D. Adomaitis – apie M. Grigonio negalavimus, teisėjavimą aiškinusį svečią viešbutyje ir dvyliktuko klausimą

Dainius Adomaitis (krepsinionamai.lt nuotr.)
Dainius Adomaitis (krepsinionamai.lt nuotr.)
Alfa.lt
2019-08-25 14:29

Neįprastai ankstyvu laiku antrą dieną iš eilės žaidusi Lietuvos rinktinė vėl budinosi kartu su savo sirgaliais.

Vangokai tiek rungtynes su Pietų Korėja šeštadienį, tiek su Angola šįryt pradėję lietuviai antrą dieną iš eilės mačo eigą perlaužė po ilgosios pertraukos, kai trapų 7 taškų pranašumą pavertė triuškinama persvara ir nugalėjo Afrikos komandą 91:56.

Tai, jog aikštėje išvydo dvi skirtingas komandas, po susitikimo pabrėžė ir pats vyriausiasis rinktinės treneris Dainius Adomaitis.

„Matėme dvi skirtingas rungtynių puses. Pirmoje pusėje judėjome gal tik 60-70 proc., o antroje viskas vyko tokiu greičiu, kokiu mes norime, – tikino strategas. – Nesinori visko nurašinėti ant aklimatizacijos, bet turime kitas rungtynes pradėti žaisti nuo pat pirmos akimirkos, kaip šiandien pradėjome trečiąjį ketvirtį.“

Angolos krepšininkus po pertraukos lietuviai nušlavė net 51:23. Vakar situacija buvo panaši – trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius prieš korėjiečius lietuviai laimėjo 52:30. Kodėl lietuviai šitaip susiimti nesugeba nuo susitikimo pradžios?

„Kalbamės, nesame tie, kurie to nepastebi. Yra tos dienos, kurios sunkios dėl aklimatizacijos, bet turime įdėti daugiau valios ir pastangų, ką parodė ir trečio kėlinio pradžia. Kiekvienas buvo žymiai agresyvesnis, žymiai aktyvesnis ir to užtenka“, – pabrėžė specialistas.

D. Adomaitis po pergalės prieš Angolą taip pat kalbėjo apie į viešbutį užsukusį ir teisėjavimą paaiškinusį rungtynių komisarą, sugrįžusį Domantą Sabonį ir skrandžio uždegimo diagnozę Mariui Grigoniui.

– Šiandien ir vėl teko ginti žaidėjus po teisėjų sprendimų. Ar ne per didelis kontakto lygis, kai kalbame apie draugiškas rungtynes?

– Ne. Vakar rungtynių komisaras atėjęs į viešbutį aiškino, kad pas taip yra traktuojama, taip leidžiama. Mums gal reikia patiems labiau prisitaikyti. Nesinori nei mums, nei jiems, kad kažkas gautų traumas.

– Rungtynės buvo labai panašios į vakarykštes – vėl perlaužėte jas antroje pusėje. Tačiau galbūt pamatėte ir kažką naujo, gero?

– 4 klaidos antroje rungtynių pusėje, kaip ir vakar. Mūsų koncentracija turi būti labai gera, ypač kai pirmoje pusėje net 6 klaidas padarė įžaidėjai, keturias iš jų prie vidurio linijos. Turime tai eliminuoti.

– Kaip vertinate D. Sabonio sugrįžimą po komplikacijų?

– Gerai. Kiekvienas įdėjo savo indėlį, o jo atsidavimas ir pastangos visada būna maksimalūs. Jam nėra lengva, bet tą suprantame. Turime dar treniruočių ir vienas rungtynes, tą ir išnaudosime.


Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)

Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)


– Liko vienintelės rungtynės iki čempionato. Ar žaidėjai jose dar gali kažką pakeisti, ar jau turite nusistatęs savąjį dvyliktuką ir rungtynės bus tik pasibandymas?

– Žinoma, kad gali. Aikštelėje visi duoda savo atsakymus, o mums reikia galvoti.

– Kokį atsakymą šiandien davė Arnas Butkevičius, po ilgosios pertraukos įnešęs geros energijos į aikštelę?

– Jis ir vakar davė gerus atsakymus. Mums dėl to reikės daugiau laiko galvojimui ir analizavimui.

– Kokia yra situacija su M. Grigoniu, kurio nebuvo net arenoje?

Mariui gydytojai ligoninėje padarė skrandžio nuotraukas. Pasitvirtino skrandžio uždegimo, kuris trunka penkias-šešias dienas, diagnozė. Medikamentai, vaistai ir gydymas, kurį taiko gydytojai, yra geras ir tikimės, kad prieš čekus jis jau grįš į rikiuotę bei pažais bent kažkurį laiką.

D. Adomaitis – apie M. Grigonio negalavimus, teisėjavimą aiškinusį svečią viešbutyje ir dvyliktuko klausimą

Dainius Adomaitis (krepsinionamai.lt nuotr.)
+33