Vėl ne iš karto išsibudinę lietuviai po pertraukos nušlavė Angolos rinktinę

Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)
2019-08-25 13:13

Lietuvos rinktinė tęsia pergalingą žygį Pietų Korėjoje vykstančiame tarptautiniame keturių komandų krepšinio turnyre. Vakar susitvarkę su šeimininkų komanda, šįsyk lietuviai nepasigailėjo ir pirmojo šią vasarą sutikto varžovo iš Afrikos.

Kaip ir vakar aukštesnę pavarą po ilgosios pertraukos įjungę lietuviai 91:56 (19:18, 21:15, 25:11, 26:12) sutriuškino Angolą ir dėl turnyro nugalėtojų titulo antradienį kovos su Čekijos krepšininkais, kurie taip pat pasiekė dvi pergales.

Lietuvos rinktinės gretose šiame susitikime vis dar nebuvo apsinuodijusio Mariaus Grigonio, tačiau ant parketo jau lakstė vakarykštį mačą praleidęs Domantas Sabonis. Pastarasis rungtynes pradėjo startiniame penkete ir iš viso surinko 7 taškus bei atkovojo 9 kamuolius. Be M. Grigonio, šioms rungtynėms taip pat nebuvo registruotas Žygimantas Janavičius.

Lietuviai puikiai pradėjo rungtynes ir iš karto pabėgo 8:2, tačiau kelis tritaškius pataikę Angolos krepšininkai atsakė savuoju spurtu 12:2 bei greitai perėmė rungtynių kontrolę – 14:10. Tiesa, lietuviai kiek sėkmingiau užbaigė pirmąjį ketvirtį ir pirmavo 19:18.

Antrąjį kėlinį vėl sėkmingiau Lietuvos rinktinė, pabėgusi 27:20, tačiau Angola ir vėl greitai ištirpdė rungtynių favoritų persvarą (25:27). Vis tik šį kartą lietuviai varžovams išsiveržti į priekį neleido ir smogę dar kartą susikrovė rekordinę persvarą – 35:26. Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinės persvara, kaip ir vakarykštėse rungtynėse su korėjiečiais, siekė 7 taškus – 40:33.

Pergalingą persvarą lietuviai susikrovė iškart po ilgosios pertraukos. Ilgiau nei keturias minutes varžovams taškų pelnyti neleidę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai patys per šią atkarpą jų pelnė 11, o vienu metu jau turėjo ir 23 taškų pranašumą (62:39). Po trijų kėlinių lietuviai pirmavo užtikrintai – 65:44.

Ketvirtas kėlinys jau tapo tik formalumu. Lietuvos rinktinė ir toliau stabiliai didino savo pranašumą, kuris po dviejų iš eilės Roko Giedraičio tolimų bombų pasiekė 33 taškus (84:51), o po Mindaugo Kuzminsko tritaškio – ir 35 taškų ribą.

Prieš čekus lietuviai žais antradienį 12 val. Prieš tai tą patį rytą turnyrą užbaigs ir Angolos krepšininkai, rungtyniausiantis prieš šeimininkus korėjiečius.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 16 (11 atk. kam.), Rokas Giedraitis 12, Mantas Kalnietis ir Lukas Lekavičius po 10, Mindaugas Kuzminskas 9, Renaldas Seibutis 8, Domantas Sabonis 7 (9 atk. kam.).

Angola: Carlosas Moraisas 13, Yanickas Moreira 12.