18 tūkst. sirgalių akivaizdoje vokiečius parklupdę japonai: mums to neužtenka

Rui Hachimura
Rui Hachimura
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-08-25 11:06

Pasaulio krepšinio čempionatui besiruošianti Japonijos rinktinė šeštadienį pateikė rimtą pareiškimą. Nors japonų šansai Kinijoje vertinami gan skeptiškai, vakar jie savų sirgalių akivaizdoje 86:83 nugalėjo žvaigždėmis užpildytą Vokietijos rinktinę.

Į pergalę japonus Saitamos arenoje vedė 9-asis šių metų NBA naujokų biržos šaukimas Rui Hachimura, pelnęs 31 tašką ir atkovojęs 11 kamuolių. 20 taškų pridėjo Memfio „Grizzlies“ klubui priklausantis Yuta Watanabe.

Rungtynes Saitamos arenoje stebėjo net 18 tūkst. sirgalių, o Japonijos krepšinio asociacija jas paskyrė pasibandymui prieš kitais metais laukiančias Tokijo olimpines žaidynes.

„Visi žaidėme itin kietai, – po pergalės sakė jau antrą kartą šią vasarą daugiau nei 30 taškų pelnantis R. Hachimura. – Pabaigoje susiėmėme, tiek gynyboje, tiek puolime, ir džiaugiuosi, jog pasiekėme pergalę.“

Japonijos ir Vokietijos rinktinių rungtynės buvo pirmosios dviejų mačų renginyje. Antrasis susitikimas arenoje, kuriame buvo rengiamos ir lemiamos 2006 m. pasaulio čempionato kovos, vyko tarp Japonijos moterų rinktinės ir Taivano, o mačą 91:59 laimėjo japonės.

Tarp daugybės žiūrovų Saitamos arenos tribūnose buvo ir FIBA generalinis sekretorius Andreas Zagklis, kuris buvo sužavėtas įspūdinga renginio atmosfera. 

„Japonų susižavėjimas krepšiniu yra įspūdingas, – instagrame rašė graikas. – Į rungtynes su vokiečiais atėjo net 18 355 aistruoliai, o tai yra visų laikų Japonijos rinktinės lankomumo rekordas! Be to, Saitamos arena buvo išbandyta prieš Tokijo žaidynes. Puikiai padirbėjome su kolegomis iš Japonijos krepšinio asociacijos, o iki Tokijo olimpiados lieka jau tik 11 mėnesių!“


Savo ruožtu japonai pergalę prieš vokiečius panaudos kaip energijos užtaisą prieš pasaulio čempionatą, kuriame jų laukia nelengvas iššūkis – E grupėje ši komanda žais prieš JAV, Turkijos ir Čekijos komandas.

„Tai suteikia mums labai daug pasitikėjimo, o mūsų lūkesčiai su kiekviena diena auga vis labiau, – po pergalės sakė Y. Watanabe. – Bet mums to neužtenka. Dirbsime dar sunkiau, kadangi pasaulio čempionate mūsų laukia labai sudėtingi varžovai.“

Japonai planetos pirmenybėse sieks žengti į kitą etapą ir pagerinti geriausią visų laikų komandos pasiekimą, šios šalies rinktinė užfiksavo dar 1967 m. užimdama 11-ąją vietą.