Kabule per sprogimą vestuvėse žuvo 63 žmonės, dar 182 sužeisti – pareigūnai

Afganistanas
Afganistanas
  © SCANPIX
BNS
2019-08-18 09:03

Per sprogimą vestuvėse Afganistano sostinėje šeštadienio vakare žuvo mažiausiai 63 žmonės, o dar 182 buvo sužeisti, sekmadienį pranešė šalies pareigūnai.

Mirtininko išpuolis buvo surengtas tuo metu, kai Vašingtonas ir Talibanas jau yra pasiekę baigiamuosius derybų dėl amerikiečių karinio kontingento Afganistane mažinimo etapus.

Talibanas paneigė, jog yra kaip nors susijęs su šiuo išpuoliu.

Žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičius, kurie yra didžiausi Kabule per kelis pastaruosius mėnesius, pateikė vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Nasratas Rahimis.

„Tarp sužeistųjų yra moterų ir vaikų“, – pareiškė jis.

Vestuvės Afganistane paprastai yra švenčiamos linksmai ir triukšmingai. Milžiniškose vestuvių pokylių salėse susirenka šimtai ar neretai tūkstančiai svečių, o vyrai paprastai būna atskiriami nuo moterų ir vaikų.

Vestuvėse buvęs Mohammadas Farhagas naujienų agentūrai AFP papasakojo buvęs moterims skirtoje salės dalyje, kai išgirdo didžiulį sprogimą vyrų pusėje.

„Visi ėmė bėgti iš salės, žmonės šaukė ir verkė“, – sakė jis.

„Maždaug 20 minučių salė buvo pilna dūmų. Vyrų salės pusėje beveik visi yra žuvę arba sužeisti.“

Praėjus dviem valandoms po sprogimo, iš salės tebebuvo nešami žuvusiųjų kūnai, pridūrė jis.

Sukilėliai Afganistane yra ne kartą surengę išpuolius prieš vestuves, kurios laikomos lengvu taikiniu, nes dažnai nesiimama tinkamų saugumo priemonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.