Amerikiečių 78 pergalių seriją nutraukę australai didžiuojasi savimi: tai didi diena mums

Patty Millsas
Patty Millsas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-08-24 15:31

Pasaulio krepšinio čempionatas dar nė neprasidėjo, tačiau Australijos krepšiniui ši vasara jau dabar yra viena geriausių istorijoje.

Šios šalies krepšinio federacija dar prieš metus padarė didžiulį darbą ir prieš planetos pirmenybes į Melburną prisikvietė JAV nacionalinę komandą, o jai atvykus savo darbą padarė ir Australijos krepšininkai, nukovę amerikiečius 98:94 ir tapę pirmąja komanda per 13 metų, nugalėjusia iš NBA žaidėjų sudarytą JAV rinktinę.

Nuo 2006-ųjų, kai dar jaunų LeBrono Jameso, Carmelo Anthony ir Dwyane‘o Wade‘o vedama ir Mike‘o Krzyzewski vadovaujama komanda pasaulio čempionato pusfinalyje suklupo prieš Graikiją, amerikiečiai buvo laimėję visas 43 oficialias ir 35 kontrolines rungtynes – iš viso jie buvo iškovoję 78 pergales iš eilės.

Visgi Melburne, kur australai su amerikiečiais žaidė 52 tūkst. aistruolių sutalpinusiame „Marvel“ stadione, ši įspūdinga serija nutrūko.

„Tai didi diena mums, – po mačo sakė NBA lygoje jau nurašytas, tačiau prieš amerikiečius žibėjęs australas Andrew Bogutas. – Tai – tik draugiškos rungtynės, tad nenorime to sureikšminti, bet šįvakar mes perrašėme istoriją. Tapome pirmąja Australijos vyrų rinktine, nugalėjusia amerikiečius.“


Jaysonas Tatumas

Jaysonas Tatumas


JAV rinktinės pergalių serija prieš australus buvo ne mažiau įspūdinga nei ta, kurią ši komanda buvo sukaupusi per pastaruosius 13 metų. Iki šiandien amerikiečiai su australais buvo sužaidę net 66 mačus ir visus juos laimėjo būtent JAV krepšininkai. Įskaitant ir pergalę ketvirtadienį, kai amerikiečiai Melburne triumfavo 102:86.

„Maloniausia yra tai, kad buvome geresni nei buvome prieš dvi dienas, – po pergalės sakė australų strategas Andrejus Lemanis. – Sugebėjome laikytis kartu, mūsų susižaidimas buvo puikus. Atlaikėme ir jų bandymą atitrūkti trečiajame kėlinyje. Gerai žaidėme gynyboje, o tai leido sėkmingai rungtyniauti ir kitoje aikštės pusėje. Ši pergalė – tikrai labai maloni.“

Labiausiai prie pergalės prisidėjo fantastiškai rungtynių pabaigoje rungtyniavęs australų gynėjas Patty Millsas. Jis sunkiai įsivažiavo ir buvo pataikęs vos 3 metimus iš 11, tačiau galiausiai susitikimą baigė pelnydamas 30 taškų, iš kurių 13 jis surinko ketvirtajame kėlinyje.

Savo auklėtiniui San Antonijaus „Spurs“ pagyrų po rungtynių negailėjo ir JAV rinktinės strategas Greggas Popovichius, nepaisant pralaimėjimo nepraradęs humoro jausmo.

„Kaip jau sakiau po praėjusių rungtynių, Patty yra tikra rakštis užpakalyje, – rimtu veidu kalbėjo G. Popovichius. – Tam tikra prasme esu laimingas dėl jo. Jis – nuostabus žmogus. Netgi geresnis žmogus už aikštės ribų nei aikštėje. Kalbu visiškai nuoširdžiai – jis nuostabus vyrukas. Kai tokiam, kaip jis, sekasi, tau tiesiog dėl to smagu.“

Didelę įtaką P. Millso karjerai padaręs ir jau septynis sezonus jį treniravęs strategas nepamiršo pasveikinti „boomeriais“ vadinamų australų bei priminė tai, ką jis kartojo prieš kelias dienas – pasak G. Popovichiaus, Australijos rinktinė turi šansų Kinijoje pakovoti net ir dėl aukso.

„Noriu pasveikinti „boomerius“. Jie šįvakar buvo tiesiog nuostabūs ir atliko puikų darbą. Tai tik patvirtina mano anksčiau pasakytus žodžius – jie buvo kovingi, puikiai išpildė trenerio planą ir laimėjo rungtynes“, – priešininkus liaupsino JAV rinktinės treneris.

Amerikiečiai po netikėto antausio Melburne Australijos dar nepaliks – netrukus jie vyks į Sidnėjų, kur pirmadienį testuos ir Kanados krepšininkus. Savo ruožtu australai jau baigė pasiruošimą planetos pirmenybėms.