Grikių dietos prikeltam D. Saboniui dar stigo jėgų aikštelėje: buvo sunku bėgioti

Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)
Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)
Alfa.lt
2019-08-25 14:59

Domantui Saboniui viešnagės pradžia Azijoje kiek apkarto. Vienas Lietuvos rinktinės lyderių jau buvo pasiruošęs žengti į aikštę šeštadienio rungtynėse su Pietų Korėja, kai vos atvykęs į areną jo organizmas ėmė leisti keistus ženklus.

Negerai pasijutęs Indianos „Pacers“ „centras“ buvo priverstas grįžti atgal į viešbutį, iš kurio jis kartu su Mariumi Grigoniu patraukė į ligoninę. Visgi, priešingai nei Kauno „Žalgirio“ gynėjui, D. Saboniui jokio uždegimo nustatyta nebuvo ir aukštaūgis sekmadienį jau žaidė mače su Angola.

„Pirmoje pusėje buvo truputį sunku bėgioti. Mažai valgiau, tad nėra tiek daug jėgų, bet manau, kad viskas bus gerai“, – po rungtynių sakė 7 taškus pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs vidurio puolėjas.

Priverstinę pertrauką nuo krepšinio vakar padaręs žaidėjas dabar su šypsena prisiminė tai, kas dėjosi šeštadienį.

„Prieš rungtynes truputį ėmė pykinti. Nebuvo labai smagu (šypsosi). Prieš tai viskas buvo gerai, bet vos atvažiavome į areną, iš karto buvo negerai“, – pasakojo D. Sabonis.

Kažką negero Seule suvalgiusį žaidėją gelbėjo senas geras patikrintas metodas – krepšininkas pastarąją parą perėjo ant grikių dietos.

„Pailsėjau, davė vaistų, valgiau paprastą maistą – tik grikius. Šiandien kol kas viskas buvo gerai“, – gydymosi metodus atskleidė D. Sabonis.

Tiesa, nors ir su D. Saboniu, Lietuvos rinktinės rungtynių scenarijus nedaug skyrėsi nuo vakarykščio – lietuviai ir vėl vangokai pradėjo susitikimą ir po dviejų kėlinių tik 7 taškais, tačiau po ilgosios pertraukos nepaliko varžovams jokių vilčių ir laimėjo 91:56.

„Pirmoje pusėje nežaidėme taip, kaip norėjome, bet antroje išėjome su geresne energija ir susikrovėme pranašumą, – pasakojo D. Sabonis, neradęs atsakymo į klausimą, kodėl lietuviai Pietų Korėjoje kol kas stringa per pirmąsias susitikimų puses. – Net nežinau. Visi norime išeiti ir daryti, ką galime, kad laimėtume. Turime dar vienas rungtynes su čekais ir bandysime nuo pačių pirmų minučių žaisti pilnu tempu.“

Kaip ir tris sykius prieš tai, kai rungtyniavo kartu, taip ir šį kartą D. Sabonis susitikimą pradėjo viename penkete su Jonu Valančiūnu. Vienu metu aikštėje šie žaidėjai šįsyk praleido rekordiškai daug laiko šią vasarą apie 12 minučių, o Angolos krepšininkai prieš tokį bokštų tandemą atrodė bejėgiai.

„Gerai žaidėme. Jis leidžiasi link krepšio, aš žaidžiu nugara į krepšį. Ant manęs sušoka gynyba, tad Jonui lieka laisvės, arba viskas vyksta atvirkščiai. Bandome išnaudoti tuos pranašumus. Atkovoti kamuolius taip pat lengviau, kai esame dviese „apačioje“, – apie duetą su J. Valančiūnu kalbėjo D. Sabonis.


Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)

Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)


Tiesa, nors aukštaūgių vedama Lietuvos rinktinė didelių problemų su varžovais neturėjo, vėl daug diskusijų kėlė gana daug leidę rungtynių arbitrai. Kelis sykius lyg prariję švilpukus tylėję teisėjai kaip reikiant sunervino rinktinės strategą Dainių Adomaitį, o per daug fizinio kontakto leidusių arbitrų darbas ne itin sužavėjo ir D. Sabonį.

„Galėjo būti kitaip. Baisu, nes draugiškos rungtynės ir niekas nenori gauti traumų. Teisėjai turi nuo pat rungtynių pradžios švilpti taip, kaip reikia, bet yra kaip yra“, – kalbėjo Domantas.

Paskutiniąsias turnyro Pietų Korėjoje rungtynes prieš Čekijos rinktinę lietuviai žais antradienį 12 val.

Grikių dietos prikeltam D. Saboniui dar stigo jėgų aikštelėje: buvo sunku bėgioti

Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)
+1