Korėjiečių palaikymo sužavėtas J. Valančiūnas: smagu čia žaisti

Jonas Valančiūnas (krepsinionamai.lt nuotr.)
Jonas Valančiūnas (krepsinionamai.lt nuotr.)
Alfa.lt
2019-08-24 16:54

Domantui Saboniui prieš pat rungtynes sunegalavus, šįkart jau Jonui Valančiūnui teko žaisti lyg už du.

Jei D. Sabonis praėjusį savaitgalį savo žaidimu varė į neviltį Rusijos rinktinės sirgalius, tai šįkart jau J. Valančiūnas buvo pagrindinė lietuvių pergalės prieš Pietų Korėją priežastis.

Visa galva žemesnius varžovus pranokęs Memfio „Grizzlies“ aukštaūgis surinko 20 taškų ir atkovojo 15 kamuolių bei svariausiai prisidėjo prie Lietuvos rinktinės pergalės 86:57.

Tiesa, nors rungtynės baigėsi didžiuliu skirtumu, mačas nebuvo toks jau lengvas – dar trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai turėjo vos 5 taškų persvarą ir atitrūkti sugebėjo tik per 15 paskutinių susitikimo minučių.

„Sunkios rungtynės. Pradžia buvo sunki, gal ir nepalankus laikas prisidėjo prie to, bet negalime ieškoti pasiteisinimų, – po mačo kalbėjo J. Valančiūnas. – Smagu, kad antroje pusėje padarėme užduotis, kurios mums buvo duotos, ir laimėjome rungtynes.“

Mače prieš korėjiečius lietuviai negalėjo remtis ne tik D. Saboniu, bet ir Mariumi Grigoniu – abu jie apsinuodijo ir kuriam laikui buvo priversti atsiskirti nuo komandos. Nors visi kiti žaidėjai liko sveiki, jiems žaisti Seulo „Samsan“ arenoje nebuvo lengva – joje tvyrojo didžiulis karštis, be to, Lietuvos laiku rungtynės prasidėjo 9 val. ryto.

„Ir aklimatizacija, ir tas rungtynių laikas – Lietuvos laiku rungtynės vyko dar anksčiau nei čia. Reikia persilaužti, priprasti, nes nebus pasiteisinimų“, – apie iššūkius Azijos valstybėje kalbėjo J. Valančiūnas.

Susitikimas su Pietų Korėja apsunko ne tik dėl sunkių sąlygų ir kovingų varžovų, bet ir dėl neįprastų teisėjų sprendimų. Lietuviams daugybę kartų teko skėsčioti rankomis po neužfiksuotų pražangų ar panašių epizodų, o neišlaikę Dainius Adomaitis ir Renaldas Seibutis užsidirbo ir po techninę pražangą.

„Kiekvienos rungtynės daugiau mažiau būna nervingos, – emocijų rungtynių metu nesureikšmino J. Valančiūnas. – Ant karštųjų visada norisi kažko geriau.“


Jonas Valančiūnas (krepsinionamai.lt nuotr.)

Jonas Valančiūnas (krepsinionamai.lt nuotr.)Tiesa, jei žaidėjai savo emocijas dar prilaikydavo, tai D. Adomaitis vienu metu sunkiai tvardėsi – strategas ne tik užsidirbo techninę pražangą, bet ir pyko ant arbitrų po kelių epizodų, kai jo auklėtinius korėjiečiai be didesnių ceremonijų griovė ant parketo.

„Galbūt buvo labai kibus, aštrus žaidimas. Treneris norėjo mus pasaugoti, o čia tik draugiškos rungtynės. Svarbiausia bus čempionatas, tad vengdamas traumų treneris galbūt buvo šiek tiek agresyvesnis“, – stratego veiksmus aiškino JV.

Tiesa, nors sąlygos rungtynėse nebuvo pačios geriausios, daug ką atpirko ne tik korėjiečius, bet ir lietuvius palaikiusi vietinė publika. Ypač jiems patiko J. Valančiūnas – aukščiausias Lietuvos rinktinės žaidėjas ne sykį sugrūdo kamuolį į krepšį galingais dėjimais, o Pietų Korėjos aistruoliai tai palydėjo aikčiodami ir plodami.

Super. Įvairiaspalvė publika. Ir mus palaiko, ir juos palaiko. Tiesiog krepšinio fanai. Smagu, faina čia žaisti“, – korėjiečius gyrė J. Valančiūnas.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais sekmadienio ryte, kai 11.30 val. susitiks su Angola.

Korėjiečių palaikymo sužavėtas J. Valančiūnas: smagu čia žaisti

Jonas Valančiūnas (krepsinionamai.lt nuotr.)
+1