelė galimybė, o mums – galimybė į juos pasižiūrėti. Tikrai malonu, kad vyksta toks procesas. Iš kitos pusės, jis galbūt nelabai malonus, nes nėra kitų žaidėjų. Žiūrint pozityviai, mes pasižiūrime iš arčiau, „pačiupinėjame“ savo jaunuosius krepšininkus.


Šarūnas Jasikevičius

Šarūnas Jasikevičius© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

– Anksčiau „Žalgiryje“ būdavo 14­­­–15 žaidėjų. Ar šiemet bus panašiai, ar daugiau?

– Planuojame, kad panašiai. Turėsime 13 ar 14 krepšininkų. Treniruočių procese idėjos lieka tos pačios – 11­­­–12 pagrindinių žaidėjų ir du dubleriai, kad jiems suteiktume stimulą ir pagyvintume treniruočių procesą.

– Ar jau priimti sprendimai dėl jaunųjų žaidėjų, kurie iš jų bus komandoje?

– Ne. Kiek žinau, spaudoje yra nelabai teisinga informacija dėl kai kurių žaidėjų perleidimo į Prienų komandą. Sprendimai tikrai dar nėra priimti.

– Ar tai reiškia, kad Lukas Uleckas ir Arnas Velička dar nėra paskolinti Prienų komandai?

– A. Velička taip, o dėl L. Ulecko dar nepriimtas sprendimas.


Lukas Uleckas

Lukas Uleckas© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

– LKL sprendžia ant iškritimo ribos balansuojančio Kėdainių „Nevėžio“ klausimą. Kokia jūsų nuomonė dėl to?

– Aš esu žmogus, kuris visada bus už kokybę, ne už kiekybę. Ne tik kaip lyga, bet visų pirma kaip žmonės turime gerbti save. Jeigu neišeina, tai neišeina. Nežinau, kodėl turi būti būtinai 10 komandų, kodėl reikia forsuoti. Manau, kad dalykai visų pirma turi būti daromi gerai. Jeigu neišeina gerai, tai nedaryk.

– Ar spėjote įvertinti Jocko Landale’o žaidimą Australijos rinktinėje?

– Mažai mačiau, tik iš ištraukų. Vasarą daug krepšinio nežiūrėjau. NBA vasaros lygoje momentus irgi mačiau, jis atrodo daugiau mažiau taip, kaip ir galvojome.

 Kokios formos į komandą atvyko legionieriai?

– Jų forma gera, tikrai gerai viskas.

– J. Landale’as rinktinėje daugiausia žaidžia sunkiuoju krašto puolėju. Kaip jūs jį matote komandoje?

– Abiejose pozicijose, prisitaikant prie varžovo ir atakuojant varžovą. Vėlgi tikrai malonu, kad „pasirašėme“ kelis žaidėjus, kurie gali rungtyniauti dviejose pozicijose. Tai tikrai leis kažkiek manevruoti sudėtimi.

– Ar jau yra kažkoks paveikslas, kas žais starto penkete priekinės linijos pozicijose?

– Ne, šiuo metu sunku pasakyti. Reikia žaisti priešsezonines rungtynes, reikia žaisti pirmas rimtas rungtynes LKL, ir tuomet žiūrėsime, kas su kuo tinka, kas geriau atrodo nuo suoliuko, kas geriau atrodo starto penkete, kas pražangų greitai prisirenka. Daug faktorių.

– Kokioje pozicijoje matomas kitas aukštaūgis – Zachas LeDay?

– Abiejose. Patinka, kad jis yra skirtingas nuo (Nigelio) Hayeso ir Landale’o. Dar labiau patinka, kad jau metus jis žaidė Eurolygoje. Tai labai svarbu, tokia patirtis yra neįkainojama. Kiti žaidėjai atėję nelabai supranta, kas ta Eurolyga ir su kokiu fiziškumu bei intensyvumu čia reikia žaisti. Bent jau turime vieną naujoką, kuris turi Eurolygos patirties.


Zachas LeDay

Zachas LeDay© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

– Jūsų komandoje dažniausiai daugiausia laiko įsibėgėti prireikia įžaidėjams. Kiek laiko gali prireikti Alexui Perezui?

– Sunku pasakyti, nes dar neturėjome nei treniruočių, nei rungtynių. Alexas yra puikus žmogus, gerai dirba. Žiūrėsime. Dabar spėlioti nėra tikslo.

– Ar gali būti, kad, kol jam pavyks įsibėgėti, kaip įžaidėjas daugiau žais Thomasas Walkupas?

– Yra variantų. Turime keturis įžaidėjus, jeigu įskaičiuojame Th. Walkupą. Dažnai būna, kad sezono pradžioje treneriai labiau remiasi žaidėjais, kurie žino sistemą, žino varžovus ir įvairiausias situacijas. Bandysime prisitaikyti.

– Sakėte, keturis įžaidėjus – ar tai reiškia, kad Rokas Jokubaitis lieka komandoje?

– Aš tikrai norėčiau, kad jis liktų. Sprendimas dar nėra priimtas, bet idėja tokia, kad Rokas būtų pirmoje komandoje.


Rokas Jokubaitis

Rokas Jokubaitis© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

– Jau paskelbėte, kad komplektacija baigta, bet pernai irgi buvo panaši situacija, o galiausiai įsigijote Derricką Waltoną. Ar dar žvalgotės žaidėjų rinkoje?

– Nelabai. Nebent atsirastų variantas, liaudiškai sakant, iš lempos.

– Ar stebite rinktinę ir kokį įspūdį palieka Martinas Gebenas?

– Mažai žiūrėjau rinktinę. Žiūrėjau dvejas rungtynes su serbais. Jis daro tai, ko ir tikėjomės. Jis tobulėja, džiugu už jį. Matyti, kad tikrai yra žaidėjas, kuris mums gali padėti.

– Kokia yra Lauryno Biručio situacija?

– Laurynas šiuo metu toliau atlieka reabilitaciją. Trauma tikrai buvo sudėtinga. Mes jo neskubiname. Per artimiausią mėnesį ar du svarbiausia jį „atstatyti“, o tuomet jau žiūrėsime.

Šaras – apie žaidėjų universalumą, rinktinę, žibantį australą ir norą pasilikti R. Jokubaitį

Šarūnas Jasikevičius
+22