Belgijoje lietuvių mafija įrenginėjo kanapių plantacijas

Kanapė
Kanapė
  © Pixabay.com

2016 metais Belgijoje veikusi iš Lietuvos atvykusių vyrų gauja užsiėmė kanapių plantacijų įrengimu, jų valdymu ir pačiomis įvairiausiomis vagystėmis. Tokios aplinkybės paaiškėjo belgams paprašius Lietuvos išduoti už akių nuteistą lietuvį atlikti bausmei Belgijoje.

Lietuvai perduotuose dokumentuose nurodoma, kad lietuviai veikė Antverpene ir kitose Belgijos Karalystės vietose. „Nusikalstama organizacija buvo sudaryta iš lietuvių kilmės vyrų ir joje buvo aiškiai nustatyta bendradarbiavimo struktūra. Ji užsiėmė kanapių plantacijų įrengimu (valdymu) ir įvairiomis vagystėmis“, – pažymima Belgijos kreipimęsi.

Į Lietuvą buvo kreiptasi dėl Igno Taraškevičiaus perdavimo atlikti lietuviui paskirtą laisvės atėmimo bausmę. I. Taraškevičius, anot belgų, buvo aktyvus lietuvių grupuotės narys, dalyvavo priimant visus sprendimus. Dėl šio lietuvio belgai du kartus – 2016 m. gegužę ir 2019 m. liepos 24 d. – buvo išdavę Europos arešto orderį.

Vyras buvo sulaikytas Lietuvoje Klaipėdos pareigūnų šių metų liepos 15 d., teismas leido jį suimti trims mėnesiams.

I. Taraškevičius buvo už akių nuteistas 2018 m. vasarį, jam skirta pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė. Belgijos Karalystė užtikrino, kad byla gali būti išnagrinėta dar kartą, jau dalyvaujant lietuviui, jei šis to pageidaus.

I. Taraškevičius sutiko būti išduotas Belgijai atlikti jam paskirtos laisvės atėmimo bausmės, Vilniaus apygardos teismas jau įsiteisėjusia nutartimi pripažino, kad nėra kliūčių Lietuvos pilietį išduoti kitai valstybei.