D. Adomaitis – apie apsinuodijusių lyderių būklę, sujauktus planus ir pavojingus korėjiečius

Dainius Adomaitis (krepsinionamai.lt nuotr.)
Dainius Adomaitis (krepsinionamai.lt nuotr.)
Alfa.lt
2019-08-24 13:40

Lietuvos krepšinio rinktinės viešnagė Azijoje prasidėjo su nesklandumais. Nors lietuviai, po ilgosios rungtynių pertraukos įjungę aukštesnę pavarą, nesunkiai susitvarkė su Pietų Korėjos krepšininkais, tą jiems teko daryti be dviejų iš trijų rezultatyviausių komandos žaidėjų – Mariaus Grigonio ir Domanto Sabonio.

Pirmasis dar gerokai prieš rungtynes pajuto skrandžio problemas, tuo tarpu D. Sabonis tik atvykęs į Seulo „Samsan“ areną sunegalavo ir buvo priverstas keliauti atgal į viešbutį.

Nors rungtynėse su korėjiečiais šių žaidėjų netektis nepasijuto, tokios netektys sujaukė Dainiaus Adomaičio planus ruošiantis pasaulio čempionatui.

Apie rinktinės žaidėjus užklupusias negandas, pavojingą varžovą ir emocijas dėl teisėjų švilpukų – rinktinės stratego interviu po susitikimo.

– Ar žaidimo kokybė jus tenkino ir ar jos skirtumas nuo varžovų buvo toks ryškus, kokį rodo rezultatas?

– Ne, pirma pusė tikrai netenkino, kas iš dalies yra normalu dėl tos visos kelionės ir situacijos. Paprasčiausiai neturėjome koncentracijos ir kantrybės. Prisidėjus keliems momentams, kai pametėme komunikacijoje, ką turime daryti, tai pirma pusė ir gavosi tokia negraži. Antroje pusėje susitvarkėme su komunikacija gynyboje, koncentracija buvo žymiai geresnė ir viskas stojo į savo vietas.

– Ar labai keitėsi žaidimo planas iškritus prieš pat rungtynes iškritus D. Saboniui?

– Paprasčiausiai nukirtome žaidimo pusę, kurią norėjome žaisti su juo. Reikėjo prisitaikyti.

– Kiek gali tekti laukti maistu apsinuodijusių D. Sabonio ir M. Grigonio?

– Manau, šį vakarą gal turėsime atsakymus. Gydytojas išvyko daryti tyrimus į ligoninę ir gal bus aiškiau ar tai bakterija, ar infekcija.

– Ar D. Saboniui ir Jonui Valančiūnui užteks laiko susižaisti iki čempionato?

– Turime treniruotes. Matome ir treniruotėse, ir rungtynėse tą dalį jų žaidimo, kuris mums yra veiksmingas ir kartais netgi per daug neforsuojame, ieškodami kitų žaidimo variantų. Faktas, kad norėtųsi, jog paskutinėse dviejose rungtynėse jie žaistų daugiau.

– Ką galima pasiimti iš rungtynių su Pietų Korėja?

– Svarbiausia, jog visi žaidė panašų minučių skaičių. Visi gavo žaidybinio ritmo po kelionės ir dabar svarbiausia prisitaikyti prie laiko juostos, miegoti naktimis bei turėti rungtynes ir treniruotes tuo laiku, kuriuo žaisime ir čempionate.

– Rungtynėse buvo nemažai emocijų. Ar galima sakyti, kad jas išprovokavo teisėjų švilpukai?

– Paprasčiausiai trečiojo kėlinio pradžioje buvo du epizodai, kai buvo akivaizdžios pražangos prieš JV, o po to dar ir trečias momentas, kai Jonui jau grėsė trauma, bei ketvirtas, kai buvo nesportinis elgesys. Aš turiu saugoti žaidėjus, buvo tokia reakcija, o atsakymą gavome tokį, kokio norėjome.


Jonas Valančiūnas (krepsinionamai.lt nuotr.)

Jonas Valančiūnas (krepsinionamai.lt nuotr.)– Ar komunikacija tarp žaidėjų neprogresuoja taip sparčiai, kaip norėtumėte?

– Ne, taip buvo tik šiose rungtynėse. Bet viskas susideda į koncentraciją, kaip tu išeini į rungtynes. Nesvarbu koks varžovas, reikia gerbti bet kurį iš jų ir atlikti savo darbą gerai.

– Kokį įspūdį paliko Pietų Korėjos komanda – ji konkurencinga ar ne?

– Matėme jų rungtynių, jie yra be galo pavojingi. Matėte, jie žaidžia atkarpomis – padarai klaidą ar blogą sprendimą puolime, jie iš karto baudžia tave greitu puolimu. Jie yra be galo pavojingi. Gynyboje pavyko gana neblogai susitvarkyti prie tritaškio linijos, nes jie yra komanda, galinti išmesti ir 30, ir 40 tritaškių. Tą vyrai tikrai padarė gerai.

– Nemažai žaidimo vyko per baudos aikštelę. Ar džiaugiatės, kaip pavyko išnaudoti tuos pranašumus?

– Ne kiekvieną kartą, nes norėjome ir turėjome tikslą atakuoti jų lyderį (Ricardo Ratcliffe‘ą – Alfa.lt). Pradžioje tai pavyko, jis gavo dvi greitas pražangas, bet po to nepavyko padaryti, kad jis gautų ir trečią. Faktas, kad jis turėjo gauti 10 pražangų, bet žaidžiame čia, tad privalome eliminuoti jį iš rungtynių. Buvo keletas ir JV metimų, kurie yra „per lengvi“ gynybai. Reikia priversti gynybą žaisti ties pražangos riba ir gauti tas pražangas.

– Po to dviejų žaidėjų apsinuodijimo gal eisite į viešbučio virtuvę aiškintis, kas ten negerai?

– Kartais sunku pasakyti – atrodo, viešbutis geras, maistas irgi atrodo geras. Kaip tik turėjome susirinkimą, kalbėjome apie tai, kad negalima nieko kito gerti vandens niekur kitur. Gydytojai viską papasakojo, maistas viešbutyje tikrai geras, bet kažkas kažkam tiesiog netiko.

D. Adomaitis – apie apsinuodijusių lyderių būklę, sujauktus planus ir pavojingus korėjiečius

Dainius Adomaitis (krepsinionamai.lt nuotr.)
+39